Koliko unaprijed se moze produziti registracija?

dakako ispričavam se zbog vokabulara, svi znate što sam htio reći
 
U Croatiji (bio do sad, a motor je i dalje tamo) me danas za auto trazili 1935kn. Osigurao u Generaliu za 1560kn (dobio i asistenciju za EU).


Btw, bio danas na regi - inace istice 05.07., a sad je u prometnoj 30.06. E sad, ako cestarina poskupi - ustedio sam. Ako ne - nikom nista, slijedece godine odem na tehnicki 01.07. i upisuje mi se 05.07.


 
Ja sam isto osigurao u Generaliju jer su mi dali najbolju ponudua sto se tice kurca u guzici, svi znamo da je to prvenstveno Euroherc i ja ne uplacujem kod njih iz principa pa taman bili jeftiniji. Generali je iz mog nedavnog iskustva vise nego fer.
 
3alfa3 said:
U Croatiji (bio do sad, a motor je i dalje tamo) me danas za auto trazili 1935kn. Osigurao u Generaliu za 1560kn (dobio i asistenciju za EU).


Btw, bio danas na regi - inace istice 05.07., a sad je u prometnoj 30.06. E sad, ako cestarina poskupi - ustedio sam. Ako ne - nikom nista, slijedece godine odem na tehnicki 01.07. i upisuje mi se 05.07.
Ne znam koji auto imas, no prema tablicama koje sam vidio za nove cestarine...meni ce biti jeftinije :mrgreen:
 
Bandit said:
Ne znam koji auto imas, no prema tablicama koje sam vidio za nove cestarine...meni ce biti jeftinije :mrgreen:

Swift, 1300ccm, 1050kg. 374kn (stara cijena) vs. 646kn (najavljena cijena).
Al eto, nema poskupljenja pa je nebitno  :LOL:


Ma nisam nista izgubio - 5 dana koje cu slijedece godine "vratit"
 
3alfa3 said:
Swift, 1300ccm, 1050kg. 374kn (stara cijena) vs. 646kn (najavljena cijena).
Al eto, nema poskupljenja pa je nebitno  :LOL:


Ma nisam nista izgubio - 5 dana koje cu slijedece godine "vratit"
Prošle godine me cestarina koštala (po računu) cca 1290 kn.
Po novom bi mi bila samo 1200 kn...
eto ispušio gablec :mrgreen:
 
Kakva je trenutno situacija s ovim "tehnickim unaprijed" tj. koliko se maksimalno prije isteka moze izaci?

Poslano sa mog HD1903 koristeći Tapatalk

 
Možeš raditi regu u tekućem mjesecu, tako su meni lani objasnili na tehničkom, e sad nekome je rega 2-og u mjesecu pa može napraviti samo dan prije, a nekome je 30-og pa opet može napraviti prvog.
 
Moze kad hoces..

Meni je motor 2.6 i ako odem 1.5 vrjedit ce do 31.5., gubim 2 dana....
Ako odem u 4 mjesecu vrjedit ce do 30.04., gubim mjesec i 2 dana...
 
Ma jasno, mislio sam da čovjek pita koliko može a da ne gubi ništa od trajanja registracije.
 
Nino777 said:
Ma jasno, mislio sam da čovjek pita koliko može a da ne gubi ništa od trajanja registracije.
U tom slucaju, tekuci mjesec je bitan. Neko kome rega istice 30tog u mjesecu ima puno vise vremena nego neko kome rega istice prvog u mjesecu. Ovaj drugi ili mora bas taj dan to obavit, ili ranije pa gubi onoliko dana koliko se pozurio. Ali onda slijedece godine bude u situaciji da je vjerojatno pred kraj mjeseca pa moze to obavit kroz cijeli taj mjesec slijedece godine
 
Meni je prva rega bila 02.02.2008 i od onda sam svaki put kasnim 3,7,10 dana sa regom i nisu mi upisivali datum prve rege nego onaj kada sam i bio , oženio ih skoro za 3mj. ove godine regao 17.04. i tog datuma bum se sad držao  :mrgreen: