kišnjak , kožna oprema i kiša!

Po gradu i okolici, suho i lijepo vrijeme: kožna jaketa visoke mode i traperice.

Po gradu i okolici, kiša: goretex vjetrovka i traperice.

Jednodnevna cestovna putovanja: tekstil ("kordoroj") motociklistička jakna i traperice, na gepeku sfrkane navlačne hlače.

Višednevna cestovna putovanja: motociklistička jakna i traperice, u torbi nepromočivi kombinezon.

Primjedba 1: Goretex je antikni bundesrepublik vojni, onaj "najtezi" (3X), sa furde, vrijedio svake zadnje od onih drajcig mark - dozlaboga gadni militaristički "maskirni uzorak" , ali bitna razlika od onih šarenih, laganih, goretex "pelerinica" koje se obično trže kao modno-planinarska odjeća.

Primjedba 2: Nisam neki meteorolog - puno mi se je više puta dogodilo da nisam na vrijeme stao i uvaljao se u kombinezon pa sam to radio tek kad je počelo "prati", nego što mi se je dogodilo da sam navukao kombinezom čim je zarominjalo pa je onda stalo nakon par kapljica. (nepopravljivi urođeni optimizam?).
 
Danas kupija revit jaketu i one gace,odma ce pasti test do makarske,posto zovu kisu znat cu brzo na cemu san,400 kn sa popustom,inace 520

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

 
cadjo said:
Danas kupija revit jaketu i one gace,odma ce pasti test do makarske,posto zovu kisu znat cu brzo na cemu san,400 kn sa popustom,inace 520

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Dobro ti stoji samo đe patike nađe :mrgreen:
 
U četvrtak 1. svibnja na zagrebačkoj obilaznici, žensko i ja, oko 20 sati... naivno vjerovali da iz oblaka iz kojeg munje sjevaju nece padati kiša... padalo je, kiša u stilu monsuma, led, munje... samo sam gledal oče li nas koja pogoditi, ali svrhe zaustavljanju nije bilo, 15 km do doma... uglavnom, bil sam jedno 10 kila teži kad sam se uparkiral na dvorište. Kod Cetingrada obukli jer smo bili dalje od doma, no nije jako padalo pa ja nisam ni oblacil... ostali jesu. Slika prikazuje na kojim mjestima je najbolje stati i obući kišnjak!
1614148_10152147959792903_3063696846163176571_o.jpg
 
Imam ixs odijelo i 300 km po pljusku suh sam kao barut.
Kisnjak je uvjek u koferu ali nikako da odijelo propusti.
 
… osim izbora opreme i da li uopće imaš kišnjak - ovaj/onaj,
puno ovisi na čemu se voziš po kiši tj. kakvom tipu motora/skutera

;)

- voziti po kiši autocestom, nije ništa posebno – ono što je meni bitno;
kakve su gume trenutno na motoru i da li sam u povratku ili u dolasku,
a ako je ovo drugo - onda koliko će mi se oprema sušiti i gdje ću
se ogrijati  :mrgreen:
 
koža radi kak treba, a kišnjak pomaže, goretex je za kraće ture po kiši i bez kišnjaka je nebi trebalo koristiti, jasno ovo funkcionira uz uvjet da se oprema održava kak treba  :021:
 
Kišno jednodjelno ili dvodjelno? Imam kožnu jaknu (i tekstilnu) + hlače koje imaju nešto kao "protiv" vode (do neke količine pretpostavljam, radi se o ixs tengai modelu).

 
Ima san obe vrste i pokazalo mi se bolje dvodjelno,puno je lakse rukovati s njim i problem kojeg jednodjelni znaju imat ode ne postoji (na dnu kanala/patenta znaju pustat vodu pravo u yaya) jer ima dosta dubok preklop
 
tko ima novaca pa kupi rukka jakne i hlce (arma s i cosmic)  netreba kisno odijelo.
ne propusta, ima rjesenja ronilackih odijela a opet prozracno, nije bas za nase krajeve u srcu ljeta
ali sve ostalo, prava stvar za putnike
 
marino z750 said:
tko ima novaca pa kupi rukka jakne i hlce (arma s i cosmic)  netreba kisno odijelo.
ne propusta, ima rjesenja ronilackih odijela a opet prozracno, nije bas za nase krajeve u srcu ljeta
ali sve ostalo, prava stvar za putnike

(y) meni moje sve OK

i ja ne bih pokleknuo, ali žena kako je ove godine već 3 puta dobro pokisla  :LOL:
navalila da kupimo, pa prekjučer kad sam bio u Zagrebu uzeo kod Šepića
kišnjake; 2x Sidi - 320kn dvodijelne  :mrgreen:
 
DADO+ said:
(y) meni moje sve OK

i ja ne bih pokleknuo, ali žena kako je ove godine već 3 puta dobro pokisla  :LOL:
navalila da kupimo, pa prekjučer kad sam bio u Zagrebu uzeo kod Šepića
kišnjake; 2x Sidi - 320kn dvodijelne  :mrgreen:

misliš jedno 320kn ili oba su pala za tu cijenu  :misli:
 
(y)
imal je šepić svojevremeno Sidi po 150 kn i odlično je bilo
takvo je uzel moj frend i testiral ga je puno puta do posla i natrag i veli zadovoljan, jedino mu malo hlače VELIKEEE  :LOL:
 
Šepić je sve samo nije nepošten i gramziv. Bilo bi nam bolje da su svi ko šepić&sinovi  :021:
svaki put kad sam kod njih kupovao uvjek sam bio zadovoljan  :afro:
 
mg749ie said:
Šepić je sve samo nije nepošten i gramziv. Bilo bi nam bolje da su svi ko šepić&sinovi  :021:
svaki put kad sam kod njih kupovao uvjek sam bio zadovoljan  :afro:

kaj sam nekaj propustil?  :shock:

ja sa njima nikad nisam imao problema i uvjek su bili susretljivi i pomagali i kod odabira i kod cijene, načina plačanja ma sve najbolje o njima iako nemrem reć da baš tak često kod njih kupujem, i da nikad nisam imao osjećaj da želi nešto pošto poto ugurati,

no dobro ajmo mi na kišu eto sprema se opet neko sranje u zraku  :?
 
Ja sam u louisa kupia proof za 25e i skroz sam zadovoljan.Prije misec dana me u Crnoj Gori pralo tri ure u komadu i nije kapi pustilo!

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk 4