Kawasaki ER6N/F - gen. topic

zec13

New member
Da budem iskren, nisam 100% siguran u koju kategoriju da smjestim ovu temu, tako da moderatorima jedan "pardon" i neka slobodno premjeste temu ako nije prikladna.  :wink:
Pošto na cesti primjecujem dosta ovih "mlađih braća" Twistera sa drugacijom dusom kako kažu proizvođači, mozda ne bi bilo lose da se ovdje svi skupe, razmjene misljenja, iskustva, dijelove, a uz malo sreće dogovore i neki meeting (ako mogu francuzi, mozemo i mi). Francuza ima koji milijun vise, ali oni su samo Francuzi.
Cak i ako znate nekoga sa ovim motorom slobodno ga upisite, potpisite cisto da vidimo koliki je broj.
Osobno znam dvoje njih, i to cak iz istog sela na Krku, tako da nas troje kada odemu u đir, nije lose kada se skupe crni, sivi i narančasti.
Vidim da se negdje ovaj motor spominje kao ženski motor, šta mi je malo smiješno. Uostalom, ako je nekoga strah sjesti za neki motor jer mu to nekakav ego trip ne dozvoljava, pitam se sta takav radi blizu motora  :misli:  :mrgreen:

Btw, svako pljuvanje po ovom motoru će se tretirati kao totalni off!!  :censored:


Lista vozaca ER6N/F na forumu (koji su se javili):
--------------------------------------------------------------------------------
1. ksk                                          /   Krk
2. zec13                                      /   Krk
3. Nevia                                       /   Rijeka
4. BobRock                                   /   Split
5. Fanatic                                    /   Zagreb
6. Gvozdeni                                  /   Vukovar
7. Bobo1                                      /   Čakovec
8. amanita                                    /   Rijeka
9. Bekspejs                                   /   Sisak
10. Badblue                                   /    Novi Vinodolski
11. Kawabunga                              /   Zagreb
12. Karatas+Ivanica                       /    Osijek
13. Funzy                                     /   Zagreb
14. lrumiha                                    /   Zagreb
15. Cortez                                    /    Osijek
16. Motobubi                                /     Zagreb
17. BeLa-Vg                                 /     Novo Čiče
18. mar                                       /     Rijeka
19. 47 (hvala qcu!!)                       /     Žabjak, kraj BJ
20. leskone                                  /     Osijek   (prodaje se, javite se vlasniku!)
21. jole SK                                   /     Sisak
22. lawyer                                   /     Tetovo, Makedonija
23. pero999                                 /     Slatina (okolica)
24. Kratki 1 (ex. mkratki)                /     Ivanec
25. Ezarthoz                                /     Varaždin
26. Sarinjo                                  /      Umag (Prodaje se - 37000 kuna)
27. Romaner6                              /      Krapina
28. Tananda                               /      Zagreb (ovaj mlađi bratko 2009.)
29. Adrenalina                             /      Zagreb
30. -VeX-                                  /       Zagreb
31. igorj                                     /      Našice (2009. godište također)
32. er608                                   /      Zagreb
33. FUCK                                    /      Zagreb
34. smavre                                 /       Rijeka
35. zuby                                    /       Sv. Ivan Zelina
36. VeAn                                   /       Zagreb
37. Vocko                                  /       Zagreb
38. bajker51                               /       Samobor
39. Garfield1974                          /       Zadar
40. nexus                                   /      Zagreb
41. 177ER                                  /       Ferketinec
42. Jura1982                              /       Zlatar Bistrica
43. guac                                   /       Zagreb
44. Marti                                   /       Zagreb
45. zebarac                               /       Zagreb
46. Joy Rider                              /       Pula
47. Hunjac                                 /       Osijek
48. Fikret                                  /       Zagreb
49. Law                                    /      Krk
-------------------------------------------------------------------------------


Korisne informacije vezane za ovaj stroj:

Za sve koji imaju problema s rezervom, evo vam tablica:

             Do rezerve   Rezerva    Total
l/100km            km      km      km  
4,35               276      81      357  
5                  240      70      310  
5,5               216      63      279  
Kad vam počne svjetliti rezerva imate još 3,5 l, ukupno stane 15,5l (izvor: Kawasaki)

Sve korisno u vezi ER6-ice: http://homepages.slingshot.co.nz/~shanetp/Index.html

Opća obavijest!
Ako još netko ima slučaj s motorom ER6N/F ili Versys da mu se ponekad iz makine čuje taj famozni "kssss" ili "psssst" kao da smjesa nije eksplodirala, neka se oglasi ovdje na forumu da uložimu jednu skupnu pritužbu Kawasakiju da se riješi taj problem. Čak i ako vam ne smeta taj fenomen, slobodno se javite.
 
Tema je premještena u tehnička pitanja, tu ostaje do daljnjeg, neka služi za razmjenu iskustava o ovom motoru al ne za chat ili OFF topic

Ako počne OFF tema se seli u Birtiju
 
A da i sam upitam narod...
Spustio sam si malo prednji far, jer mi se cesto desi da vozim po noci a kratko svijetlo mi se cinilo malo prekratko. Također se držim i onoga "bolje biti viđen nego zgažen"! Problem je sta mi je nesto ispod prednje maske pocelo zujati, nisam previse prčkao, ali nisam ni skuzio u čemu je probljem. Jel se nekome išta slično desilo?
 
zec13 said:
A da i sam upitam narod...
Spustio sam si malo prednji far, jer mi se cesto desi da vozim po noci a kratko svijetlo mi se cinilo malo prekratko. Također se držim i onoga "bolje biti viđen nego zgažen"! Problem je sta mi je nesto ispod prednje maske pocelo zujati, nisam previse prčkao, ali nisam ni skuzio u čemu je probljem. Jel se nekome išta slično desilo?

Netko mi je obrisao smajlija koji maše...  :x  :mrgreen:

Enivej, ne znam da li bi to mogao bit uzrok ali sjećam se da je Kawasaki kad je lansirao na tržište ER6icu, tvornički, naknadno omogućavao ugradnju nekakvih gumenih (valjda) dihtunga u prednju masku.
Događalo se da maska "zuji" ili dosta vibrira. Probaj nazvat u neki ovlašteni servis i oni bi ti trebali reć da li će se na taj način ukloniti problem. Ugradnja tog "kit"-a je besplatna jer je Kawasaki sam priznao grešku.
 
Bekspejs said:
Netko mi je obrisao smajlija koji maše...  :x  :mrgreen:

Enivej, ne znam da li bi to mogao bit uzrok ali sjećam se da je Kawasaki kad je lansirao na tržište ER6icu, tvornički, naknadno omogućavao ugradnju nekakvih gumenih (valjda) dihtunga u prednju masku.
Događalo se da maska "zuji" ili dosta vibrira. Probaj nazvat u neki ovlašteni servis i oni bi ti trebali reć da li će se na taj način ukloniti problem. Ugradnja tog "kit"-a je besplatna jer je Kawasaki sam priznao grešku.

evo ti ga od mene  :wave:
Citao sam za to zujanje ali mi se cini da je to samo za faired modele, a ne za Naked. Pogledat cu jos malo.
 
A eo šti mene zanima:
Da li baš svaki put kad iz ler-a ubacim u prvu, moram čuti ružni "KLANG" zvuk pri kojem se motor sav trzne? Jel to tak i na ostalim ER6icama ili je moj glup?
 
Bekspejs said:
A eo šti mene zanima:
Da li baš svaki put kad iz ler-a ubacim u prvu, moram čuti ružni "KLANG" zvuk pri kojem se motor sav trzne? Jel to tak i na ostalim ER6icama ili je moj glup?

Tako je na svakom motoru općenito, ako želiš to izbjeći lagano se gurni nekoliko centimetara prema naprijed i za vrijeme kretnje ušaltaj u prvu.
Što se tiće ušaltavanja iz neutrala u drugu brzinu kad motor stoji na mjestu, to nije moguće jer Kawasaki imaju sistem da se ne može ušaltati jer to olakšava neiskusnima šaltanje iz prve u neutral.
 
SRAD said:
Tako je na svakom motoru općenito, ako želiš to izbjeći lagano se gurni nekoliko centimetara prema naprijed i za vrijeme kretnje ušaltaj u prvu.
Što se tiće ušaltavanja iz neutrala u drugu brzinu kad motor stoji na mjestu, to nije moguće jer Kawasaki imaju sistem da se ne može ušaltati jer to olakšava neiskusnima šaltanje iz prve u neutral.

Da, skužio sam da ovo prvo pomaže..  :?
Ovo drugo nisam ni pokušavao...  :mrgreen:
 
E a sad jedno aktualno:
Na koji način izvuć akumulator iz onog postolja? Ja nemam nikakve mogućnosti ugurat svoje ćevape unutra i primit ga...  :?
Jel imate neki način da to obavim brzo i lako?  :misli:
 
ma na mom mozes drzat kvacilo koliko te volja,ali jednio ne trzne ako stisnem polugu mjenjaca dok ga pomicem...ali kad se naviknes vise to ni ne primjecujes...
 
Bekspejs said:
E a sad jedno aktualno:
Na koji način izvuć akumulator iz onog postolja? Ja nemam nikakve mogućnosti ugurat svoje ćevape unutra i primit ga...  :?
Jel imate neki način da to obavim brzo i lako?  :misli:




Imaš stranicu nekog Amera šta je stavija sve živo na jedno misto o er6n/f odnosno ninja 650 u usa.Apsolutno sve o tim motorima,dodatna oprema ,katalozi,manuali za servise i korištenje...utipkaj homepages slingshot.co.Stranica je zakon.
 
jeste vidli boje za 2008? Metallic Diablo Black je zakon...rama i sve crno...steta kaj nije bila tavkih prosle godine  :misli:

http://www.kawasaki.co.uk/product.asp?Id=340449C444A&S=2
 
Odlično, čak i ova zelena nije loša, iako malo previše vuče na Zekana. A sada da upitam, je li jos nekome doslo do zujanja ispod prednje maske na Naked modelu?
 
zec13 said:
Odlično, čak i ova zelena nije loša, iako malo previše vuče na Zekana. A sada da upitam, je li jos nekome doslo do zujanja ispod prednje maske na Naked modelu?

Jel uopce ima kawasaki koji ne zuji na prednjim oklopima  :misli:  :LOL:
 
Mislim da nema ali tako je i sa drugim motorima niti jedan nije idealan.
Paralelno samnom i moj brat je kupio ER-6f, do sada smo prešli 20000 km.(sa svakim)
Imam nešto iskustva i na njegovom( oko 2 000 km), mišljenja sam da je motor odličan, ponekad zna prednja maska vibrirati međutim sve se da srediti sa finim uštelavanjem.
Evo neke sličice
 
Ma nije bilo niš strašno, malo proklizavanja, nastradali su samo oklopi, ja sam svog polegao točno nakon 20 tkm sretno prođenih
Usput u kojoj je fazi nosač tablice, možda bi mogao koristiti i ovoj temi