Kako spriječiti kradju skutera

milanche said:
Jednom sam se stresao,stojim kraj bijelog Runnera,malo gledam,auspuh,volan,ruckice dinde minde kad odjednom se upali sam od sebe... :shock:
Kad evo nekog dečka i smije se :mrgreen:
Ja sam sa autom imo puno zanimljivih situacija. Ljudi cekaju kraj auta i onda u soku govore da se sam upalio. Pa djeca bjeze i tak zanimljivo
 
mirzolini said:
Nije ni to sigurno, jedina dobra stvar je sto nije " na očima" ....

samo sto nije u ocima sigurnije je nego li na cesti
 
Stavit ajfon u sic sa donje strane da ga tat ne vidi
Kad ti maznu motor/skuter nazoves sam sebe(mob na mute) i panduriji kazes broj mobitela
Ako su uvatili Sanadera uvatit ce i lopuzinu :mrgreen:

Send from my Maobitelnik
 
jalic said:
samo sto nije u ocima sigurnije je nego li na cesti

Ma to i kazem, jedino ako si peh pa da te prate i obijaju garazu, u sto cisto sumnjam jer im je puno truda...
Po meni je najbolje kako sam vec opisao, garaza, a u garazi namontirati od lijevanog zeljeza kopcu na podu i za nju svezati kvalitetnim lancem ( minimum 50 eura) zadnji tocak skutera. Tako lopovu pravis puno posla za relativno malu vrijednost pa ce vjerovatno odustati. Jos puknes i gps lokator :)
Lopovi obicno idu u kradju tamo gdje mu je najlakse, logikom " zasto da rizikujem kad ima drugi koji je potpuno neosiguran"
 
Ja sam bio to uzeo čisto iz znatiželje i nisam ga uspio natjerati da radi. Upute sam čak i skužio sam što ne funkcionira. Ako uspiješ javi
 
A zakaj bi pilili, kaj nije jednostavnije skinuti taj lanac sa retrovizora  :misli: 
 
Lolo said:
A zakaj bi pilili, kaj nije jednostavnije skinuti taj lanac sa retrovizora  :misli:

To je riskantno jer moze vlasnik cuti lanac kada zagrebe po retrovizoru...a i ak razbije retrovizor, 7 godina nesrece...
 
Shepa said:
Ima sam takvog na Phantomu, i bija je za popizdit osjetljiv.
Vitar, kiša, bilo kakva buka u blizini, svaki kurac ga je aktivira, tako da mi se stalno štucalo radi susida.  :mrgreen:
imam ovaj alarm
http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Scooter-Security-Vibration-Sensor-Alarm-System-Anti-theft-Remote-Cont-/390574855628?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5af01355cc

8 dolara sam platio, čak bih rekao da je premalo osjetljiv, jer ako ga stavim na pomoćnu nogicu, mogu ga pažljivo nagnuti i odgurati bez da se aktivira, a ima 4 razine osjetljivosti i stavio sam na najosjetljiviju....

međutim uvijek kad ga idem zaključavat alarmom, sve što treba je stavit skuter na onaj centralni stalak, a ne na nogicu i onda se garantirano upali svaki put kad ga s njega pomakneš jer ga pri silasku sa stalka dovoljno strese da se aktivira.

alarm je nevidljiv, nikakve mi žice ne vire, čak ni da digneš tepih ne vidi se, a nalazi se ispod sica.

jedino što je malo pretih za moj ukus, ali to je i zato što je ispod sica, u garaži i s otvorenim sicem je stvarno glasan, ali vani na otvorenom i dok je sic spušten i nije preglasan, ali ajd može proći, jedino ako je baš buka od ceste velika i nema ljudi u blizini, mogao bi unatoč zvuku proći slabo ili nezapaženo...

što se lanca tiče, ja koristim neko jeftilen govno, ali mi je najbolja zaštita to što imam i jeftilen skuter, pa se ne bojim krađe.

da imam skuplji skuter, ne bih kupovao sigurno nekakve skupe kupovne lance, nego bih sam napravio od šipke debeli U lokot sa nekakvom zvijeri od lokota za zaključavanje na ključ i sve bih tako zavario u kućište da se taj lokot ne vidi na prvu ruku, da moraš neki poklopac podići (bila bi još veća fora da imaš i mali lokotić na tom poklopcu koji skriva ogromni lokot :LOL:

eto, tako bi ja riješio sigurnost, jeftini alarm tek toliko da uzbudi ekipu okolo, a onda ustrtarit kradljivce lokotom u lokotu i debelom šipketinom za neki stup.
 
Imam onaj mali lokot za disk od Xene i mogu reć da funkcionira super. Prvo sam kupio isti takav od Abusa 345 trigger alarm i kad bi ga montirao svirao bi svako malo, kad ga pukne. Jednom sam ga postavio i sjeo pored motora da se uvjerim da me netko ne zaj..... kad on nakon 10 min. sam od sebe počeo svirat pa nakon nekih 20 min. opet itd. Uglavnom skinuo ga i vratio a oni mi ponudili neki kao lošiji od Xene neki XZ 6 mm. taj radi kao avion. ne pali se na svaku sitnicu a čim ga malo jače drmneš imaš signal za upozorenje da te odvrati od eventualne krađe i ako u narednih 20 tak sekundi opet nešto dirneš počne svirat ko lud nekih 120dB. Ako ne da ti signal da se vratio u stand by. Po meni dobro radi i može kolko tolko pomoći.
 
A ovako nešto?
http://www.globis.hr/?p=1068

Dojava na mob (SMS i poziv) u slučaju pokušaja krađe, GPS lokacija, sirena tuli.. backup baterija pa u slučaju odspajanja napajanja ili kleme s akumulatora obavještava vlasnika jer posjeuje vlastito napajanje itd.. Ugradnja jednostavna 3 žice, plus i minus sa kleme akumulatora i žica + preko kontakta
Usvakom trenutnku možeš provjeriti status i GPS lokaciju motocikla