KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
treba hodati i kacige probati, srećom meni 100m, probao svašta kad ono Suomy Speedstar, svugdi piše da je round, XXL me stišće samo u obrazima.

Tiha da je to čudo. a 1400gr kao, ide na glavu 5x lakse od ICON Airmade, a opet Airmada upire čelo kod veće brzine, speedstar ne, jedino što odrezana je na repu pa nije baš kad je hladnije.
Ja sam naučio da ne postoji kaciga za sve uvjete..Imam Shoei Gt Air koja je udobna rekao bih prava touring kaciga, a pri većim brzinama na autoputu mi upire ćelo ko da me netko dlanom pritišče. Opet, vozim nakeda, pa je i do mene..Caberg Drift Evo je sport kaciga, malo neudobnija od Gt Air, ali lakša i puno bolja pri večim brzinama..
Imam Caberg Horus flip up i udobna je, super je kad je možeš otvoriti na benzinskoj ili na graničnom prelazu, ali opet, sve su flip up kacige malo teže i krupnije, pa mi je draža Drift Evo..
Flip up kaciga mi je isto tako prevruča za nositi je ljeti otvorenu i sa spuštenim sunčanim vizirom..
Sad kad je zatoplilo, koristim Caberg Freeride otvorenu, tamo do 11.mjeseca...Ali ćim izađem iz grada, nabijem neku zatvorenu na tikvu..
Hoću reči, bilo bi najbolje imati integralnu, flip up i otvorenu pa kombinirati..
Dosta ljudi je nezadovoljno jer misle s jednom kacigom riješiti sve svoje potrebe. Neće.
 
Last edited:
IMG_20240327_195455.jpg
IMG_20240327_195503.jpg
IMG_20240327_200008.jpg
 
Pozdrav ekipi, molim savjet za kupovinu kacige. Vozim mt07, većinom gradska vožnja ili izvan naselja, casual vozač. Ne prelazim više od par tisuća godišnje i ne bih kupovao ništa visoke klase, već nekakva zlatna sredina ili budget opcija.
Također, može i preporuka trgovine za kupovinu s obzirom da imam dosta slab izbor odakle sam (Osijek).
Hvala.
 
To je to, prekrasna. Možeš molim te reći gdje si ju nabavio? Split se čini nekako dalji nego sjediti u dnevnom boravku i naručiti sa FC-moto ali ne znam dal da riskiram i naručim prije nego je isprobam na glavi
U M velicini sam našao na Motocardu. Tada je pisalo last unit. Nema ih baš u ovog Gold varijanti. Imaš na Njuški jednu bijelo plavu. Ja sam se neckao oću neću na slijepo i pogodio sam. Sjeda mi na glavu ko budali šamar. Imao sam razne marke do sada od Suomia, Airoha, Sharka ali ovo je druga dimenzija
 
Uh Samurai Gold :love:

Skoro sam nju uzeo prije nego li sam vidio Kiyonari Trico, pa je ipak ona sjela. Arai majka, bit ces prezadovoljan, zbilja sjedne ko budali šamar. (y)
 
  • Love
Reactions: Švabo
U M velicini sam našao na Motocardu. Tada je pisalo last unit. Nema ih baš u ovog Gold varijanti. Imaš na Njuški jednu bijelo plavu. Ja sam se neckao oću neću na slijepo i pogodio sam. Sjeda mi na glavu ko budali šamar. Imao sam razne marke do sada od Suomia, Airoha, Sharka ali ovo je druga dimenzija

Preko zime sam mjesecima refreshao FC Moto za jedan Profile-V u željenoj boji da bi skužio nedavno da se ne proizvodi više jer ga je zamjenio Quantic koji nažalost nema neke privlačne boje ali trenutno je u igri neka neutralna. Ali da, taj RX7 je vrh i boja je 10/10, drago mi je da ti se sviđa, uživaj
 
Mislim da bum i ja na arai next.
Rx7 evo čista bijela vjv.
Sudeći po pričama, nema nazad s toga?
 
Da nebi mislili da prodajem maglu imam arai rx7v , shark race r pro carbon , xlite 803 carbon , hjc rpha 11, i rpha 01, znaci to imam trenutno , a ne imao .... Ps rpha 11 prodajem ako kome treba ..
 
Ja sam stvarno mislio da tjeras zajebanciju. Da ima lakših , ima definitifno, al brate nikad me nije vrat bolio od kacige i njene težine.
 
Ja sam stvarno mislio da tjeras zajebanciju. Da ima lakših , ima definitifno, al brate nikad me nije vrat bolio od kacige i njene težine.
Zd-senj i natrag... Osjeti se na kraj dana , iako kaciga je top samo se treba naviknuti na otvore za zrak na viziru.