KAZNE ZA PARKIRANJE MOTORA U ZAGREBU

Status
Not open for further replies.
fawlty82 said:
A gdje ti zapikne kaznu na motoru? :mrgreen:
Montira ti brisač na vjetrobran i onda je ostavi ispod njega :mrgreen: a ako voziš nakeda stave ti i vjetrobran :mrgreen:
 
fawlty82 said:
A gdje ti zapikne kaznu na motoru? :mrgreen:

Meni između šajbe i vurica, a ko vozi naked može ju dobiti između zica i rezervara. Ne brini, maštoviti su oni kad treba nakeljiti kazne :mrgreen:

BTW ako niste znali i vani se mžte sresti sa kaznama za parking na motorima. U Londonu sam ja parkirao na parking za motore na zadnje iscrtano mjesto, a frend je stao pored mene gdje nije iscrtano. Kad smo se nakon par sati vratili do motora njemu je bila zakačena kazna, iako nije smetao nikom, bat jebi ga nije bilo iscrtanog mjesta. Interesantno po Londonu sam znao parkirati i na mjestima gdje nisu označena parkirna mjesta za motore i nikad niš iako sam u gradu bio motorom u 2 navrata i sveukupno tamo proveo 5 dana. Osim te kazne koju je popušio frend (normalno nije ju platio :mrgreen:) i ove koju sam dobio u Zagrebu (inače i supruga je dobila jednu prije mjesec dana kad je ostavila motor na uglu Gundulićeve i Masarykove (kad se iz Gundulićeve gleda ne sjever desni gornji čošak (gdje je mislim prije bila ZG banka) iako su tamo znali biti parkirani motori (par puta i moj) nigdje drugdje u europskim gradovima nisam vidio da se kažnjavaju motoristi radi nepropisnog parkiranja (što ne znači da ih nema). Kad sam u stranoj zemlji u nekom gradu i želim se negdje parkirati uvijek gledam gdje već stoji pokoji motor ili skuter domaćih tablica pa stanem tamo (do sad je palilo).
 
u 5.mj pred policijom u Heinzelovoj ,tamo lijevo od stepenica di se svi zivi sa motorom parkiraju  bila jedna yamaha xt660x  i na njoj zakacena kazna. Nisam mogao vjerovat.

a sto se tice moto parkinga i kazni, di su bili ti silni redari kad se ovaj biserko parkirao,centar grada,ispod dolca :palacdolje:
 
Nekom je Orangina dopizdila :)

bffc21519820ec32f4351cd45a9f33b2.jpg


Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 
Neki dan tamo parkirao i pomislio si kako će ta orangina najebati  :mrgreen:

BTW bio i neki lik sa nekim rišpekt vozilom pa je kombinirao kako uparkirati jer nema baš mjesta između stupića za te traktore  :LOL:
 
Eto da se i ja pohvalim jučer me dočekala plava kuverta i kazna za skuter jer sam parirao u "staroj gradskoj jezgri" u Šibeniku od komunalnog smrada.
Parkiranje me koštalo 300 kuna plus sudski troškovi od 100 kuna.
Kazna je iz 5 miseca,uglavnom nisam nista nasao na motoru jer da sam nasao sigurno bi platio tih 150 ,a ne sad ovih 400 pa me zanima da li su komunalni smradovi obavezni staviti neku obavijest na motoru ili samo nako u prolazu slikat i poslat kad im se svidi.
Pitam iz razloga jer kao imam 8 dana za prigovor pa ako su obavezni staviti obavijest onda se imam na cemu vaditi i platiti tih 150 koje bih sigurno platio ,a ne sad ovih 400,btw kriv sam šta sam ga eto popeo na parapet kod muzeja i zadrzao se nekih 20 minuta ,a glavno da tamo biskupovo auto stoji non stop,sigurno i njemu svakodnevno pisu kazne %$#&$"$&"...
 
Oskar said:
...
pa me zanima da li su komunalni smradovi obavezni staviti neku obavijest na motoru ili samo nako u prolazu slikat i poslat kad im se svidi.
...
:misli: po logici ako su i obavezni opet je tvoja riječ protiv njihove (oni će reći da je obavijest bila stavljena). Trebalo bi biti pravilo da se na slici na motoru vidi i stavljena kazna, ali ono, trebalo bi biti i pravilo da babe od 60+ godina ne smiju nositi gege ali nepravedan je svijet u kojem živimo :mrgreen:
 
miro said:
E, da, sutra opet moram u Zg. Idem na Sv. Duh i točno se sjećam da sam u dotičnom dvorištu čak dobivao prijetnje na papiru da sam krivo parkirao, jer baš na to mjesto TAJ NEKI (potpisnik prijeteće ceduljice) PARKIRA i taj dio placa PRIPADA njemu! Ajme meni. Dvorište sa 4 kuće, parkirno neuređeno, nasut šoder ko na šoderici! Nisam vidovit da znam tko si je zamislio da je baš to mjesto njegovo.  :misli: :misli: :misli:
A zamisli kako je tom čovjeku na čije si mjesto stao.
Parking koji je kod kupnje stana po koeficijentu 0.25 platio 3-5 000 eura i onda nađe nekog gore.

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

 
Oskar said:
Eto da se i ja pohvalim jučer me dočekala plava kuverta i kazna za skuter jer sam parirao u "staroj gradskoj jezgri" u Šibeniku od komunalnog smrada.
Parkiranje me koštalo 300 kuna plus sudski troškovi od 100 kuna.
Kazna je iz 5 miseca,uglavnom nisam nista nasao na motoru jer da sam nasao sigurno bi platio tih 150 ,a ne sad ovih 400 pa me zanima da li su komunalni smradovi obavezni staviti neku obavijest na motoru ili samo nako u prolazu slikat i poslat kad im se svidi.
Pitam iz razloga jer kao imam 8 dana za prigovor pa ako su obavezni staviti obavijest onda se imam na cemu vaditi i platiti tih 150 koje bih sigurno platio ,a ne sad ovih 400,btw kriv sam šta sam ga eto popeo na parapet kod muzeja i zadrzao se nekih 20 minuta ,a glavno da tamo biskupovo auto stoji non stop,sigurno i njemu svakodnevno pisu kazne %$#&$"$&"...
Ja da sam na tvom mjestu otišao bi k biskupu i zamolio da intervenira za tebe ako već on može tamo parkirati bez kazne, da onda i tebi isprosi oprost. Ako je tako kako kažeš.  (y) (y) (y)
 
C5 od biskupije je tamo uvik parkiran ispod stabla. Stvarno su ti napisali kaznu bezveze misto jer i sam tamo relativno cesto ostavin motor pa nikom nista. Sigurno je nekom smetalo.

Inace mi je u 2 navrata komunalno stavilo obavijest o pocinjenom prekrsaju na kojem je pisalo sta san zgrisija i da je prijava s dokazom poslana na policju. Nikad nista nije doslo kuci od policije.
Jedan put je bilo u zlarinskom prolazu (prije par godina, davno prije najezde restorana tamo), a drugi na dnu skala ispod groblja svete ane.
 
Dečki, sam pomale, ne ga sile... dobiš kaznu - plati ili se žali. Ne dobiješ kaznu - super. Drugi put parkiraš di nisi dobio kaznu, tj. ideš na provjereno mjesto i amen.
 
lex said:
C5 od biskupije je tamo uvik parkiran ispod stabla. Stvarno su ti napisali kaznu bezveze misto jer i sam tamo relativno cesto ostavin motor pa nikom nista. Sigurno je nekom smetalo.

Inace mi je u 2 navrata komunalno stavilo obavijest o pocinjenom prekrsaju na kojem je pisalo sta san zgrisija i da je prijava s dokazom poslana na policju. Nikad nista nije doslo kuci od policije.
Jedan put je bilo u zlarinskom prolazu (prije par godina, davno prije najezde restorana tamo), a drugi na dnu skala ispod groblja svete ane.

ne mozes se s rogatim bosti,kaznu sam platio,drugi put cu pametnije :D, btw zva sam ih i usput pitao jel biskupu svakodnevo kazne deru na sta je odgovorija potvrdno....
 
Oskar said:
ne mozes se s rogatim bosti,kaznu sam platio,drugi put cu pametnije :D, btw zva sam ih i usput pitao jel biskupu svakodnevo kazne deru na sta je odgovorija potvrdno....
a biskupove kazne opet "mi" placamo ,boli njega ona stvar za kazne (y)
 
a gospodin Kapulica je mislio da može parkirati gdje ga je volja....  u Švicarskoj sigurno ne parkira tako....    :LOL: 

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/324149/prije-sest-godina-krivo-parkirao-u-hrvatskoj-a-sad-kaznu-mora-platiti-u-londonu 
 
oceangoing said:
a gospodin Kapulica je mislio da može parkirati gdje ga je volja....  u Švicarskoj sigurno ne parkira tako....    :LOL: 

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/324149/prije-sest-godina-krivo-parkirao-u-hrvatskoj-a-sad-kaznu-mora-platiti-u-londonu
jbt  :mrgreen: Meni se cinilo puno kada sam nakon 7 mj. dobio kaznu  a vidi ovo  :LOL:
 
luka737 said:
jbt  :mrgreen: Meni se cinilo puno kada sam nakon 7 mj. dobio kaznu  a vidi ovo  :LOL:

bil ti je jedan slovenski auto novinar koji je napravio prekrsaj u nekoj nordijskoj zemlji (brzina) na test voznjama, uredno je svaku godinu dobivao kaznu doma uvecanu za kamatu, naravno da nije placao,
e onda su usli u EU, i onda je platio i to masssno
 
Kolega mi je javio da upravo u RI na Kantridi štopaju motore i stavljaju ih na valjak, pretpostavio sam da skutere provjeravaju za blokade ali kaze da je CBR na valjku. Vise informacija ne znam pa eto samo zaobiđite kantridu ako vam se zuri
 
Status
Not open for further replies.