Karte za Garmin

hondamoto said:
Obićno prije daljeg putovanja odem do lege i skine mi sve najnovije karte za Garmina , na kartici od 2 GB imam skoro cijelu europu sa svim mogućim planovima grada , u Ateni nismo lutali ni jednu ulicu. Kad su dećki išli u Iran skinio im je najnovije karte i nije bilo pogreške. Kada bi kupovao sve te karte morao bi dati cijelo malo bogatstvo. za reinstalaciju treba oko 15-20 minuta i ne košta ništa  :mrgreen: Najbolje od svega što ti daje precizne podatke o smještaju , restoranima ,znamenitostima , putevima kojih ni na jednoj karti nema   (y)

Ajd mi reci put do zaseoka Zajile na Papuku po toj karti, pa ti odmah kažem
koliko je točan.  :mrgreen:
 
Google maps je preskup. Nokia ima super stvar, Ovi maps 3.0 (bivsi nokia maps) i karte se mogu skinuti na mobitel. Znaci da imas mogucnost koristiti karte kao karte, sa gprs-om (kada isto trosi malo jer vec imas karte na mobitelu), sa gps-om, ili u kombinaciji gps i gprs. Imam i garmin i ovo mi je u puno slucajeva prakticnije jer su puno brze i nekak preglednije.
http://maps.nokia.com/ovi-services-and-apps/ovi-maps
 
Japanska buba said:
Google maps je preskup. Nokia ima super stvar, Ovi maps 3.0 (bivsi nokia maps) i karte se mogu skinuti na mobitel. Znaci da imas mogucnost koristiti karte kao karte, sa gprs-om (kada isto trosi malo jer vec imas karte na mobitelu), sa gps-om, ili u kombinaciji gps i gprs. Imam i garmin i ovo mi je u puno slucajeva prakticnije jer su puno brze i nekak preglednije.
http://maps.nokia.com/ovi-services-and-apps/ovi-maps

cini mi se da si mrvicu pomijesao neke stvari.
ovaj slucaj koji ti spominjes za mobitel trosi GPRS a karte su na mobitelu je radi A-GPS.  A-GPS je recimo Assisted GPS koji mobitelu daje pribliznu lokaciju zato sto zna na koju je baznu stanicu spojen. Kada mobitel to zna, onda puno lakse i brze se fixira na gps satelite.  A-GPS ima velika vecina danasnjih mobitela sa gps-om.
Sto se tice cijene, A-GPS potrosi skoro pa nista prometa, zato sto posalje zahtjev i dobije nazad samo podatak na koju je baznu stanicu spojen i koje su oko njega. Tako to radi u 90% slucajeva :D
isto tako a-gps se moze iskljuciti pa se nema nikakvog troska ako su mape na mobitelu.  ako mape nisu na mobitelu a nemas data paket onda bus se naplacao :D
 
sve jasno, ali drugi programi nemaju karte na mobu (osim garmina) pa trose dosta prometa jer i karte skidaju s neta. Tu mozes otici "online", a kako su ti karte na mobu trosis samo nes sitno prema baznoj stanici (naravno u tom slucaju ti polozaj nije bas ekstra tocan). Odnosno mobitel ti ne mora imat gps.
 
Japanska buba said:
sve jasno, ali drugi programi nemaju karte na mobu (osim garmina) pa trose dosta prometa jer i karte skidaju s neta. Tu mozes otici "online", a kako su ti karte na mobu trosis samo nes sitno prema baznoj stanici (naravno u tom slucaju ti polozaj nije bas ekstra tocan). Odnosno mobitel ti ne mora imat gps.

Kako kod kojeg modela su ti karte na mobitelu, na vecini nokia moras s nokia map loaderom skinuti mape na mobitel.

No u zadnje vrijeme kako nokii losije ide onda su poceli izdavati te neke Navi modele pa modele sa tro mjesecnom licencom itd.....
no sve u svemu, ja i se  dalje drzim garmina i Igo-a :D
 
AnteK said:
Ajd mi reci put do zaseoka Zajile na Papuku po toj karti, pa ti odmah kažem
koliko je točan.  :mrgreen:
Antiša , mislio sam na cestovne , a ne tvoje planinarske rute  :jesus: postoje i te karte no Miha mi ih nije skidao