Kako perete jakne?

ja sam iz svoje izvadio podstavu i protektore i lagano je natoco u kadi s blagim deterdentu i dobro isprao i sad je kao nova.
 
Ako ju peres u vesmasini, svakako ju impregniraj - ja sam svoju prilicno upropastio vesmasinom (a i vec masinu, tako crnu vodu od ispiranja nisam u zivotu vidio)...

Na kraju kupio koznu...

:mrgreen:
 
I ja sam prije desetak dana isprobavao kožnu, ali kupio sam Akrapoviča tako da jedno vrijeme ništa od toga. Nekako ću oprati jaknu jer kad zatopli više neće biti vremena za to. :D
 
Ja dao ženi i ne znam kaj je napravila s njom.
Super je mirišala, a da li bu puštala :misli: bumo vidli - imam kišnjak (y)
 
Ja ne perem jaknu , samo ju malo očetkam kada se mušice osuše jer je nakon par km opet ista.
M900 :mrgreen:
 
2 Nešo:  :hello: :cool:

Ma stoji to... Ali stvarno mi je prljava, pa ponekad nebi bilo loše i oprati.  :mrgreen:


2 All the rest: Ima li još koja metoda? Kako to radite? :?:
 
Ja isto imam problema sa svojom jaknom , tim više što je u kombinaciji SREBRNA-CRNA i Bijela boja i još tome kožna je jakna. Sad , zanima me kako ju u cijelosti oprat , inače ju perem tako da  nakvasim ručnik i onda udri mile dok ti ruke ne odpadnu.  :misli:
 
Neki ljudi ovdje stvarno rade čuda iz tako jednostavnog problema- na ruke, kemijska, odmakanje... Na svakoj jakni mora biti etiketa kako se pere- na koliko stupnjeva, te sa ili bez omekšivaća. Već sam na početku napisao da mi je i sam g.Šepić, a kojeg se ovdje koliko sam do sada vidio jako poštuje, rekao da se jakna (tekstilna) SMIJE prati u vešmašini, BEZ omekšivaća i BEZ poslijedica. A kožna jakna se pere sa posebnim 'kitovima', ima ih za kupiti, ili ako je netko praktičan, jednostavno kao što je malo prije rečeno- voda, krpica i to je uglavnom to.
Još će netko postaviti pitanje da li se jakna smije peglati ukoliko je malo zgužvana :) Najbolje je dati ženi, pa ako propušta dobiš novu, a k tome još pridodaš jezikovu juhu kak niš ne razmišlja i ne čita:)
 
Ja svoju Cordura jaketu perem u vesmasini na 30°C, izvadim sve stitnike, postavu i kovanice :cool:... potom ju lijepo zamotam u plahtu i hitim u masinu. Kad izadje ko nova je.
 
mislm da se smije u perilici za rublje prati i biker jakne, ne.
 
Kao kaj je Darkovsky rekao - na svakoj su uputstva. Iz moje van idu airbagovi i stitnici, pa u masninu na 40C bez omeksivaca.
Sad sam napokon ponovo vidio da su mi pruge napred bijele, a ne tamno-sive. :mrgreen:
 
ubaci goretex u masinu i mozes se pozdraviti s parama koje si dao za tu jaknu...

upute su na svakoj jakni kako se pere... univerzalno ciscenje je cetkanje... kao sto m900 kaze- nakon par kilometara je opet ista...
 
Sonax ima jednu tekucinu za tu vrstu materiala.Ja sam isprobao i dobro je.250ml 3,95€

Sonax Textil Waschmittel (y)

 
darkovsky said:
Neki ljudi ovdje stvarno rade čuda iz tako jednostavnog problema- na ruke, kemijska, odmakanje... Na svakoj jakni mora biti etiketa kako se pere- na koliko stupnjeva, te sa ili bez omekšivaća. Već sam na početku napisao da mi je i sam g.Šepić, a kojeg se ovdje koliko sam do sada vidio jako poštuje, rekao da se jakna (tekstilna) SMIJE prati u vešmašini, BEZ omekšivaća i BEZ poslijedica. A kožna jakna se pere sa posebnim 'kitovima', ima ih za kupiti, ili ako je netko praktičan, jednostavno kao što je malo prije rečeno- voda, krpica i to je uglavnom to.
Još će netko postaviti pitanje da li se jakna smije peglati ukoliko je malo zgužvana :) Najbolje je dati ženi, pa ako propušta dobiš novu, a k tome još pridodaš jezikovu juhu kak niš ne razmišlja i ne čita:)

:rofl:...pa ako propusta bobis novu... :rofl:
 
U Zagrebu, Splitu i Starigradu Paklenici ima planinarski dućan Iglu Šport. U Zagrebu u Grahorovoj ulici.

Prodaju posebne preparate za pranje i impregnaciju Goretex i sličnih vodonepropusnih materijala.

Proizvođač firma Granger, posebna karakteristika je da je sredstvo za pranje na sapunskoj, a ne deterđentskoj osnovi. Poslije pranje ide impregnacija uz obavezno sušenje ili u sušilici ili na radijatoru.

Super efikasno, isprobano na opremi za motor, skijanje i planinarenje. komplet za oko 4 pranja cca. 180 kn.
 
trebate kupiti koznu jaknu koju nemoras prati :LOL: :LOL: samo ju dobro obrises mokrom krpom i namazes kremom za ruke i deri daljeeee :mrgreen: :mrgreen: (y)