Kawasaki Z900 ABS-2017

[quote author=gvo ...

Mada ni taj atest nije milioon kuna, i u principu se slažem, kad su već postali gladni para, bolje ga upisat, biti miran i poslat alfi doma račun. :mrgreen:
[/quote]

Nije problem atest po meni i tih 250 kn koliko košta,problem je šta ima masu motora sa zamjenskim auspusima koji nemaju atest.Definitivno tu triba reda napraviti ali isto tako naši zakonodavci i izvršna vlast očekuje da ispoštujemo sve Eu regulative i Eu standard sa Albanskim plaćama.Tu nastaje problem,masa je ljudi koji vole motore a ne mogu si priuštit svu HI-tech opremu na motoru koja ima certifikate....

P.S. Alfa je sjeba moto scenu [emoji38]

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Ma nabijem to atestiranje na onu stvar, necu iz principa, zašto bi atestirao nešto što je proizvođač homologirao za ugradnju.
Šta je sljedeće, zašto ne bi atestirali recimo žarulju ili pećnicu,tipa na tehničkom pregledu zgrade bile su philips žarulje, sad su osram  alo alo stani malo, čekaj da dode stručnjak, slika to i naplati 250kn pa ćeš moć upalit svjetlo, imaš novu pećnicu, ajmo ju atestirat i dat 250kn itd, ko normalan može predlagat takve gluposti.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

 
cadjo said:
[quote author=gvo ...

Mada ni taj atest nije milioon kuna, i u principu se slažem, kad su već postali gladni para, bolje ga upisat, biti miran i poslat alfi doma račun. :mrgreen:


Nije problem atest po meni i tih 250 kn koliko košta,problem je šta ima masu motora sa zamjenskim auspusima koji nemaju atest.Definitivno tu triba reda napraviti ali isto tako naši zakonodavci i izvršna vlast očekuje da ispoštujemo sve Eu regulative i Eu standard sa Albanskim plaćama.Tu nastaje problem,masa je ljudi koji vole motore a ne mogu si priuštit svu HI-tech opremu na motoru koja ima certifikate....

P.S. Alfa je sjeba moto scenu [emoji38]

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Cadjo@
A slusaj....moze se i ovako gledat.
Das 500-800 eura za aftermarket auspuh i onda je problem dat jos 300 kn za atestirat i upisat u vozacku
Nadalje taj tehnicki i “tebe cuva” jer pretpostavka je da je onda tude vozilo ispravno
Jer cemu onda uopce i homologacija
Ajmo stavljat kocnice od Yamahe na Hondu i slicno....sam svoj majstor za svitla tako da i kratko baca u vis i zasljepljujes druge u prometu
I budimo skroz posteni
Ujutro kad spavas pa kad ti susid upali motor( ili auto prepravljeno)bez db killera pa probudi i mrtve kad da gasa nije ugodno( dajen samo primjer.neman tih iskustava)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Cadjo@
A slusaj....moze se i ovako gledat.
Das 500-800 eura za aftermarket auspuh i onda je problem dat jos 300 kn za atestirat i upisat u vozacku
Nadalje taj tehnicki i “tebe cuva” jer pretpostavka je da je onda tude vozilo ispravno
Jer cemu onda uopce i homologacija
Ajmo stavljat kocnice od Yamahe na Hondu i slicno....sam svoj majstor za svitla tako da i kratko baca u vis i zasljepljujes druge u prometu
I budimo skroz posteni
Ujutro kad spavas pa kad ti susid upali motor( ili auto prepravljeno)bez db killera pa probudi i mrtve kad da gasa nije ugodno( dajen samo primjer.neman tih iskustava)


Sent from my iPhone using Tapatalk
seki dobro govori (y)
sinoc kasno susid dolazi kuci a svitla mu tuku visoko i bas u moju spavacu sobu dalje ne triban ni pisat....
 
smile 77 said:
seki dobro govori (y)
sinoc kasno susid dolazi kuci a svitla mu tuku visoko i bas u moju spavacu sobu dalje ne triban ni pisat....
Probudija te biće,još ćeš i dite napravit ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
gvo said:
Kakav je bio stav mladog gospodina prema organima sigurnosti i povjerenja? Bahato, "ša'me peglaš" ili mea culpa, neću više

Uspio sam proć ovo ljeto 2 granična prijelaza prema Dub. bez osobne/putovnice. Starom su mi za istu stvar prošle godine napisali kaznu jer mu je osobna istekla 10 dana, jedina razlika
je bila u njegovom pristupu i raspoloženju graničnog policajca (dodatno potenciranom njegovim pristupom): "znaš li đe sam ja bio '91 dok si se ti ćaći mučko u jajima. Državu sam branio.." Ne kažem da pali uvijek, ovisi dosta i na koga naletiš, kakav je imao čovjek dan, itd... Ali u principu kad zaustave motoristu, mlađeg, na nekakvom sportskom motoru, očekuju bahatluk i kurčenje, pogotovo ako je grupica kakva, pa je peer pressure u pitanju. Pristojnim pristupom i respektom ih često razoružaš i provućeš se...

Mada ni taj atest nije milioon kuna, i u principu se slažem, kad su već postali gladni para, bolje ga upisat, biti miran i poslat alfi doma račun. :mrgreen:

Pilas naopako?

Prika je fin i uredan, nikakav bahatluk, dapače.

Policajac mu se ispričavao što ga šalju na izvanredni, al mora jer je "šef" tu, akcija je.

Što se iritiranja tiče, najviše me iritiraju skuteri s auspusima, tule, tule i tule, a nikako da prođu. I još ona neka frekvencija puNpavanja...ubija.

A što se atesta tiče...moram li atestirat pločice koje sam upravo prominija. Puno bitniji sigurnosni faktor od auspuha.
 
Nero said:
Pilas naopako?

Prika je fin i uredan, nikakav bahatluk, dapače.

Policajac mu se ispričavao što ga šalju na izvanredni, al mora jer je "šef" tu, akcija je.

Što se iritiranja tiče, najviše me iritiraju skuteri s auspusima, tule, tule i tule, a nikako da prođu. I još ona neka frekvencija puNpavanja...ubija.

A što se atesta tiče...moram li atestirat pločice koje sam upravo prominija. Puno bitniji sigurnosni faktor od auspuha.

A jbg onda, imao je peh i naletio. Sve to ide u rok službe.
 
seki22 said:
....moze se i ovako gledat.
Das 500-800 eura za aftermarket auspuh i onda je problem dat jos 300260

a može se gledati i ovako ;)

netko plati i više, pa onda da još
razmišlja kad ga netko samo stepe u gradu,
kako ne može realizirati naknadu štete, jer teoretski toga ni nema na motoru

BTW
kad su me na prošlom autu, koji nije imao
naprijed serijski xenon i parking senzore,
već od skupljeg modela, hladno odbili s
isplatom, pa tek nakon natezanja našli se
na pola, a lova nije bila mala... (y)
 
Sturm2791 said:
Kolko bude jos benzina kad je na zadnjoj crtici? 5 litara?
Natoci tada do cepa pa ces znat (tank ima kapacitet 17 litara).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
3alfa3 said:
Natoci tada do cepa pa ces znat (tank ima kapacitet 17 litara).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Mislim da je izmedu 5-7 litara. Uvjek natocim kad je na zadnjoj crti i ispadne 10l
 
Ja jos od z750 koji ima 18 (ili 18,5?) tocim kad sam na 200 -220km napravljenih, racunajuci da trose slicno (6-6,5l). Ispadne nekih 12-13l na tankanju

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Isto tako,točim na 200km i uopće se ne opterečujem,niti koliko je potrošio,niti koliko stane a niti da ću ostati bez goriva
 
2100km odvozeno, sad je vec vrijeme da Bozinovic sjasi malo sa propusnicama pa da i D8 dodje na red prije ljetnih vrucina [emoji12]
92dad99ef564937c37c84eefcffb106b.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk