kalnik

Okica

New member
sunčana nedjelja.
u subotu odlučih otići na vožnju. nekam prema kalniku. pa što bude. i bilo je! čak sam i makadmačila malo. planirala sam sama, a ispalo još bolje!
ruta je izgledala ovako: zg - vrbovec - ne znam gdje sam - ne znam gdje sam - ne znam gdje sam - na izvoru, i dalje ne znam gdje sam - ne znam gdje sam (više puta, da ne ponavljam) - novi marof - sesvete - zg

uglavnom krenula put vrbovca, stala na pumpi nahraniti malog xt-a i sebe i pitala dečke kojim putem lokalnim cesticama do kalnika. uputa: vrati se 100m i onda desno. fala. vozam se po selima, slikam panorame i uživam. pustoš totalna.


par kilometara dalje, slikajući, skužim motor u daljini. neki ktm. mahnem čovjeku u prolazu. on staje i prilazi. 'bok okice!' čujem još iz kacige. uglavnom, mrga na ktm-u pretvorio se u tikija. kuda, kamo, bla, truć, prikrpah se čovjeku.




i tako se nisam gubila sama, već sam u gubljenju imala vodiča. koji je bio plaćen mojim sendvičima i gnjavljen mojim čestim pauzama zbog hrane. dobro da uvijek nosim malo više jestvina. ne ostadoh gladna.


i izvor. i pola sata potopa.



potop i poslije njega.



i praznu i pustu pistu u marofu. trka je pomaknuta, s današnje nedjelje na jučerašnju subotu. nismo bili jedini koji su došli gledati pustu pistu.
i tiki nije bio tako blatan kakva sam je bila, jer sam ja nemilice gađala lokve raznih veličina na dobroj, širokoj makadamskoj cesti.



i još samo crtica s povratka kroz popovec - sesvete: nakon što zg-1174-ef nije uspio ubit mene, pretičući me u koloni koja kroz sela vozi 85-95, kroz popovec, pokušao je i gotovo uspio ubiti jednog mladog ktm-ovca na crnom dukcu (ili duke II - ne znam). mladac je vozio zum-zum kroz kolonu, dođe do mene i krene u preticanje navedenog auta. auto se bez žmigavca samo bacio na lijevo i istjerao motoristu s ceste na šoder sa strane. ovaj motorista je uspio proći. nakon toga vozač auta samo se vratio u kolonu ispred mene, gdje je i bio. nema određenih komentara jer sam ja pristojna.

ah, da... kilometara valjda 150-180, makadamskog autoputa između 40 i 60. super!

hvala tikiju na ugodnom društvu!
 
Da povučem i ja crticu :)

Prema Marofu se ide kroz selo u kojem je skretanje pod pravim kutem.
Skrenem, spazim kombi s desna, najduži dostavni koji postoji, izlazi iz dvorišta u lijevo, staje, prolazim ispred njega.
Vidim u ogledalima da kombi izlazi i zauzima čitavu širinu ceste, rep mu se polako odmiče od desnog ruba, Okica se pojavljuje u kadru vozeći uz desni rub.
Huh!

 
tiki said:
...  kombi izlazi i zauzima čitavu širinu ceste, rep mu se polako odmiče od desnog ruba, ...

jok, krivo viđenje!
izlijeće iz dvorišta i staje popreko ceste! samo su im se oči raširile kad se pojavio još jedan motor!

to bi se, da je došlo do kontakta, zvalo 'oduzimanje prednosti'. valjda.
 
Jel planinarski dom na Kalniku proradio nakon rekonstrukcije, ili su radovi još u toku?
 
BikerHR said:
Jel planinarski dom na Kalniku proradio nakon rekonstrukcije, ili su radovi još u toku?

nemam pojma. nismo otišli, iako je tikijev samostalni plan imao i taj detalj.

ali nakon određenog manjka sendvića koji su neplanirano završili u krivom želucu, nisam bila spremna riskirati. :mrgreen:
obostranu odluku o švrljanju podnožjem poduprla je i kiša koja nas je ulovila.

sorry tiki i fala tiki kaj si mijenjao planove!  (y)

možda tiki zna...  :misli:
 
BikerHR said:
Jel planinarski dom na Kalniku proradio nakon rekonstrukcije, ili su radovi još u toku?

Bit će otvoren u lipnju.
Kulike sem mel prilike čuti Štefa: "Svečanost otvorenja i planinarski pohodi bit će 26. lipnja.".
(Ako sam dobro upamtio, u taj mjesec upadaju još i KŽ moto trke i KŽ moto susret i Križevačko veliko spravišče. :))

Okica će ići provjeravati preuređenje u sklopu svladavanja straha od strmine, tako da Planinarac stavljam u nastavni plan Moto Vrtića iako je "on road".  :wink:
Prije spuštanja od izvora (onog pored Planinarskog) do podnožja Šopronskog Brijega treba prvo odraditi dvije strme šumske ceste bez asfalta, mali (po)skok preko grbe na ravnom makadamu i par žešćih kočenja u kamenolomu, nakon toga se to sve ponovi na spustu u Šopron i straha više nema.







 
Ja bi volio znati sa čime su bili sendvići ???  :LOL:  :jesus: :hrana:
 
lijepo!!  :wink:
 
BikerHR said:
Jel planinarski dom na Kalniku proradio nakon rekonstrukcije, ili su radovi još u toku?

Pazite ako idete gore! Asfalt na usponu pred samim domom je potpuno prekriven sitnim šljunkom, pa ako se tu zaustavite motor doslovno počne kliziti natrag. Kod izvora (gdje je ravno) se ne može jer je raskopano, tako da se odjednom nađete u vrlo nezgodnoj situaciji i velike su šanse da ćete se parkirati bočno :D . Ja sam to izbjegao zahvaljujući pomoći jednog radnika koji mi je pridržavao motor dok sam se okretao, ali i uz njegovu pomoć dobro sam se preznojio!

Tiki, umjesto da skupljaš zalutale bajkerice, mogao bi svratiti do Rasinje na jedan tako zdeni da se čaša orosi! 8)
 
Dylan said:
Pazite ako idete gore! Asfalt na usponu pred samim domom je potpuno prekriven sitnim šljunkom, pa ako se tu zaustavite motor doslovno počne kliziti natrag. Kod izvora (gdje je ravno) se ne može jer je raskopano, tako da se odjednom nađete u vrlo nezgodnoj situaciji i velike su šanse da ćete se parkirati bočno :D . Ja sam to izbjegao zahvaljujući pomoći jednog radnika koji mi je pridržavao motor dok sam se okretao, ali i uz njegovu pomoć dobro sam se preznojio!

Tiki, umjesto da skupljaš zalutale bajkerice, mogao bi svratiti do Rasinje na jedan tako zdeni da se čaša orosi! 8)

Do sad su već trebali postaviti granitne kocke i kod izvora, pa čak i oni iz ravne Podravine, koji ne znaju čemu (u autu) služi ručna kočnica mogu preživjeti. :)

Kaj se tiče mrzlog gemišta, budem se pojavil (ove godine sigurno, kad točno - nemam pojma), ionak s vremena na vrijeme počnem razmišljati da konačno trebaš isprobati Adventurića.
 
AnteK said:
Kao Tiki bira?   :jesus:

Okica polako ulazi u enduro životni balon!  (y)

Ja sam iz rudarske obitelji, za mene je svaki sendvič osim "rudarskog" mali. :)

Okica se vozi k'o zmaj. Uzbrdo, mokro, zadnja guma bez čepova (mislim da vozi Mich Anakee ili nešto takvo) proklizava i pleše, ona korigira i ide.
Hjela je i na pistu u Marofu, al' sam joj objasnio da je ulaznica prilično skupa.



 
tiki said:
Okica će ići provjeravati preuređenje u sklopu svladavanja straha od strmine, tako da Planinarac stavljam u nastavni plan Moto Vrtića iako je "on road".  :wink:

ti bus moral jednom i okupiti sve pripadnike (bivse, sadasnje i buduce) svog Moto Vrtica  :wink:
 
tiki said:
Kaj se tiče mrzlog gemišta, budem se pojavil (ove godine sigurno, kad točno - nemam pojma), ionak s vremena na vrijeme počnem razmišljati da konačno trebaš isprobati Adventurića.

kaj su poceli i lojtre isporucivati uz njega  :misli:
 
1KM said:
Ja bi volio znati sa čime su bili sendvići ???  :LOL:  :jesus: :hrana:

bili su takvi da nije izjavio kako mora pod hitno na ručak! ili na mjesto kam i kraljevi idu pješke!  :mrgreen:
 
AnteK said:
Okica polako ulazi u enduro životni balon!  (y)

polako, polako...  :LOL:
 
tiki said:
... će ići.../ /...u nastavni plan Moto Vrtića ...

hmmm  :misli:
meni onaj mali, znaš onaj, ma, austrijanac, znaš valjda, jako rošta po tavanu pa se ne sjećam tog dogovora!!!

nekak mi se čini da se nisam baš prijavila za taj tvoj vrtić!  :LOL:
vidiš kak austrijanac vredno radi, da sam tek sad vidjela kaj si napisal!
 
Tiki....ti si totalni čudak....em se s tobom niš nemre dogovorit, em lutaš po bespućima sam, em poštenim endurašima po putu otkidaš od usta....

Da li se mogućnost da se pojaviš 29.05. na Žumberku poboljšala?


Inače dobar đir..... (y)
 
Chimpa said:
ti bus moral jednom i okupiti sve pripadnike (bivse, sadasnje i buduce) svog Moto Vrtica  :wink:

A budem, jednom. S tim da mora biti ili pored nekog planinskog izvora ili moram pripremiti kreditnu karticu, jer ako Okica osigura sendviče, nakon toga će biti veliki trošak za razne napitke.  :D