Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

vec dugo gledam ubacit u u desnu cijev volana neki bacac plamena ili recimo, paintball kuglica, kojeg bi mogao aktivirat na botun, kad prodem kraj takvih
 
Ja sam prije dosta i biciklirao, udarao duže ture...al nema smisla...prije par godina oko Baške vode, bus prošao 15cm od mene, osjetio sam ga na dodir...ja nekih 40kmh, on 70-80...sreća ima me komad kljuseta, pa me nije otpuvao...od tada, bicikla samo locco vožnja i eventualno u auto pa van grada nešto izleta, makadam i slično... a po ST ulicama isto putešestvije biciklom, ali koliko god pješaci i vozači ne poštuju bicikliste, tako i biciklisti voze svakako... sve u svemu, opća prometna kultura nam je vrlo niska.
 
  • Like
Reactions: Luke
Neki dan, predvečer, vozim oko 50 km. Motor enduro (da bi vizualizirao položaj sjedenja), kaciga na glavi ali i majica kratkih rukava umisto jakete. Neka luda ptičica dolepršala i ravno u vrat - pogodak. Šta je s njom, nemam pojma. Meni malo krvi po vratu, ništa strašno. E sad se mislim šta bi bilo da sam vozio 100 npr? Eto, u 30+ godina koliko "jašem po raznim limenim konjima" nikad mi nije palo na pamet da bi se i tako nešto moglo dogoditi.
U svakom slučaju +1 razlog za moto opremu i za kraće vožnjice.
 
I mene je tako pticica u dugom ratu u čelo i vozio sam 100. Isto nezz sta je bilo s pticicom ali znam da imam tvrdu glavu🤣🤣.
Uglavnom bila su to vrenena kad se nisu bas nosile kacige, devedesete. Isto enduro honda xl500s i ja klinjo🤦🏻‍♂️😅🤣🤣
 
Neki dan, predvečer, vozim oko 50 km. Motor enduro (da bi vizualizirao položaj sjedenja), kaciga na glavi ali i majica kratkih rukava umisto jakete. Neka luda ptičica dolepršala i ravno u vrat - pogodak. Šta je s njom, nemam pojma. Meni malo krvi po vratu, ništa strašno. E sad se mislim šta bi bilo da sam vozio 100 npr? Eto, u 30+ godina koliko "jašem po raznim limenim konjima" nikad mi nije palo na pamet da bi se i tako nešto moglo dogoditi.
U svakom slučaju +1 razlog za moto opremu i za kraće vožnjice.

Mene je pcela u vrat a bez potkape jer je ljeto bilo. Poceo dobrano oticat...

Jbt 15cm kvadratnih di je mogla pogodit a sve drugo full oprema
 
otprilike...nije radio celer :mrgreen:
Nije točno u centru nego malo poslje put Splita...Bas tražom na google maps street view
Blokao streetview, nece sa ucita. Ali slicno kao ovo, bilo je stabala. Ili poslje dugog put omica iza onih zavoja kraj plaze ili put split. Uglavnom bilo je stabala
 

Attachments

  • 5FF1A3F7-ECEB-4A6A-B974-0204577513F1.png
    5FF1A3F7-ECEB-4A6A-B974-0204577513F1.png
    3.1 MB · Views: 0
Last edited:
bajnice

od 100breca do omisa ne iden priko 60, nema smisla izgubit ludu ili nekome doc iste... a vidite i sami koliko je kolega stradalo u zadnjih 7 dana :(
 
Pogodila me ptica u prsa na 150 ali nije nesto veliko bilo vjv kakav vrabac...boljelo je moment al nista strasno
 
- s koje li je to ceste sletija kad je završija na ovoj uz more!?!?
- ili su "novinari" stavili bezveze neke slike iz arhive
- ili je sletija sa magistrale, pa se onda usta, diga motor, vratija ga gori nazad na cestu, lega na pod i tek onda reka "aaaaaaaa!"
 
Ja otkad san zaminia OEM ispuhe iman manje problema u prometu sta se tice auta
A pogotovo jos otkad san stavia dva omanja sunca naprid…..pa skupa sa OEM svitlima u ponoc rade podne…….
Nema sanse da te ne vidi ni u 11 ujutro…..
I to sa kratkin svitlima…..na duga blicaju iz suprotnog smjera di koji put…..znaci vide me…..a i cuju😎😜
 
Pa di je onaj poznati jaki lim od Volva, ovako stari Volvo nebi bio razbijen nakon udarca sa 100km/h a kamoli sa 20km/h, onog starog bi pri toj brzini eventualno ogrebao 😀

Evo slike od nosaca branika i hladnjaka klime...

Popravljen konacno...

Ostat ce od osiguranja solidno ;)
 

Attachments

  • received_503864461066646.jpeg
    received_503864461066646.jpeg
    87.1 KB · Views: 0
  • received_323221389391014.jpeg
    received_323221389391014.jpeg
    110.7 KB · Views: 0
  • received_176842471042651.jpeg
    received_176842471042651.jpeg
    91.4 KB · Views: 0
  • received_819249645676004.jpeg
    received_819249645676004.jpeg
    129.9 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: SpoRRi and Dene
Ja otkad san zaminia OEM ispuhe iman manje problema u prometu sta se tice auta
A pogotovo jos otkad san stavia dva omanja sunca naprid…..pa skupa sa OEM svitlima u ponoc rade podne…….
Nema sanse da te ne vidi ni u 11 ujutro…..
I to sa kratkin svitlima…..na duga blicaju iz suprotnog smjera di koji put…..znaci vide me…..a i cuju😎😜


Jos da imas manual pa kad doletis roknes manju medjugasom 50 metara prije se micu u stranu
 
  • Like
Reactions: honda17