Kawasaki zx12r vs Open 1000

bobo RR

New member
Planiram ove godine mjenjati motor.Nesto mladje bi se kupilo.Sada vozim yamahu thunderace.Normalno kupio bi jači i moderniji motor,e sad tu je problem.Ove novije hiljadarke(mislim poslije 2004) su skroz drukčiji motori od mog,probao sam vozit zx10 i R1 al to je sve nekako malo,tvrdo i neudobno(u odnosu na thunderace koji i nije cisti r),zastita od vjetra jako mala.U igri mi je i kawasaki zx 12r,koji mi je oduvijek bio privlacan motor,sta bi vi izabrali,jeli netko vozio zx 12 poslije 1000,kako mu je to sjelo.Voznja mi je 90 posto otvorena cesta,10 posto grad,a na pistu ne mislim ici.Kupit hiljadarku ili zx 12r.Hoce li mi biti kawasaki premalo sportski u odnosu na thunderace.Bilo koji komentar dobrodosao.
 
ja bi prije reko da ti budu zX12 ili bilo koja novija somaca previse sportski u odnosu na yamahu thunderace
ili premalo touring 8)
 
Nije baš ON topic, al nije ni preveliki OFF. Oduvijek mi se sviđala Ninja 12-ica i definitivno bi ju rađe vozio nego Hayabusu. Nego, danas sam bio u Karlovcu pa navratio do KMS-a i unutra ništa, a ispred ZX-12R boli glava. (y) Pretpostavljam da je od nekog tam ili šefa. Vjerojatno su ga vidjeli svi koji tam idu na servis i općenito tam prolaze. Uglavnom motor ima valjda 5000 eura opreme najmanje i svaka čast vlasniku i ak može netko napisat nešto u Ninja topicu il negdje malo o tom motoru šte je sve rađeno. (y)
 
Trebalo bi skinut oklope sa ZX12 i Hydabuse pa bi onda sam vidio razliku....

Inače i ZX12 je krasan motor ali ipak...
 
NRas said:
Trebalo bi skinut oklope sa ZX12 i Hydabuse pa bi onda sam vidio razliku....

Inače i ZX12 je krasan motor ali ipak...


Sta ali  :misli:
 
maRRio 8 said:
Nije baš ON topic, al nije ni preveliki OFF. Oduvijek mi se sviđala Ninja 12-ica i definitivno bi ju rađe vozio nego Hayabusu. Nego, danas sam bio u Karlovcu pa navratio do KMS-a i unutra ništa, a ispred ZX-12R boli glava. (y) Pretpostavljam da je od nekog tam ili šefa. Vjerojatno su ga vidjeli svi koji tam idu na servis i općenito tam prolaze. Uglavnom motor ima valjda 5000 eura opreme najmanje i svaka čast vlasniku i ak može netko napisat nešto u Ninja topicu il negdje malo o tom motoru šte je sve rađeno. (y)
ak mislimo na istu 12-icu onda je to od kaze-a s foruma koji je gazda kms-a (y)
 
ako si ispod 175cm onda ti je 12ka prevelik zalogaj...1000 j e lakse gurat po garazi ali ako ne mislis ic na pistu onda je 12ka puno bolji izbor...neces morat cesto saltat u nizu  i nece te ledja i ruke zabolit ako s e malo duze vozis. Neki dodatni vizir i imas gotovo turisticki motor koji ide 300km/h :wink: ako se moze ubost model poslije 2003 koji je meni puno ljepsi a kazu i bolji, od 2004 dolazi sa radijalnim klijestima

12ka i haya..12ka puno ljepsi i bolji motor (y) po svemu osim po krajnjoj brzini i karizmi i mijenjanju svjecica
 
Imam 178cm.A gle ni thunderace nije mali motor pa mi je sad ko igracka,da ne govorim o R1 iz 2006 koju sam probao,ko da je 600 naspram tezine moje.Da ak bi uzimao zx12 onda poslije 2003,onaj redizajn model.Jel ko vozio zx 12 i 1000,kak je osjecaj snage,momenti,ubrzanje.A gle hayabusa je jeben motor,al mi se jednostavno ne svidja,mislim svidja mi se al ne toliko da bi je hto imat.
 
snaga a da moment i ne spominjem na strani 12ke..ubrzanje ako nisi dobar majstor ove novije somace ce te ostavit tamo do 250km/h :mrgreen:,prednost 12ke sto nije toliko nervozna i lakse je vozit na vecim brzinama..nece na zadnji ako ti neces
 
kako pises za tvoje potrebe je 12ka busa ili xx.RRove zaboravi
izmedju ova 3 navedena modela je samo pitanje ukusa :wink:
 
neznam, meni se ta 12-stica čini nekak premala  :LOL:

511rbb.jpg


:mrgreen:
 
Bump said:
neznam, meni se ta 12-stica čini nekak premala  :LOL:

511rbb.jpg


:mrgreen:

lol izgleda ko da vozi baby ninju kombinezon mu sasili od jaques houdekovog rukava

OT-iskreno po meni je 1000 vozniji od 12-ice al nista pretjerano uzmi sta ti vise srce zeli
 
12-ica iz KMS je od gazde, on malo vozi i utrke tak da zna zakaj mu treba takva. Stavio je amortizere i kočnice i štošta, ali cca oko 10 k eura na nju dodatno samo zbog looka, ali naravno i ljubavi.
Ak ti se sviđa ninja a busa NE šta onda razmišljaš?!?!
Motor je vrhunac, tak da nemreš fulati, ali naravno nije baš tourer!
 
Hayabusa je motor u mnogocemu bolji od kawe,ali ona mi nije u igri.I znam da bi netko hvalio busu a netko kawu,i sam bi se prepucavali.Ionako bitno je ko je kakov vozac a ne sta vozi,to je veca razlika nego u samim motorima.Mene najvise zanima dal kawa moze pruzit od snage,ubrzanja i brzine koje nude danasnji R-ovi kad to pozelim,ima li potencijala za to.Tj dali se moze nosit sa gsx-rom 1000 ili yamahom R1 na otvorenoj cesti,kao sta rekoh pista me ne zanima.
 
bobo RR said:
Hayabusa je motor u mnogocemu bolji od kawe,ali ona mi nije u igri.I znam da bi netko hvalio busu a netko kawu,i sam bi se prepucavali.Ionako bitno je ko je kakov vozac a ne sta vozi,to je veca razlika nego u samim motorima.Mene najvise zanima dal kawa moze pruzit od snage,ubrzanja i brzine koje nude danasnji R-ovi kad to pozelim,ima li potencijala za to.Tj dali se moze nosit sa gsx-rom 1000 ili yamahom R1 na otvorenoj cesti,kao sta rekoh pista me ne zanima.

ak je ravna da
zavoji ne lazu  8)
 
Vozi ga moj frend ,skoro na svakom susretu je pa ga mozes pitati uzivo o kawi.Plave boje je i ima akrapovica a nema ih bas puno na susretima plave boje pa se raspitaj ili mi se javi na pp pa  ti mogu dati podatke koliko te volja o kawcu. (y)