Koliko se zaprljate na motoru ?

Grangers

Member
:shock:

Ne skačite na zadnje noge dok ne objasnim pitanje  :jesus:


Trebao bi uskoro (polovni) ili ove zime (novi) kupovati motor...

Imam 43 god i upravo polažem A  :oops:  u mladosti sam vozio automatica, APN i malo MZ 250  tak da me nešto privlači vožnji na 2 kotača.
Najviše mi se u stvari sviđaju motori sa enduro štihom a da su vozni i na cesti, koristio bi motor i za gradski promet i to dosta, no sad dok polažem na kawi er6n primjetio sam da poslije svake odvožene vožnje imam neki trag od motora na hlačama  :?
Živim u stanu a nemam garažu što je još jedan problem jer bi i sam volio čačkati oko motora ako ništa mogao bi pobrisati ta kritična mjesta koja su potencijalna opasnost da se zaflekam.
Zbog toga što bi motor koristio i za odlazak na posao i tak za odlazak na mjesta gdje treba biti "pristojno odjeven" bilo bi mi glupo da sam u flekavim hlačama a ako se moram presvlačit svaki dan za vožnju motorom onda mi ni motor ne bi bio gušt....
Dal da zaboravim prave motore i kupim si nekog maxi skutera ?  :misli:
 
Ne znam šta je s tim er6n-om iz auto škole, ali ja svaki dan idem na posal na svome u gačama i košulji tipa "finjak" i nikad se ne išporkam :misli:...A i ne perem motor baš često...možda svakih misec i  po.
Kažeš da su ti draži motori enduro tipa...pogledaj Kawu Versysa, Yamahu Xt ili Apriliju Pegasa...iako možda ipak neki maxi skuter, jednostavnije je...prebrišeš ga jelenskom kožicom na brzinu :wink:.
 
Bob Rock said:
Ne znam šta je s tim er6n-om iz auto škole, ali ja svaki dan idem na posal na svome u gačama i košulji tipa "finjak" i nikad se ne išporkam :misli:...A i ne perem motor baš često...možda svakih misec i  po.
Baš sam proučavao od čega je, prvi dan je bilo od neke litijumove masti u predijelu odmah ispod sica - mislim si vruće je sad pa se ta mast odnekud topi i izlazi van  :?  
Drugi dan točkice ulja od lanca sa zadnje strane nogavica :?
Kažeš da su ti draži motori enduro tipa...pogledaj Kawu Versysa, Yamahu Xt ili Apriliju Pegasa...
Joj Versys bi uzeo sto posto samo da je bar još 10% naklonjeniji enduru (ovako mi se čini da je to čisti cestovnjak) ali u najužem izboru je  :|
iako možda ipak neki maxi skuter, jednostavnije je...prebrišeš ga jelenskom kožicom na brzinu :wink:.
Tja... živio sam čitav život u kući sa dvorištem i garažom....
Da, kad sad uzmem sve u obzir maxi skuter mi se čini kao najrazumnija opcija a zaboravit maštanje o skretanju van asfalta. 
 
kad vozim zaprljam se često. doduše moj je naked pa pokupim svaku mušicu koja mi se nađe na putu + miris odjeće po izgorenom gorivu obavezno, ali kaj ćeš, to je gušt (y)
ako te to smeta traži neki motor s oklopima, manje je brige s kukcima i čišćenjem.
 
ja znam ici na posel  (v banku kak i kolega  iz posta iznad) s mojim 636 u stofnatim hlacama i kosulji s kravatom, pa se jos nisam zmazal niti jedamput....
na kosulju samo nabacim jaknu i voila....
 
Najmanje se čovjek zaprlja na skuteru,zbog plastika i jer se noge drže unutra  :(
Na enduru i na najmanjoj kiši do koljena sam zashran  :?  ,i to u idealnim uvjetima vožnje po kiši, znači ak sam sam na cesti :(
A i ostale klase mislim da je slično.  :wink:
 
Vjeroval il ne to kaj si opisal je kriza srednjih godina no kaj se motora tice mene drzi vec 30 god.  :LOL: :LOL:
Kak ti je neko tu rekel uzmi u obzir i skuter,no ak te drzi saltanje onda svakak gledaj nesto tipa versys il transalp pegaso je pouzdan al ne zaboravi da nisi dugo vozio pa bi te jedan cilindar po gradu mogao zezat,treba se naviknut jer na malim okretajima nacukava.
Razmisli o polovnom enduru jer kad malo dodes sebi (kak se kaze) privuci ce te nekaj jacega,imaj i to u vidu,sretno u svakom slucaju (y)
 
Eo, ja idem na posao 55km u jednom smjeru i jedino što me zaprlja su eventualne muhe, buhe i slična leteća gamad koja mi se zabije negdje u hlače...
Uvijek nosim kožnu jaknu i rukavice, a ponekad čak obučem i čizme... Ispod je košulja.  :mrgreen:
Da, živim u stanu i nemam garažu kraj zgrade.  :mrgreen:
Mdaj, kupi motor i vozi se. Ne brini za gluposti...
 
Ako si malo udaljeniji od posla, vožnja motora u npr. odijelu ili nečem finjaka u čemu kaniš biti cijeli dan je gotovo nemoguća. Na stranu to što ćeš u odijelu izgledati recimo neobično na kakvom kažimo KTMu, do posla ćeš se propisno izgužvati, a u nekim periodima i u nekim područjima kod imalo angažiranije vožnje imat ćeš čudo fleka od insekata.
Iako sam pobornik motora, nisam nikako protiv gradske praktičnosti skutera. Moja žena ima malu LX50 Vespu i na njoj se možeš obući u smoking i nećeš izgledati neobično, a ukoliko imaš naprijed šajbu nećeš se ničim zaflekati.
Dakle u tvom slučaju (a i poradi stanke u vožnji motora) mislim kako je skuter bolje rješenje. Kubikažu odaberi sukladno udaljenostima koje prevaljuješ, a nakon par godina vožnje ionako ćeš si ubosti i jedan enduro sa strane za guštat vikendom..  :mrgreen:
 
Prvi put cujem da se neko misli oce li kupit motor jer bi se moga na njemu zaprljat  :misli: kupi vespu stavi veliki vjetrobran, jeftina je a mozes i saltat  :jesus: ni za tebe motor
 
zokx said:
Na stranu to što ćeš u odijelu izgledati recimo neobično na kakvom kažimo KTMu,

to samo kod nas izgleda neobicno  :wink:
u Milanu sam se nagledala puno ljudi u odijelu koji se voze na "velikom pravom" motoru i nitko ih nije cudno gledao, pa i moj sef je dolazio tako na posao jer smo radili u velikom poslovnom centru van grada i vise ljudi je dolazilo motorima nego skuterima pogotovo jer imaju komadic autoputa i obilaznice za proci
 
Grangers said:
Zbog toga što bi motor koristio i za odlazak na posao i tak za odlazak na mjesta gdje treba biti "pristojno odjeven"

Ako je ovo boldano uvjet, onda maxi skuter, jedino na njemu ćeš imati suhe
noge ako voziš po mokrom i prljavom.
 
AnteK said:
Ako je ovo boldano uvjet, onda maxi skuter, jedino na njemu ćeš imati suhe
noge ako voziš po mokrom i prljavom.

Kak su već ovi gore konstatirali radi se o krizi srednjih godina (slažem se sa dijagnozom) tak da za kišu i odlazak na posao i slične obveze imam auto :mrgreen:
Motor bi služio za vožnju u sezoni kad je vrijeme ok i za vikende kad bi njuškao okolo ili još malo dalje po svom guštu (a onda može malo i kišica padat).

Možda vam je čitava tema bez veze al hebiga ja sam od onih tipova koji čim kupe recimo novu maicu ili košulju još isti dan mi komadić žara sa pljuge padne na nju i napravi malu rupicu - tak da sad pušem i na hladno  :mrgreen:
Inače nisam gadljiv zaprljati ruke sa gedorama i njiuškati oko motora/auta/bicikla jer mi je to gušt a i struka recimo, ali kako sada trenutno živim bez garaže i dvorišta ipak je to puno drugačije. :(

Ipak pored pritiska dijagnoze (kriza sred. godina) imam i dozu razuma jer me na žalost situacija tjera na to - ne bi mogao "uzdržavati" skuter i pravi motor samo za gušt pored auta pa moram odabrati jedno rješenje.

Ovak sam si ja to zamislio, ako uskoro ili ev u zimu (na popustima vrebam Versys sa ABS-om ) ne uleti "pravi" motor koji bi me baš "osvojio" uzet ću skutera (objektivno i sam kužim da je to trenutno "najoptimalnije" za mene)  :?
 
Nemaš kaj zaprljat, samo redovito odmaščuj mašinu, lanac špricaj po pravilima, peri makinu redovito i čist budeš, osim ak te kakva riba iza tebe ne usere s vaginalnim iscjedkom :shock:
 
Lijepo uvjek vozi u kisnom odjelu, lako ga smotas i ubacis u aktovku i opet si pristojno odjeven za razliku od nas ostalih nepristojnih i prljavih



 
      Pitenje svima: kako rješavate smrad izgorenog benzina. Jer ja još nisam vozio veći motor koji, kada ga potjeraš kako spada, ne prenosi smrad na odjeću.