Kako perete jakne?

piroman said:
trebate kupiti koznu jaknu koju nemoras prati :LOL: :LOL: samo ju dobro obrises mokrom krpom i namazes kremom za ruke i deri daljeeee :mrgreen: :mrgreen: (y)
Kremom za ruke?
Pa ima u Šepića IXS krema za kožu. 40 kuna dođe...
p.s.
U kemijskim čistionicama u Splitu ODBIJAJU čistiti moto jakne...
 
kaj.... još niko nije oprao jaknu ??? a boga vam .....piše sve na etiketi....
 
Kad se isprlja kupiš novu  :mrgreen:
 
kako?
ja svoku perem jako!
 
U šepiću postoji i sprej za ipregnaciju materijala na jaketi i preporučuje se nakon svakog pranja prešpricati jaketu da bi opet bila vodonepropusna  (y)sprej  košta oko 85 kuna
 
Moja jakna stara 2 mjeseca Gorotex. Prije sam furo kožnu, al ova mi udobnija laganija. Već sam ju prao hladnom vodom i sapunom. Bilo je sve ok. Međutim, nakon par vožnji samo je očetkam, ali ljuudiii !!! Ovi kukci sa gnojnica zasmrde jaknu nakon parsto kilometara. Užas Morat ću svakih 500 km prat jaknu ako neću imat osjećaj da jašim krave ili konje.
 
Naime, oprao sam jaknu i sad bih joj trebao popraviti impregnaciju ili štoveć. Vidio sam da toga imaju u Iglu Športu kao što je franc rekao. E sad me samo muči da li se taj sprej nanosi na vlažnu jaknu ili čekam da se osuši, pa onda našpricam? I ima dosta vrsta tih sprejeva, pa ne znam koji mi je najbolji.

Ovaj sprej koji sam gledao se zove Granger's Superpruf Waterproofer. Jeste imali iskustava? Imate koji da preporučite?

ht_0815099a.jpg
 
ppinjuh said:
Naime, oprao sam jaknu i sad bih joj trebao popraviti impregnaciju ili štoveć. Vidio sam da toga imaju u Iglu Športu kao što je franc rekao. E sad me samo muči da li se taj sprej nanosi na vlažnu jaknu ili čekam da se osuši, pa onda našpricam? I ima dosta vrsta tih sprejeva, pa ne znam koji mi je najbolji.

Ovaj sprej koji sam gledao se zove Granger's Superpruf Waterproofer. Jeste imali iskustava? Imate koji da preporučite?

ht_0815099a.jpg

prvi put vidim, ja sam koristio onaj preparat koji ide u susilicu. javi kakvi su rezultati
 
stara uzme kad vidi da je prljava,izvadi štitnike iz ramena i laktova,postavu skine i baci u perilicu i nikada do sada nije bilo problema.......
 
Nije bas vezano uz temu, ali zna li tko mozda gdje se mogu kupiti oni kisnjaci prozirni kao sto imaju na moto gp-u i ostali trkama?
 
Glede pranja,cordura jaknu IXS-ovu prebrišem vlažnom krpom poslije svake vožnje i uvijek je kao nova i nema neugodan miris.Naravno,ako se zapusti a jako se znojiš onda je to zlo_Onda u veš mašinu bez omekšivača.Ipak,redovito održavanje motora i kompletne opreme je najbolje.Meni za raspremu treba najmanje sat vremena,poslije neke pristojne vožnjice.Ali mi je slijedeći puta gušt obuć opremu i sjest na uredan motor. (y)
 
Ja svoju uredno perem u vešmašini, naravno sa skinutom podstavom i izvađenim štitnicima i kada se osuši ju našpricam sa sprayem za impregnaciju cipela (na sprayu piše da je i za Gorotex, kupila sam ga u najobičnijem marketu) i skroz sam zadovoljna. :mrgreen:
 
oprala IXS u mašini, kako piše na etiketi na 30 C i bez centrifuge. proizvođač preporučuje perwol liquid. upotrijebila i to. osušila jaknu bez peglanja (piše na etiketi da za ponovno aktiviranje membrane treba preći lagano s peglem na maloj temperaturi, al se meni nije dalo  :mrgreen:) i za 3 dana uspjela pokisnut ko miš. uglavnom, jakna nije pustila. sve drugo jeste. eto.
 
Svoje Gore tex jakne i hlaće samo lagano splahnem sa tušem i prođem sa spužvom. To je sasvim dovoljno za mušice i prašinu.

Ne smrde jer ih redovito luftam :mrgreen: