KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Nisi umislio nista i nisi nista pogresno montirao. Pusti sta gore pisu. Cinjenica je da Pinlock stvara refleksije i tema je mali milion puta prozvakana po internetu. A kao sto vidis, i sam proizvidjac pise da nije za voznju nocu jer stvara refleksije koje ometaju u voznji.
E sad, nekome ne smeta ni kad mu se duga svijetla upere u oci, a nekome smetaju i refleksije na Pinlocku. Nismo svi isti.
 
  • Like
Reactions: tegla and Synth
Mudro zboris...
Probati cu neki Antifog coating... cisto me zanima dal ce pomoci...

Ili voziti s 2 vizira... 1 u koferu bez Pinlocka za noc i drugi s Pinlockom za po danu...
 
Ha, vidi stvarno; na RPHI 70 mi je Pinlock120 i piše "daytime use only" - a na starijoj Shoei GT Air je PinlockEVO i nema natpisa. Lijena i površna google pretraga kaže da je natpis tu radi američana da ne bi tužili :mrgreen:

Nisam RPHU vozio po noći ali Shoei jesam stalno i refleksija je sranje ali i dalje bolje nego magljenje (pogotovo još po kiši). A ni astigmatizam mi ne pomaže:mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Synth and WraGG
Mudro zboris...
Probati cu neki Antifog coating... cisto me zanima dal ce pomoci...

Ili voziti s 2 vizira... 1 u koferu bez Pinlocka za noc i drugi s Pinlockom za po danu...
Dosta vremena mazao unutrašnju stranu antifog premazom za ronilačke maske od Technisuba i radio je stvarno dobro (y) - jedini je problem što opsesivno stalno otvaram vizir pa bi se po kiši smočila unutrašnja strana i onda svaki put kad je obrišem bi obrisao i dio premaza pa je trebalo ponovo nanosit.
 
  • Like
Reactions: Synth
Novema Nova... tamo uzeo kacigu i odmah su mi stavili pinlock gore....
Cim sam prvi put vozio po noci sam primjetio da mi je malo nesto cudno i drugacije nego prijasnje kacige bez Pinlocka (Shark, Axo, Nolan...) i onda sam isao googlati i vidim da na Pinlock web-u pise da nije za nocnu voznju... cak i na Pinlocku pise Daytime use only...

A nije me smetalo toliko prije, ali sam nedavno isao malo duzi djir i nakon skoro 2 sata nocne voznje me ubilo... nisam mogao vise, stao sa strane i skinuo Pinlock... I dalje je bilo puno lakse...

E sad... mozda malo pretjerujem, ali stvarno mi se stvara kao neka refleksija na viziru od svjetala auta iz kontra smjera, ili cak kad moja svjetla svjetle prema znakovima uz cestu... I nakon nekog vremena stvarno postane jako zamorno za voziti...

A Pinlock kao pinlock je odlicna stvar sta se tice magljenja... stvarno je dobra stvar... Jedino ponekad kad je kisa i sporije se vozi ili stanem mi se kaciga pocme magliti...
Vidis zanimljivo. I ja sam tamo uzeo istu kacigu i oni su mi odmah stavili gore isti Pinlock, i nemam problema sa nocnom voznjom. Naprotiv.
Bas sam ovaj tjedan isao nekoliko puta iz Zg za Klc po debelom mraku i po autoputu i po staroj, Pinlock ne da mi nije radio probleme nego zbilja nemam osjecaj da je gore. Bas nista mi nije bilo drugacije.
Mozda sam se naviknuo, obratiti cu paznju drugi puta kada idem po noci kuci.
 
  • Like
Reactions: Synth
Ha, vidi stvarno; na RPHI 70 mi je Pinlock120 i piše "daytime use only" - a na starijoj Shoei GT Air je PinlockEVO i nema natpisa. Lijena i površna google pretraga kaže da je natpis tu radi američana da ne bi tužili :mrgreen:

Nisam RPHU vozio po noći ali Shoei jesam stalno i refleksija je sranje ali i dalje bolje nego magljenje (pogotovo još po kiši). A ni astigmatizam mi ne pomaže:mrgreen:
Upravo gledam, meni pise na viziru "If tinted, for daytime use only", na pinlocku nista, samo "Pinlock120"
 
Meni se Pinlock na C3 Pro deformirao i odvojio od vizira na sredini, plus ga je izgrebao jer je strugao.
A ne vidim kako ga našpanati jer vizir ima fiksne nosače.
 
Meni se Pinlock na C3 Pro deformirao i odvojio od vizira na sredini, plus ga je izgrebao jer je strugao.
A ne vidim kako ga našpanati jer vizir ima fiksne nosače.
Ti mali nosači ili držači pinlocka sa strana su meni ekscentr tj ovalni pa kad ih zakrećem oni ušpanaju pinlock, znači kad se skida ili stavlja zakrenu se tako da ga otpuste, i kad ga se namjesti na one utore onda ih zakrećeš polako da ga pritisnu uz vizir.
 
Vidis zanimljivo. I ja sam tamo uzeo istu kacigu i oni su mi odmah stavili gore isti Pinlock, i nemam problema sa nocnom voznjom. Naprotiv.
Bas sam ovaj tjedan isao nekoliko puta iz Zg za Klc po debelom mraku i po autoputu i po staroj, Pinlock ne da mi nije radio probleme nego zbilja nemam osjecaj da je gore. Bas nista mi nije bilo drugacije.
Mozda sam se naviknuo, obratiti cu paznju drugi puta kada idem po noci kuci.

Ma vjerojatno kako je Wragg napisao - ima nas razlicitih i razlicito svatko dozivljava/vidi istu stvar…
Tako da mozda tebi ne smeta i ne ides za time koliko meni smeta…

Iako sam sad malo citam za ovaj astigmatizam… nisam nikad provjeravao, ali moguce i to da me smeta ako imam u nekom manjem postotku… 🤔
 
  • Like
Reactions: tegla
Ma vjerojatno kako je Wragg napisao - ima nas razlicitih i razlicito svatko dozivljava/vidi istu stvar…
Tako da mozda tebi ne smeta i ne ides za time koliko meni smeta…

Iako sam sad malo citam za ovaj astigmatizam… nisam nikad provjeravao, ali moguce i to da me smeta ako imam u nekom manjem postotku… 🤔
Da, ima mi i to smisla. Steta zbilja, ja sam se preporodio od kad ga imam.
 
LS2 MX701 EXPLORER ili NISHUA Enduro Carbon?
Ima li ko iskustva s ove dvi kacige? O svakoj sam nasa dobre strane,ali bome i par ozbiljnih nedostataka :/
 
LS2 MX701 EXPLORER ili NISHUA Enduro Carbon?
Ima li ko iskustva s ove dvi kacige? O svakoj sam nasa dobre strane,ali bome i par ozbiljnih nedostataka :/
Ja sam nedavno uzeo LS2 MX701 EXPLORER karbonku i za sad bez primjedbi.
Pošto sam do sad uzimao samo low budget kacige nemogu dati neku usporedbu sa nekim drugim modelima ali definitivno kad je samo uzmeš u ruke ostavlja dojam kvalitetne kacige.
Meni pozitivne strane:
- Grafika (nekom možda nebitno ali meni uz motor ko da su oboje izašli iz iste tvornice)
- odlično mi sjeda na glavu, udobna i jastučići poprilično dobro prijanjanju te nigdje oko glave ne puše ni milimetar
- veliki vizir daje prilično široko vidno polje pogotovo za gradsku vožnju
- kombinacija tamni vizir + unutarnji tamni vizir se pokazala u ljetnim vrućim vožnjama kao veliki plus
- "peak" do 140km/h ne smeta niti malo nego tek poviše stvara lagane vibracije koje se osjete ali ne smetaju. Kad puše vjetar i zavisi sa koje strane zna se zavlačiti ispod njega i onda imaš veće turbulencije i glava pleše. Ali po ljetnim vrućinama super radi hlad da sunce ne tuče direkt u vizir i lice.
- dosta otvora za ventilaciju tako da sam ljetnom vožnjom bio zadovoljan
- općenito sama izrada kacige, a pogotovo unutrašnjosti izgleda kvalitetno
- što se buke tiče uvijek vozim sa čepićima tako da ti tu nisam mjerodavan

Sve u svemu poprilično san zadovoljan za sada ali treba odvoziti ipak malo više km da se može dati vjerodostojni sud.

1000039007.jpg
 
  • Like
Reactions: Spori and Luke
Ja sam nedavno uzeo LS2 MX701 EXPLORER karbonku i za sad bez primjedbi.
Pošto sam do sad uzimao samo low budget kacige nemogu dati neku usporedbu sa nekim drugim modelima ali definitivno kad je samo uzmeš u ruke ostavlja dojam kvalitetne kacige.
Meni pozitivne strane:
- Grafika (nekom možda nebitno ali meni uz motor ko da su oboje izašli iz iste tvornice)
- odlično mi sjeda na glavu, udobna i jastučići poprilično dobro prijanjanju te nigdje oko glave ne puše ni milimetar
- veliki vizir daje prilično široko vidno polje pogotovo za gradsku vožnju
- kombinacija tamni vizir + unutarnji tamni vizir se pokazala u ljetnim vrućim vožnjama kao veliki plus
- "peak" do 140km/h ne smeta niti malo nego tek poviše stvara lagane vibracije koje se osjete ali ne smetaju. Kad puše vjetar i zavisi sa koje strane zna se zavlačiti ispod njega i onda imaš veće turbulencije i glava pleše. Ali po ljetnim vrućinama super radi hlad da sunce ne tuče direkt u vizir i lice.
- dosta otvora za ventilaciju tako da sam ljetnom vožnjom bio zadovoljan
- općenito sama izrada kacige, a pogotovo unutrašnjosti izgleda kvalitetno
- što se buke tiče uvijek vozim sa čepićima tako da ti tu nisam mjerodavan

Sve u svemu poprilično san zadovoljan za sada ali treba odvoziti ipak malo više km da se može dati vjerodostojni sud.

View attachment 772069
Super kaciga, vozim karbon hjc 250g i stvarmo je to olakšanje da ti na šahtovima i ležećim ne krcne vrat, vozim motore 31 godinu i danas kaciga za 500€ je solidna, no nekad da si za šljem dao soma maraka, si ti lud, pa za soma maraka se kupio motor, a ne šljem.
Vremena su se promijenila i to je dobro, drago mi je da si uzeo dobar šljem, jer ono što sam ja naučio, najvažnije je da je udobna i da te ništa ne žulja, jer ju moraš imat na glavi, no najbolje da ti ne zatreba, a to ti želim od srca, no pošto ju moramo po zakonu nositi stalno dok vozimo, da..... bitna je masa i udobnost jer to najviše koristimo :) sretno.
 
  • Like
Reactions: sthooligan88
Slažem se udobnost mora biti na prvom mjestu i kaciga je stvarno udobna. Iako je školjka večih dimenzija zbog peak-a te ne stane u kufer i druga kaciga sa svojih cca 1500g je meni lagana i nakon 500-600km ne stvara nikakve smetnje i bolove.

Možda će neki reći ma LS2 to Kinezi ne valja to ništa ali baš suprotno. Paze na detalje i teže kvaliteti. Recimo sistem zatvaranja vizira su kopirali od šojke i neće biti sigurno problema i reklamacija kao npr kod HJC RPHA modela di su se dosta ljudi žalili da im se mehanizam zatvaranja pokvario, pukao ili u vožnji vizir sam dizao.

E sad da li je puno dati cca 450-500e za tu kacigu ili se može nešto bolje za te novce je individualno. Za mene je 10 od 10.
 
  • Like
Reactions: Luke
Dosta vremena mazao unutrašnju stranu antifog premazom za ronilačke maske od Technisuba i radio je stvarno dobro (y) - jedini je problem što opsesivno stalno otvaram vizir pa bi se po kiši smočila unutrašnja strana i onda svaki put kad je obrišem bi obrisao i dio premaza pa je trebalo ponovo nanosit.
Gillette pjenu
A moze i gel
😎
 
Nisi umislio nista i nisi nista pogresno montirao. Pusti sta gore pisu. Cinjenica je da Pinlock stvara refleksije i tema je mali milion puta prozvakana po internetu. A kao sto vidis, i sam proizvidjac pise da nije za voznju nocu jer stvara refleksije koje ometaju u voznji.
E sad, nekome ne smeta ni kad mu se duga svijetla upere u oci, a nekome smetaju i refleksije na Pinlocku. Nismo svi isti.
Ja nisan primjetia da mi stvara nocu problem….
Mada vecinom vozin zatvorenih ociju😂😂😂
 
  • Haha
Reactions: Synth
Ja sam nedavno uzeo LS2 MX701 EXPLORER karbonku i za sad bez primjedbi.
Pošto sam do sad uzimao samo low budget kacige nemogu dati neku usporedbu sa nekim drugim modelima ali definitivno kad je samo uzmeš u ruke ostavlja dojam kvalitetne kacige.
Meni pozitivne strane:
- Grafika (nekom možda nebitno ali meni uz motor ko da su oboje izašli iz iste tvornice)
- odlično mi sjeda na glavu, udobna i jastučići poprilično dobro prijanjanju te nigdje oko glave ne puše ni milimetar
- veliki vizir daje prilično široko vidno polje pogotovo za gradsku vožnju
- kombinacija tamni vizir + unutarnji tamni vizir se pokazala u ljetnim vrućim vožnjama kao veliki plus
- "peak" do 140km/h ne smeta niti malo nego tek poviše stvara lagane vibracije koje se osjete ali ne smetaju. Kad puše vjetar i zavisi sa koje strane zna se zavlačiti ispod njega i onda imaš veće turbulencije i glava pleše. Ali po ljetnim vrućinama super radi hlad da sunce ne tuče direkt u vizir i lice.
- dosta otvora za ventilaciju tako da sam ljetnom vožnjom bio zadovoljan
- općenito sama izrada kacige, a pogotovo unutrašnjosti izgleda kvalitetno
- što se buke tiče uvijek vozim sa čepićima tako da ti tu nisam mjerodavan

Sve u svemu poprilično san zadovoljan za sada ali treba odvoziti ipak malo više km da se može dati vjerodostojni sud.

View attachment 772069
Di si je uzeo? Volia bi svakako probati kacigu prije nego sto je narucim.
Je li stvarno toliko lose za ubaciti unutra slusalice ili su svi razmazeni i navikli na plug&play ?
Nishia je navodno ista ko Klim Krios . 200 € za karbon se mozda isplati riskirati ...
 
Di si je uzeo? Volia bi svakako probati kacigu prije nego sto je narucim.
Je li stvarno toliko lose za ubaciti unutra slusalice ili su svi razmazeni i navikli na plug&play ?
Nishia je navodno ista ko Klim Krios . 200 € za karbon se mozda isplati riskirati ...
Uzeo sam je u GLOBAL PLUS imaju dućane u Splitu i Zagrebu .Prije toga sam je probao i kako nisu imali željenu grafiku morali su naručiti u tvornici i kaciga je stigla kroz 2 mjeseca mislim.

https://g.co/kgs/27LLHg

Komunikaciju ne koristim ali kaciga ima blago udubljenje za komunikaciju. Ukoliko zvučnik smeta uhu onda se lijepo uzme šarafciger/ kacaviga te se drškom pritisne postojeće udubljenje i malo više udubi tako da uhu ne smeta.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: josip_zd
LS2 MX701 EXPLORER ili NISHUA Enduro Carbon?
Ima li ko iskustva s ove dvi kacige? O svakoj sam nasa dobre strane,ali bome i par ozbiljnih nedostataka :/
Probao sam LS2 i imam 2 zamjerke sto se tiče vizira, možda ti nisu bitne, ali tek toliko da obratiš pažnju...

1. Vizir nema zube (Kao npr Arai Tour X4), znači ili je kompletno zatvoren ili otvoren...
2. Unutarnji tamni vizir bi se po meni trebao biti barem 2-3mm spustiti; kad sam ga maksimalno otvorio, donji rub mi je taman bio u visini ociju, trebalo bi barem jos ta 2-3mm