Kakav sam vozač ?

Dakle , kakvog vidite sebe kao vozača ?


  • Total voters
    347
na motoru god dana oko 8000 km do sada  , tako da pazim na sebe i druge, svakom voznjom naucim nesto novo.
inace svaki dan sam na cesti pa opreza nikad dosta ( truck driver )
 
Dobro pitanje, mjesta za napredak koliko oćeš. :mrgreen:
 
Tako-tako :LOL: ,nisam baš neki vozač pa zato i ne vozim više :mrgreen: .

vlucic said:
Ali dam se kladiti da ce biti onih za koje sam los i spor, i onih za koje sam nazalost prebrz.

:neznam:

Ova konstatacija kolega je vjerujem i u mom slučaju najbliža istini (y)
 
Razbio sam sve sto sam imao :? eto kakav sam vozac :( :( :( :(
 
Malo jebeno pitanje makar bi o tome najbolji sud dali moji prijatelji i ekipa s kojom se vozim ili sam se vozio, pogotovo frend s kojim sam odfural preko 40000km. Jedan za drugoga smatramo da smo jako dobri vozači barem za motore koje vozimo a to potvrđuje i povjerenje kad idemo na vožnju sa kćerkama (ja sam njegovu vozio do Senja a on moju do Vukovara). Mislim da kad Vam neko ili Vi nekom date kćer na motor imate ili ima jako puno povjerenja u Vaše i Vi u njegove vozačke sposobnosti. Prešo sam 60000km bez ijednog pada (nadam se da bu tak i ostalo) i neke velike frke a bilo je dosta žestokih vožnji sa struganjem fuzlića i čizmi po staroj Riječkoj, Jadranskoj itd.............i izvlačenja iz jebenih situacija. Za svoje godine sam više nego zadovoljan i nadam se da mogu bit samo bolji. Kaj se tiće pridržavanja i poštivanja prometnih propisa, tu sam jako loš vozač, pogotovo preticanja na punoj crti, naročito u zavojima, prekoraćenje brzine i sl. prekršaji koje i većina Vas uglavnom radi al jbg. dok ide, ide !!?? :misli: (y) 
 
Ja sam već jednom napisao da neznam voziti.Mislim da je to bilo prošle godine kad sam išao do Karlobaga i tamo upoznao Mladena i njegovog prijatelja.       
Neznam zato jer se nisam odvikao  strugati pedalama i  ikad vozim motor koji nije za to.Problem je u tome što nalazim  "gušt" u zavojima a ravna cesta me ni najmanje ne interesira za ić brzo,mada mogu držat prosjek 200-220  od punog rezervara do rezerve. 
Smatram da bi u mojim godinama trebao bit malo umjereniji ali meni to dođe kao normalno jer nemam ,kao nekad,onaj grop u grlu  pri velikim brzinama ili po zavojitoj cesti.   
Tako je bilo i na Grobniku prvi put,srce mi je bilo u grlu dok nisam odvozio desetak krugova.Poslije je došao mir i ponekad i smijeh ispod kacige istovremeno sa dolaskom u neki zavoj (naprimjer Riječki ,di san često vidija ptice kako lete a zavoj za koncentracijuzbog pravovremenog kočenja i pravilnog izlaska )  koji nije ni bio za smijeh ali eto tako mi se onda događalo. Sad ,ponekad,pivan na sav glas kad vozin i tada pomislim kako je sriča da me niko ne čuje jer bi sigurno reka da san lud ,a nisan. Samo uživan u vitru i zavojima kao večina motociklista. (y) (y)
 
barba said:
Ja sam već jednom napisao da neznam voziti.Mislim da je to bilo prošle godine kad sam išao do Karlobaga i tamo upoznao Mladena i njegovog prijatelja.       
Neznam zato jer se nisam odvikao  strugati pedalama i  ikad vozim motor koji nije za to.Problem je u tome što nalazim  "gušt" u zavojima a ravna cesta me ni najmanje ne interesira za ić brzo,mada mogu držat prosjek 200-220  od punog rezervara do rezerve. 
Smatram da bi u mojim godinama trebao bit malo umjereniji ali meni to dođe kao normalno jer nemam ,kao nekad,onaj grop u grlu  pri velikim brzinama ili po zavojitoj cesti.   
Tako je bilo i na Grobniku prvi put,srce mi je bilo u grlu dok nisam odvozio desetak krugova.Poslije je došao mir i ponekad i smijeh ispod kacige istovremeno sa dolaskom u neki zavoj (naprimjer Riječki ,di san često vidija ptice kako lete a zavoj za koncentracijuzbog pravovremenog kočenja i pravilnog izlaska )  koji nije ni bio za smijeh ali eto tako mi se onda događalo. Sad ,ponekad,pivan na sav glas kad vozin i tada pomislim kako je sriča da me niko ne čuje jer bi sigurno reka da san lud ,a nisan. Samo uživan u vitru i zavojima kao večina motociklista. (y) (y)
Barba, nemoj bit preskroman, ono kaj sam ja vidio Ti si odlićan vozać i u onoj skupini od nas sedam daleko najbolji, neovisno o motoru jer da si vozio i CBF opet bi bilo isto!! (y) (y) (y) (y) Ravna cesta sigurno nije kriterij za ocjenjivanje vozačkih sposobnosti, još nisam pročital da je neki motorista izletel u zavoju na auto-cesti, neznam, možda ima i takvih jer kod 250-300km/h i auto-cesta je jebeno zavojita makar kod 150 zgleda ravna????! :mrgreen:
 
Teško pitanje.
A što reći i nabrajati nego dok god budem mogao voziti uvijek ću učiti.
Nekad samo zadnja kočnica i stanjeno dno patika,malo jači motori veća i luđa hrabrost tako da kad si i padao dizao se i tek sutra gledao što ima po meni a motor popravljao noću a zaboravljena zadnja kočnica i patike ili cipele uredne podloge i tako do unedogled,danas kad se sjetiš da si bio sretan vidjeti auto na cesti i preteći ga sad je sve to otišlo u p.m. a netko kad pametujemo kaže stariji pa pametniji-ima istine ali samo kad se vratim kući i sjetim koliko sam uletavao i koliko ih je naletavalo po krivinama kažem sam sebi Budalo jedna ali sve je to do idućeg odlaska na vožnju-sam ide jer ne pazim na frenda niti on na mene ali ipak kad su dvojica ili trojica pogotovo po onim dragim starim cestama tek onda vidiš prednosti kad si zadnji,prvi i srednji drukčiji pregled i jebga peglaj-uglavnom dok se osjećam ovako mislim da sam možda samo malo pametniji u odnosu na vrijeme prije 20-tak godina kad nisam razmišljao da trebam i sutra voziti.Počeo sam pisati na duge staze  opet nešto nije naštelano  :mrgreen: 


Čekam Barbu da se ispovjedi  ;) 
 
papillon said:
Teško pitanje.
A što reći i nabrajati nego dok god budem mogao voziti uvijek ću učiti.
Nekad samo zadnja kočnica i stanjeno dno patika,malo jači motori veća i luđa hrabrost tako da kad si i padao dizao se i tek sutra gledao što ima po meni a motor popravljao noću a zaboravljena zadnja kočnica i patike ili cipele uredne podloge i tako do unedogled,danas kad se sjetiš da si bio sretan vidjeti auto na cesti i preteći ga sad je sve to otišlo u p.m. a netko kad pametujemo kaže stariji pa pametniji-ima istine ali samo kad se vratim kući i sjetim koliko sam uletavao i koliko ih je naletavalo po krivinama kažem sam sebi Budalo jedna ali sve je to do idućeg odlaska na vožnju-sam ide jer ne pazim na frenda niti on na mene ali ipak kad su dvojica ili trojica pogotovo po onim dragim starim cestama tek onda vidiš prednosti kad si zadnji,prvi i srednji drukčiji pregled i jebga peglaj-uglavnom dok se osjećam ovako mislim da sam možda samo malo pametniji u odnosu na vrijeme prije 20-tak godina kad nisam razmišljao da trebam i sutra voziti.Počeo sam pisati na duge staze  opet nešto nije naštelano  :mrgreen: 


Čekam Barbu da se ispovjedi  ;)
Izgleda da svi imamo istu šablonu razmišljanja neovisno o godinama čim zajašimo na naše "ljubimce", i dobro da je tak, to nas drži i rješava stresa od ovih jebenih i nesigurnih vremana u kojima živimo!! (y)