Koji skuter za ozbiljno putovanje ?

AnteK

Well-known member
Kada bi vas netko pitao da mu preporučite skuter  125-250 ccm, da
može tegliti debelog vozača i cca. 50 kg opreme na putovanju dugom
10.000-12.000 km, bez da mora u servis, da je lak za održavanje i
pouzdan, što bi mu ( osim aging Vespe ) preporučili ??  :mrgreen:
 
Gle 200 il 250 ti je dost slabo za takva putovanja, ja bi ti preporucio Beverly 500, X9,
i sl, to su putne krstarice  (y)
 
Resca said:
Gle 200 il 250 ti je dost slabo za takva putovanja, ja bi ti preporucio Beverly 500, X9,
i sl, to su putne krstarice  (y)

U tome i jest štos, da bude veći čelenđ. Limit je 250 ccm, gornji,
naravno (y)
 
Resca said:
Gle 200 il 250 ti je dost slabo za takva putovanja, ja bi ti preporucio Beverly 500, X9,
i sl, to su putne krstarice  (y)

mora da se salis

preteska je to krmaca za ista osim za pokazivanje
 
Btw, osim Nike-a, ima li još netko da je sa nekim skuterom odgulio
jedno 5.000-10.000 km na nekom putovanju, i ako da, gdje je bio?
 
Mora da se šališ kad bi na put od 10000km sa 125ccm.....nije da bi se kaj pokvarilo ali poludio bi od brzine :).
Ajd 250 još i nekak,inaće stalno ti se povlače teme tipa x8,x9,beverly,nexus,yamaha x-max,apr. sportcity pa računaj da ti budu sve te marke nabrojali i ovdje.
Cijeli taj period budeš morao servisirati bilo koji skuter pa mislim da nijedan baš nemaš koji bude bez servisa prešao toliko km.
Ja bi vjerojantno uzeo X9 od svih tih 250ccm ako je to baš limit,beverly i sportcity bi definitivno izbacio
 
CatchME said:
Mora da se šališ kad bi na put od 10000km sa 125ccm.....nije da bi se kaj pokvarilo ali poludio bi od brzine :).
Ajd 250 još i nekak,inaće stalno ti se povlače teme tipa x8,x9,beverly,nexus,yamaha x-max,apr. sportcity pa računaj da ti budu sve te marke nabrojali i ovdje.
Cijeli taj period budeš morao servisirati bilo koji skuter pa mislim da nijedan baš nemaš koji bude bez servisa prešao toliko km.
Ja bi vjerojantno uzeo X9 od svih tih 250ccm ako je to baš limit,beverly i sportcity bi definitivno izbacio

Prvo, ne idem ja nikud sa skuterom, planira jedan drugi  (y)
Drugo, hebeš posao ako nema osim Vespe nijedan koji je u stanju
preći 10.000 km samo uz dolijevanje goriva.  (y)
Treće, nije 250 ccm slabo, čovjek je smiren i navikao je na 50 ccm
motore  (y)
 
AnteK said:
Btw, osim Nike-a, ima li još netko da je sa nekim skuterom odgulio
jedno 5.000-10.000 km na nekom putovanju, i ako da, gdje je bio?
Išao je tip iz Osjeka sa Beverly-jem 200 u Portugal na Europsko prvenstvo prije 2g
U principu svi skuteri Aprilia, Malaguti, Piaggio 200 i 250 imaju slične agregate a ni ostali se ne kvare, pa je najbolje da ide s nekim koji ima najbolju podršku za servis u zemljama u koje putuje
 
Nike said:
Išao je tip iz Osjeka sa Beverly-jem 200 u Portugal na Europsko prvenstvo prije 2g
U principu svi skuteri Aprilia, Malaguti, Piaggio 200 i 250 imaju slične agregate a ni ostali se ne kvare, pa je najbolje da ide s nekim koji ima najbolju podršku za servis u zemljama u koje putuje

Dakle, Vespa  :mrgreen: (y)
 
film: MotoAfryka2005
vozilo: honda cr 125
lokacija: afrika
vozac: japanac
ruta: vijetnam, indija, pakistan,egipat...

sa 125ccm se OBILAZI SVIJET!
 
CatchME said:
Mora da se šališ kad bi na put od 10000km sa 125ccm.....nije da bi se kaj pokvarilo ali poludio bi od brzine :).
Ja sam 2002. putovao i sa Runnerom VX 125, prosječna brzina oko 110-115 km/h
Šta tu fali? Ionako su oraničenja na otvorenoj cesti 90, a na autoputu ideš preko 100...
 
AnteK said:
Prvo, ne idem ja nikud sa skuterom, planira jedan drugi  (y)
Drugo, hebeš posao ako nema osim Vespe nijedan koji je u stanju
preći 10.000 km samo uz dolijevanje goriva. 
4t imaju izmjena ulja na 5-6.000
 
Ne znam zakej su neki protiv Beverly 500, ja ga imam i dobar je za po gradu, a milina za neka putovanja,
udoban, dost brz, atraktivan  :mrgreen:
 
Frend prodaje X9 mislim da 180ccm, u savršenom stanju (dakle bez ogrebotine) i motor ima jako malo km (nema ni 10 000 kolko se sjećam). Ak bi bio zainteresiran javi pa ti saznam detalje ;)  (y)

Pozdrav  8)
 
Resca said:
Ne znam zakej su neki protiv Beverly 500, ja ga imam i dobar je za po gradu, a milina za neka putovanja,
udoban, dost brz, atraktivan  :mrgreen:

zato jer je u usporedbi sa ostalim navedenim skuterima teska "krmaca" (NHF) nakon koje trebas kiroprakticara :mrgreen:

u ozbiljnijem tonu: u voznji po gradu nije za manevriranje jer je pretezak i nije okretan, a na otvorenoj cesti se ponasa kao torpedo - u krivinu kako udjes tako izadjes...

-moje iskustvo
-neka se nitko ne naljuti za prvi dio, to je jednostavno zargon (i mille je krmaca :mrgreen: )