Kawasaki Z 750R 2012godina

Kalevra

Member
Pozdrav motoljupci!!!
Evo kupio sam zekana Z 750R 2012 godinu,
a imao namjeru Suzuki,ali kao sto znate ako je bolja
Prilika uzimaj....interesira me Vase misljenje o
voznznosti zeke i dal mi se samo cini da je krut, gore su
nove pireli angel gt, prednje svjetlo kratko mi uzasno slabo,
ako ima tko da vozi isti i ima iskuatva bio bih mu zahvalan
na maloj konversaciji glede Zekana
Hvala
 
Taj ima alu vilicu . Radijalne kocnice , stelaju se stapi.... to bi tribalo dobro funkcionirat. Neznam kakav ti je zadnji amortizer? Kod mene su svi stavljali amortizer od ninje
 
Kupio sam ga pred 3 tj pise da je amortizer isto od hiljadarke z1000....
Tako da jos nista nisam dirao na njemu....a zbog tih stvari koje ima i manji meduosovinski razmak..
Jer je R sam ga i uzeo....ali kazem cini mi se malo krut...vidjet cemo u pravoj sezoni...
Da...Sipe a svjetlo mi je uzaano slabo prednje kratko........to se da stwlat na njima il riknula zarulja?
 
Za svjetlo stavi bolju sijalicu kao npr osram nigtbraker ( ako se sjecam tocno imena)to je najeftinija i najbrza opcija
 
Uzeo onu h7.... DAJTW AKO ZNA KO KAKO MU JE VOZAN IMAM GORE PIRELI ANGEL GT
AL SVEJEDNO MI KRUT....MISLJENJA O NJEMU....ZAHVALJUJEM
 
Moj je 2011. BlackEd

Sada sam u masa je mama fazi 173cm i 110kg
Vozi se odlično, ne "miješa" zadnji kraj kao normalan Zekan, R je ipak malo bolji.
Meni je sve na krug unazad po tvrdoći nariktano.
Gume pumpam na hladno 2.3 - 2.7
Gume su Mitas TF, recenzije imas na forumu:
https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=260653.175

Stavio ove LED: (par = dugo i kratko)
https://www.mk-led.hr/shop/m8x-led-headlights-kit-do-320-vise-svjetla-6000k/
Izyebbao sam se sa prihvatima zarulje, nisam htio adaptere pa sam sám skrojio zicu za prihvat jer Kawa ima distancere/adaptere sa instalacije na H7 prihvat.

Uzeo kod Dexa u moto-oprema.hr (Ilica)
SunStar zupčanike i Enuma 520 ZVMX2 gold-gold lanac.
Kod njega uzmes i sve za veliki servis, od dihtunga do ulja
Reci da te Ozi poslao, da imate isti bajk, mozda dobijes popust a mozda ti zvekne samar :))

Za servis preporuka moj prijatelj Ivica ujedno sa kojim i vozim ture, javi se za kontakt, poznat je, nije fušer.
Nekidan mi stelao ventile na 24k npr.

Ova sezona je kod mene na satu preko 12k.

Stavio sam početkom sezone Puigov vizir za Z1000 jer sam ga dobio pa pripasao i to je osjetna razlika.

Tvoj model sa ABS? Moj bez.
 
Shigo frende i moj je bez.... Jos je tvornicki ali sve mazilo se i pazilo ga
Zato sam ga uzeo....ovo za sijalice ce bit frka ih mjenjat da se pripremim?
 
Shigi da i visire gledam i mislim ga stavit jer mogu mislit u koje jedro se pretvorim....
Vidio sam ih tonu i izabrao jedno poslat cu ti koji...a ti salji meni....jer vidio taj jedan sto je za 1000...
 
Vizir sam gledao i ja za uzeti ali odustao n nagovor nekolicine koji su isprobali i nisu bili zadovoljni.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

 
Nema sanse da je lose nikako....pa ovako nemos vozit neki duzi put
vise od 130km/h nikako...cek da okacim visir koji sam si nasao pa si ga pogledaj
 
Kawasaki Z750/R Puig Naked New Generation Sport Black Windshield 4523N
Evo visir pogledaj si kucaj to gore u pretrazivac
 
Pogledaj si također MRA vizir, ja imam MRA i do 180 se vozim bez da moram "leći". Za svijetla ti nije problem. Vizir dolje, imaš dva imbus vijka na sredini same maske. Oni van.. Plastika oko sata se također otpusti sa one dvije ( ja mislim ) plastične zakovice da tako kažem. Maska se onda preklopi naprijed i to ti je to.
Ja vozim na Osram-u Night Racer. Gume što imam su Dunlop SportSmart2 Max i meni su po mjeri.
 
Kalevra said:
A koji model MRA da ga vidim mozda bolji koji nisam vidio....

https://www.mrashop.de/com/model-based-products/kawasaki/z-750-r/bj-11/5508/z-750-r-touring-windshield-t-2011?c=90004902

ja imam taj..

EDIT ! :

https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=200224.msg4863905#msg4863905

Imaš tu fotke kako to izgleda na njemu.
 
....daaa tocno taj gledam velis tkrc normala vozis nisi ko jarbol na 130...
Onda cu uzet tog i ja...montaza je zajebana ili samo onih cetiri sarafa ,i nista preinake?
 
Kalevra said:
Nema sanse da je lose nikako....pa ovako nemos vozit neki duzi put
vise od 130km/h nikako...cek da okacim visir koji sam si nasao pa si ga pogledaj
Meni se nije pokazalo problematično do 180 kmh .Karlovac -Rijeka-Pula bez nekog velikog napora, u komadu ,180-200 konstantno sa povremenim izletima koliko može potegnuti [emoji16]. Samo bi se malo sagnuo ,ne znam opisati ali ajmo reći prema iza i dole i  zrak više manje ide preko kacige i ne toliko u tjelo .
Sa starom kacigom mi je isto preko 130 bilo katastrofa tako da je moj zaključak bio da je do kacige. (Btw,Visok sam 189 tako da nije da sam patuljak i ne mogu se sakriti iza satova [emoji38])
Za Puig vizir imam više negativnih mišljenja (od onih koji su probali) nego pozitivnih i zato sam odustao. Navodno se pojavljuju između ostalog i vibracije na volanu što zapravo ima smisla jer to je boljka na još nekim motorima ,skuterima itd....


Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
 
Kalevra said:
....daaa tocno taj gledam velis tkrc normala vozis nisi ko jarbol na 130...
Onda cu uzet tog i ja...montaza je zajebana ili samo onih cetiri sarafa ,i nista preinake?

Samo 4 vijka ona koja su gore i to je to.. Čak s ovim dobiješ nove vijke i gumene podloške što dođu između vizira i same maske  (y)
 
moj je isto samo na 4 vijka ali je već bilo 8 rupa za različita Z1000 godišta a onda sam na to sve još ja pripasivao rupe za svoj
dobio na poklon, inace su oko 900kn

bio transparentno naračasti

20190620-213107.jpg



pa ga matirao u mad max crnu

20190624-125718.jpg



pa stavio OEM žmige i rep

20190828-193953.jpg


20190828-194110.jpg







@ BlindBird

jesi imao ralicu ili si naknadno stavio?
to je jedina stvar koju želim extra na bajku.. čak sam micao tail tidy i vratio OEM rep, žmige.. ne namjeravam auspuh micati zbog EXUP-a