kalnik

Chimpa said:
ti bus moral jednom i okupiti sve pripadnike (bivse, sadasnje i buduce) svog Moto Vrtica  :wink:

kaj ima ih?
znači preporučuješ da idem?  :LOL:
 
Okica said:
hmmm  :misli:
meni onaj mali, znaš onaj, ma, austrijanac, znaš valjda, jako rošta po tavanu pa se ne sjećam tog dogovora!!!

nekak mi se čini da se nisam baš prijavila za taj tvoj vrtić!  :LOL:
vidiš kak austrijanac vredno radi, da sam tek sad vidjela kaj si napisal!

Ne sjećaš se da si obećala povesti svoje enduro prijateljice s ovog i onog drugog foruma na Ivanščicu u Moto Vrtić?  :LOL:

 
makazica said:
Tiki....ti si totalni čudak....em se s tobom niš nemre dogovorit, em lutaš po bespućima sam, em poštenim endurašima po putu otkidaš od usta....

Da li se mogućnost da se pojaviš 29.05. na Žumberku poboljšala?

Ne mogu, moram ličiti ogradu i moram ići na ručak u Gornjevinsku klijet povodom nekog događaja.

 
tiki said:
Ne sjećaš se da si obećala povesti svoje enduro prijateljice s ovog i onog drugog foruma na Ivanščicu u Moto Vrtić?  :LOL:

ahem!
ahem!
austrijanac!!!  :mrgreen:
 
Ova

Okica said:

mi je apsolutni favorit  (y)

Nastavi tako i jednog dana ćeš, uz puno žganaca naravno, doseći razinu količine blata koje Lazić unese u stan :jesus:
 
tiki said:
Do sad su već trebali postaviti granitne kocke i kod izvora, pa čak i oni iz ravne Podravine, koji ne znaju čemu (u autu) služi ručna kočnica mogu preživjeti. :)

Evo najnoviji update po pitanju rekonstrukcije Planinskog doma Kalnik - većina radova je završena, dom je obnovljen od krova, pa do kompletnog okoliša i prilaznog puta, postavljene su granitne kocke, i očišćeno raslinje, tako da sad s terase puca lijepi pogled na dolinu!

IMG_3937.jpg


IMG_3939.jpg


IMG_3948.jpg


IMG_3950.jpg




 
Stiže i ekipa iz Međimurja, ima tu i rimskih legionara - kopljanika

IMG_3952.jpg


IMG_3953.jpg


IMG_3956.jpg


IMG_3957.jpg
 
IMG_3958.jpg


Pošto terasa od doma još uvijek ne radi, otišli smo do Križevaca na osvježenje, pa preko Brez. Huma prema Varaždinu..

IMG_3960.jpg


IMG_3961.jpg
 
Dylan said:
Odlično!

Trebali ste preko Sudovca na Novi Marof. Preko Kalnika vodi odlična nova cesta sa lijepim zavojima i nekoliko serpentina.

Pa došli smo po toj cesti, makar je ona još uvijek zabranjena za promet, jer se na jednom mjestu kolnik malo slegnuo i popucao. Odmah na početku ceste, iza Možđenca je bio policajac na BMW-u, ali nas je ipak pustio da prođemo, uz napomenu da moramo voziti oprezno.
 
BikerHR said:
Evo najnoviji update po pitanju rekonstrukcije Planinskog doma Kalnik - većina radova je završena, dom je obnovljen od krova, pa do kompletnog okoliša i prilaznog puta, postavljene su granitne kocke, i očišćeno raslinje, tako da sad s terase puca lijepi pogled na dolinu!

IMG_3937.jpg

baš je lep dom... meni jedan od ljepših...
za one koji zele znati vise  :mrgreen: ...radio ga je stjepan planić
 
jelka said:
pa mogla bi i navratit jedan dan da ga bolje pogledaš  :jesus:

Odavde puca još bolji pogled na sve strane, a gle kako se neki ljudi (i žene) muče da se popnu po najstrmijoj stijeni...  :D

IMG_3940.jpg


IMG_3946.jpg


IMG_3951.jpg
 
jelka said:
pa mogla bi i navratit jedan dan da ga bolje pogledaš  :jesus:
pa znaš kaj... baš bi i mogla...nisam bila dugo...
ja se u svakom slučaju najavim...  :wink:
 
jučer....
početak nemam
kraj imam - malo prljav. samo malo. izuzetno malo prema onome kako mi je bilo i kako sam se napatila.
ovaj put je i 'ženska torbica' platila.
ustala na lijevu nogu pa nisam slikala travu i prirodne ljepote.
u kominu navratila frendu na kavu pa imam 2 fotke.
kad sam stigla, prvo me čovjek odmjerio i onda postavio kavu u hlad breze u dvorištu. da mu ne rasipavam suho blato po kući.  :mrgreen:



 
Okica said:
jučer....
početak nemam
kraj imam - malo prljav. samo malo. izuzetno malo prema onome kako mi je bilo i kako sam se napatila.
ovaj put je i 'ženska torbica' platila.
ustala na lijevu nogu pa nisam slikala travu i prirodne ljepote.
u kominu navratila frendu na kavu pa imam 2 fotke.
kad sam stigla, prvo me čovjek odmjerio i onda postavio kavu u hlad breze u dvorištu. da mu ne rasipavam suho blato po kući.  :mrgreen:


Pazi blata na torbi :) Znači ronilo se.
 
svakak said:
Pazi blata na torbi :) Znači ronilo se.

Lijeva nogavica, lijevi prednji džep na jakni, lijeva strana ruksaka - ronilo se na lijevu stranu...,.  :misli:
 
svakak said:
Pazi blata na torbi :) Znači ronilo se.

BikerHR said:
ronilo se na lijevu stranu...,.  :misli:

jap, ronilo se. na lijevo. bez puno razmišljanja.  :mrgreen:

otkrila sam da teorija o tome da je u gasu spas ne vrijedi kad voziš po skliskom blatu :)

metodom: 'gas - roni popreko kolotraga - diži - puf - diži - puf - diži - povuci - guraj - potegni - guraj' više od nekoliko puta.
broj ovdje navedenih 'diži' i 'guraj' ne odgovara stvarnom stanju.
nikakve štete ni meni ni malom xtu.
nakon što sam se iščupala (a moram priznati, bilo je 'još jednom, ak ne uspije, zovem pomoć, dosta mi je!'), odmarala sam se dulje vrijeme na suncu. skidala blato s gojzi. jela. odmarala se, ponovo jela... sve nešto 'ništa'...  :LOL:
i nakon toga sam se držala asfalta, onak laganini.
cendrati kako me bole ruke, ramena, noge, leđa, ovo i ono - neću. tada me najviše bolila glava 'kako ću'. danas sam zadovoljna što me sve boli i što sam došla doma na svojim 'kotačima', samo blatna i umorna. čak ni masnicu nemam nikakvu, što me začudilo.
ah, da... osim što sam ja jela, bila sam i hrana. komaraca je bilo! ajme!

 
Dylan said:
Pazite ako idete gore! Asfalt na usponu pred samim domom je potpuno prekriven sitnim šljunkom, pa ako se tu zaustavite motor doslovno počne kliziti natrag. Kod izvora (gdje je ravno) se ne može jer je raskopano, tako da se odjednom nađete u vrlo nezgodnoj situaciji i velike su šanse da ćete se parkirati bočno :D . Ja sam to izbjegao zahvaljujući pomoći jednog radnika koji mi je pridržavao motor dok sam se okretao, ali i uz njegovu pomoć dobro sam se preznojio!

Tiki, umjesto da skupljaš zalutale bajkerice, mogao bi svratiti do Rasinje na jedan tako zdeni da se čaša orosi! 8)

Zapisujem u ovaj ljetopis ... :)

Da me Dylan posjetio u Križevcima, zamijenili smo se za motore i otišli na Kalnik.
(Može se popeti na KTM bez lojtre, al' nije se htio čitav dan voziti na KTM, kao što sam očekivao.)
Izgleda da Planinarac radi, al' je rampa bila spuštena na putiću iznad izvora, tko će pješačiti 50 metara uzbrdo, te smo se otišli vozikati dalje.

Gemišt nisam popio, ali sam ostvario davni san, pojeo sam kuglicu sladoleda od lubenice (i jednu od dinje).

Ako se idete voziti s Dylanom - oprez.  :) Bio je u Alpama i tamo je otkrio je da je ER5 u stvari supermoto i juri kroz zavoje sve dok ne zapne fuzićem.