keeway (land)cruiser 250

giantMC

Active member
kad se vec pokrecu stalne teme o kinezima evo jos jedan.. naime u novom moto puls katalogu je njegov 'brat' supershadow 250 dobio sasvim solidne ocjene za jedan takav motocic.. pretpostavljam da je ista masina u oba (ako se varam nadam se da neko upuceniji ispravi) sto bi znacilo za tolke novce uredu mali 250ccm motor.. necemo sad raspravljat opet kinezi ovo kinezi ono nego samo konkretno o ovoj marci ako itko zna iz iskustva.. znam da ih ima kod viktora za kupit, ali osim ovog clanka u moto pulsu i to za njihov motor ali ne ovaj model, nisam dosad cuo za njih.. al kad se pogleda opet jel se moze dobit nesto sta valja za 23 kilokune, nikad neznas.. trenutno nemam para a htio bi bildat iskustvo, pa da se i raspadne za 2god opet sam vise dobio nego izgubio, tak ja to nekak vidim, a cekat skupit pare pa onda uzet nesto jace bi moglo potrajat, ovako bar nesto dotad..
neznam, mene najvise brine dal to ista valja inace nebi trenutno puno razmisljao, vec bi sjedio na njemu.. 2 ventila po cilindru, zracno hladenje, karburator.. sve to nekak staro zvuci.. molim bar neki konkretniji savjet

vise info o motoru
http://www.keeway.hr/Keeway_LANDCRUISER.htm

landcruisercm9.jpg
 
Čitao sam o Kivi kao Virago u Motopulsu i kažu da je ok. Vidi, nemaš kaj puno razmišljat, voziš ga 2-3 godine, s tim da računaš da ga nikom nećeš moći prodat kasnije i kad stekneš iskustvo i skupiš lovu za bolji, veći, jači, kupiš.
 
definitivno racunam s tim da necu to moc nikom prodat osim ako bas neki glavonja ne naleti, a moci ce se stari vozit na necem malom.. tog sam svjestan..
dakle ti nekak mislis kak i ja..
 
da.
ako ga lijepo održavaš i ne ubijaš i garažiraš, kaj mu može bit? pa nisu to više zahrđali kinezi s broda..
 
Do0bar motorin za tu cijenu i početnika.Isti virago , kopija. Budeš li ga održavao ćes ga i prodati za neku lovicu.
 
Advokat 1 said:
Do0bar motorin za tu cijenu i početnika.Isti virago , kopija. Budeš li ga održavao ćes ga i prodati za neku lovicu.
nemam riječi nego potpisujem advokata nemožeš puno izgubit ako ni nov ne košta "krdo"(kako za koga) ali ako skuter košta toliko a skuter uvijek ostaje skuter (y)
 
Slažem se s mihom. Smo provjeri kakva je mreža trgovaca i koliko su dostupni dijelovi, u kojoj je zemlji generalni uvoznik za europu?
 
isti virago je onaj na testu u moto pulsu, ovo je drugi koji samo izgleda drukcije, mehanika je ista.. i da slazem se s vama, ako skuter dodje oko 17 ovo je ipak motor..
dakle dosad se potvrdilo moje razmisljanje, steta sto jos niko sa nekim direktnim iskustvom nije pisao nista
 
Vladek said:
Slažem se s mihom. Smo provjeri kakva je mreža trgovaca i koliko su dostupni dijelovi, u kojoj je zemlji generalni uvoznik za europu?

Eto. Čovjek ima iskustvo s Kymcom Zing, odličan mu je motor, pa bi mogao kupiti taj njegov rabljeni. Motor je u vrhunskom stanju i pravi je bajkerski, nema što.

Ja vozim Yamahu YBR 125, imam 21 000 km s njim i niš mu nije, a proizveden je u Kini.
 
Ja između ostalog vozim Baotiana, imam 21 000km s njim, nisam ga nikad ni opral a kamoli promjenil ulje i još uvijek radi besprijekorno... :shock:  :mrgreen:
 
miha_vg said:
Eto. Čovjek ima iskustvo s Kymcom Zing, odličan mu je motor, pa bi mogao kupiti taj njegov rabljeni. Motor je u vrhunskom stanju i pravi je bajkerski, nema što.

Ja vozim Yamahu YBR 125, imam 21 000 km s njim i niš mu nije, a proizveden je u Kini.

Hvala Miha na reklami.  (y)
 
Pogledaj na www.keewaymotor.com i naci ces sve predstavnike u EU.
Cruiser mi izgleda mocnije od shadowa a imaju interesantan izbor boja.
 
Baš dobro izgleda.
Hajd nek neko kupi pa nek kaže ostalim jel vrijedno to kupovat :jesus:
 
zakaj mi se cini da bum ja taj pokusni kunic  :LOL:

inace uzivo izgleda dosta onak masivno veliko..
 
evo pogledo sam u kms-u.. 26 kilo kuna s tim da je jednocilindras, 6 konja manje i neznam izgleda mi mrsavo, treba to uzivo vidjet za bolji ocjenu
 
Ja prodajem u Srbiji Keeway. Motori imaju 2 god. garanciju i sa njima nema nekih ozbiljnijih problema. Supershadow je kopija virago 250 i dosta delova je identično sa Yamahinim, a taj agregat se ugrađuje i u Cruiser 250. Nikakvih problema i popravki do sada nisam imao na tom motoru mada niko kome radim motor nije prešao više od 8000 km.( radim ih tek 1 godinu). Što se tiče rez.delova kod nas ima gotovo sve, a centralni magacin je u Mađarskoj tako da sve što se naruči brzo stiže. Ne znam kako je u Hrvatskoj, ali kod nas je redovna cena tog motora 2700e, a sada je na popustu i košta 2100e.