Kakva je 1998 Honda CBR 600 F

alfist159

New member
Dakle zagrija sam se za dotični model nudući da sam kratak s novcima za ovu sezonu a želim kupiti motor. Zanima me što pripaziti kod kupnje i kakve su kvalitete, ima sam čuti da su jako dobre, pa stoga vas ponosne vlasnike i sve koji znate nešto molim za pomoć, konkretno evo i jedna koja mi se dopala, a paše mi jer imam maxi skuter kojeg bi da pod račun...
http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert416047.html
 
meni izgleda jako dobro (y)
isti takav je imao kolega, motor ide jako jako..
moguće moj budući motor (doduše ja bih uzeo '99-'00)
sve je napisano o tim motorima, dobri, izdržljivi, pogotovo ako je i iznutra održavan kao izvana, pripazi samo da li se čuju španeri faznog lanca (zvekeče na nekih 4-5 tisuća okretaja) i to je to, a ostalo potraži po forumu
 
taj motor mi je nevjerojatno poznat.. rekao bi da je bio nekad davno u Puli, poznata mi je ta alpinestars naljepnica..  :misli: ako je to taj, sjecam ga se ko odlicnog motora, dobro ocuvanog, jedino mi ta kilometraza smrdi ako je taj iz pule.. jer znam da se ovdje taj motor vozio i po ljeti i po zimi..

:piva:
 
Što se tiće izgleda to bi tribalo biti original stanje? A ne mora biti striktno da je to ta iz Pule ali ajde nema veze, a kilometraža je malo mala, ali možda je ipak realna, no nema ni to veze ako je stanje dobro.
 
Bas motor ocuvano izgleda, a zasto ce mu slick nazad?
 
ne ne, ma slucajno mi je zapela za oko, jer je ta iz pule bila od jednog decka kojeg poznam, a od kad ju je on prodao, nisam vidio takvu CBR.. uopce ne mora znacit da je ta..
 
A rs250 said:
Bas motor ocuvano izgleda, a zasto ce mu slick nazad?
Ma da i meni izgleda jako očuvana, ali triba to viditi uživo s nekim iskusnim bajkerom jer ne mislim sam ići kupiti 1. motor! A što se tiće slicka ili je iša na stazu ili iz kur*enja, vi bajkeri bi to bolje tribali znati? :neznam:
 
fz6naked said:
ne ne, ma slucajno mi je zapela za oko, jer je ta iz pule bila od jednog decka kojeg poznam, a od kad ju je on prodao, nisam vidio takvu CBR.. uopce ne mora znacit da je ta..
Pitaj ti njega ako ti bude usput s koliko je km prodao, a ja ću provjeriti je li ovaj nju kupija iz Pule i koliko je dugo u njega pa ćemo usporediti priče, inaće motor mi se jako sviđa radi očuvanosti mada bi volija ta je ta famozna 99' al jebiga bolje očuvanu 98' nego kramu 99'!
 
Ja kupio hondicu prije pol godine presao sam do sad oko 2000 km,
i mogu rec da sam prezadovoljan super ide za sad se nist ne kvari jedino sam zamjenio
semeringe na vilicama jer je jedna prepustila i to je to kostalo me 200 kn sa uljem sami smo izmjenili.
Moj ima za sad 48000 km i uscuvan je ko da ima 4800 km, covjek prije mene ga je jako pazio.
Ovaj na slikama jako dobro izgleda prodaje se par mjeseci, ja bi ti preporucio da si uzmes
majstora i ides pogledati jer za te pare koje se prodaje i ako je sve dobro sa njim nebudes pogrijesio.
Ja sam svojeg platio 3950 eura.
Moje sve preporuke za taj motor
 
kolega ima 900rr  99 god motor ima 50tkm,na mašini nije nikad ništa pipnuto,motor radi bolje nego moj novi kawasaki :LOL:  istina! (y)
 
Sve ovisi kak je ko odrzavao motor, ja sam trazio novije godiste 2000  i onda sam naletio na ovo i uzeo.
Bolje da je motor godinu dvije stariji i uscuvan neg noviji pa nikakav
 
motor kupljen u tf motori u zagrebu porijeklo iz italije činio se ok,  na satu bilo neš sitno kilometara sad ima preko 50tkm.  nikad niš rađeno osim servisa,tko zna koliko zapravo ima kilometara a radi ko sat.  :mrgreen:
 
ma na takvim motorima se baš i ne treba opterečivati kilometražom, bolje da je realna velika, nego da je skidana mala
a i kaj se tiče godina, možeš ti kupit i 2008. sa 2000 km ako je nepravilno razrađen, paljene gume do iznemoglosti nekoliko puta, a znam i takvih, a ljudi ih prodaju praktički pod nove, par tisuća kuna jeftinije od novog, pa ti znaj :misli:
a i očito je da je licku ili dopizdio ili bio prejak čim mijenja za skuter
 
ovaj cbr na auti.hr se jako dugo vuče po oglasima... bio 4500e, pa 4100e pa 3850e... al inače cbr kao motor provjeren kao pouzdan i izdržljiv...
 
kukac said:
ma ovaj što ga prodaje je švercer radi malo sa tim!  zna ga kolega.
pa svako se nećim bavi :misli:
 
kukac said:
ma ovaj što ga prodaje je švercer radi malo sa tim!  zna ga kolega.
I ja švercam skuterima! :mrgreen: Al  motor bi uzima baš za sebe za đir i da odem na par motosusreta ovo lito!
 
a sto velis na ovo..http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert334372.html
to je inace od mojega susjeda..ovaj je puno ljepsi za 3850 eur ali susjed jos daje k njoj puno djelova (orginalna mašina,felge,far,zadnja vilica,org. auspuh...mislim da čak i ohlins zadnji amontizer) i za 3000 eur..znaci ta masina sto je gore je frizirana..s njim je pao na desnu stranu ali su gore novi oklopi i rep (nista nije krpano)
 
koki_3 said:
a sto velis na ovo..http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert334372.html
to je inace od mojega susjeda..ovaj je puno ljepsi za 3850 eur ali susjed jos daje k njoj puno djelova (orginalna mašina,felge,far,zadnja vilica,org. auspuh...mislim da čak i ohlins zadnji amontizer) i za 3000 eur..znaci ta masina sto je gore je frizirana..s njim je pao na desnu stranu ali su gore novi oklopi i rep (nista nije krpano)
Ipak mi je ona oku ugodnija i sviđa mi se opcija maxi skuter jer imam x9 200 koji bi utopija pod račun, naravno sve 5 ako se dogovorimo oko nadoplate i dok prikupim informacije o motoru i prijašnjim vlasnicima... I što je njavažnije isključivo serijalu kupujem, nikakve kemije...