Kako odabrati pravu veličinu moto odjeće u web shopu?

Johnny047 said:
Problem je i u tome kaj svaki proizvođač ima svoje veličine tj. XS od Dainesea nije isti kao i XS od nekog drugog proizvođača. Najviše se razlikuju od zemlje proizvođača, Asia manjiu krojevi, Italija nešto veći, Njemačka još veći itd...
ne samo da svaki proizvodjac ima svoje velicine, vec i sam proizvodjac unutar svog programa ima razlicite "pojmove" velicine, od modela do modela. jednostavno moras probat.
 
fawlty82 said:
ne samo da svaki proizvodjac ima svoje velicine, vec i sam proizvodjac unutar svog programa ima razlicite "pojmove" velicine, od modela do modela. jednostavno moras probat.

(y)

Kod Dainese koznih jakni, sto se vise ide prema "sportu", to su brojevi cvrsce uz tijelo. Tako je moja Super Speed kozna jakna dobrih pola broja manja od prve slijedece ispod nje. Kupio sam ju samo zato jer sam ciljao ovu ispod nje, ali u 54 mi je ta bila presiroka, a u 52 preuska tako da sam sa Super Speed 54 dobio tocno velicinu koja mi savrseno odgovara
 
Uspio sam na Njuškalu naći fer prodavača koji je najprije provjerio proporcije osobe kojoj hlače odgovaraju a zatim ih i poslao prije nego li sam mu platio. Ispalo je da veličina XS odogvara mojoj suvozačici.
Još da joj nađem odgovarajuće čizme broj 37 ...