KAKO?GDJE,KAMO? Pokušavam otvoriti firmu ili obrt za izradu dijelova za motor!

postoji i tzv.slobodan obrt ...to ti je super
ne treba ti nikakav majstorski ispit i imaš onu klauzulu uslužne djelatnost koja je tako super :mrgreen:
ja imam već godinama takav obrt  :wink:
 
markookram said:
firma  - radiš kaj hoceš , niko niš ne pita
obrt - traže te da budeš po struci ono sa cime se misliš baviti ... ili polaganje majstorskog ispita ( mislim da su se tu malo "smekšali" )

i naravno tu još postoji razlike u obracunu poreza , mislim da kod fire radiš mjesecni a kod obrta tromjesecni ili tako nekako  :misli:
u ovom slucaju mu netreba majstorski ispit,jer nece biti "voditelj radione" i kod majstorskog ispita ukoliko ima odredjeno radno iskustvo(kao majstor) u struci koju je zavrsio skolu takodje se izbacuje :mrgreen:
neznam tocno brojku kod obrta ako ne prelazi (mislim 80 000 :misli: ) neulazi u sustav PDVa
oracle said:
postoji i tzv.slobodan obrt ...to ti je super
ne treba ti nikakav majstorski ispit i imaš onu klauzulu uslužne djelatnost koja je tako super :mrgreen:
ja imam već godinama takav obrt  :wink:
tocno,o tome pricam  :mrgreen:
 
SUPER!Sada skoro pa znam sve,ak se kaj još sjetite,slobodno javite! :mrgreen: A ja radim spisak ljudi koji će jednog dana imati popusta... :mrgreen: (y)Nego ak vam dodje kakva ideja za naziv,ja pojma nemam kako bi ga nazvao,nešto u spoju bikerskog i nacionalnog...
Inače,djelatnosti bi otprilike bile;
1.popravak,redizajn i izrada plastičnih dijelova za motocikle
2.usluge airbrusha(našao jednu malu sa umjetničke škole,kaj ta radi... :wink:,mislim sa kistom... :mrgreen:
3.lakiranje dijelova motocikala
4.izrada naljepnica,motiva i sl za motocikle
5.lakiranje kotača za motocikle...i sl... (y)

POZDRAV!!!
 
markookram said:
firma  - radiš kaj hoceš , niko niš ne pita
obrt - traže te da budeš po struci ono sa cime se misliš baviti ... ili polaganje majstorskog ispita ( mislim da su se tu malo "smekšali" )

i naravno tu još postoji razlike u obracunu poreza , mislim da kod fire radiš mjesecni a kod obrta tromjesecni ili tako nekako  :misli:
kod obrta nemora biti romjesecni :wink:

to sve ovisi o količini prometa ja mislim

ak se pređe neka granica onda isto moraš mjesecni radit
 
tu tvoju "malu" uputi na www.juricek.hr/forum trebat cemo si  (y)
kad budes opisivao  posao koji ces obavljat...nespominji bojanje motocikala vec "ukrasavanje" i oslikavanje (y)
 
Dogovoriti ćemo se "ruka ruku mije" :mrgreen: (y)
 
markookram said:
firma  - radiš kaj hoceš , niko niš ne pita
obrt - traže te da budeš po struci ono sa cime se misliš baviti ... ili polaganje majstorskog ispita ( mislim da su se tu malo "smekšali" )

i naravno tu još postoji razlike u obracunu poreza , mislim da kod fire radiš mjesecni a kod obrta tromjesecni ili tako nekako  :misli:
ja sam obrtnik lol sezonski,daj mi pomozi pljiz,di da idem u školu da budem šef plaže i vođa ležaljki i suncobrana?? :LOL: :jesus:
 
VooDoo said:
tu tvoju "malu" uputi na www.juricek.hr/forum trebat cemo si  (y)
kad budes opisivao  posao koji ces obavljat...nespominji bojanje motocikala vec "ukrasavanje" i oslikavanje (y)
:shock: proradilo opet? rekla mi je žena da nije dugo radio..
 
Faber said:
ja sam obrtnik lol sezonski,daj mi pomozi pljiz,di da idem u školu da budem šef plaže i vođa ležaljki i suncobrana?? :LOL: :jesus:
ne rugaj se  :mrgreen:
puno sam se ja raspitivao i nahodao po Ksaveru oko obrta ... (doduše ima dosta tome)  no kao što sam i prije rekao vjerojatno su se malo smekšali oko uvjeta otvaranja ...
cak sam i vukao saborske veze  :bonk: ,(gore samo seljacine , i nereš vjerovat kako gico smaže dvije pice i dvije kole u jednom kratkom razgovoru)  :x
i na kraju opet ništa ... :mrgreen:
 
meni su za garažu tražili majstorski ispit, zato sam ovorio firmu pa mogu sada  prodavati i rakete zemlja zemlja, nitko te ništa ne pita (y)
 
bubson said:
... mogu sada  prodavati i rakete zemlja zemlja....

Dvije molim...zamotati...za van..  :mrgreen:

Ma i ja sam imao obrt za grafički dizajn, video-audio obradu, umnožavanje i presnimavanje audio-video zapisa...Nikakvi stručni ispiti ni sl. Samo uredno šljakaš i amen. I da, drugi dan su mi došli u kontrolu legalnosti softvera (na PC-ju).. Od Windowsa pa na dalje.

:wink:
 
A kakvo je stanje sa radnim prostorom, navodno se firma može prijaviti i na kuću/stan, a ako ideš na obrt garažica treba imati kakvu sve dozvolu? (građevinsku, uporabnu,...koga vraga sve treba povaditi  :mrgreen:?)
 
Mayco said:
A kakvo je stanje sa radnim prostorom, navodno se firma može prijaviti i na kuću/stan, a ako ideš na obrt garažica treba imati kakvu sve dozvolu? (građevinsku, uporabnu,...koga vraga sve treba povaditi  :mrgreen:?)

firmu (tj. društvo) možeš registrirati na bilo koju postojeću adresu
neovisno o vlasništvu, najmu ili zakupu