Kombinezon Perforirani ili ne!!!

vila

Member
Pozdrav iskusnoj ekipi.
Ne znam da li vec ima konkretna tema ali ja ju ne mogu naci.

Trebam pomoc oko kupnje 2djelnog kombinezona. Odluka je pala da ce biti Dainese Laguna Seca D1 2 djelni ali sada je pitanje Perforirani ili ne.

Molim vas da podjelite iskustva i misljenja.

Voznja cesta s povremenim izletom na stazu.

Posjedujem i Oxfordov wind stopper koji je odlica, da li bi to bilo ok ispod preforiranog za temp oko 15?

 
perforirani
ionako ćeš vozit po toplijem vremenum a
windstpper će odraditi svoj posao po malo hladnijem vremenu  (y)
 
Modesty40 said:
perforirani
ionako ćeš vozit po toplijem vremenum a
windstpper će odraditi svoj posao po malo hladnijem vremenu  (y)

+1

a po kisi ces ionako imati kisnjak sa sobom.
 
Ja imam perforirani i kad bi opet kupovao nebi više bio perforirani...
1. U vožnji ti neće biti vruće ni u jednom ni u drugom...  Kad sides s motora bit  će ti vruće i u jednom i u drugom.
2. Ako te opere kratki pljusak po ljeti, perforirani će ti promociti u dijelu gdje je perforirani, ovaj neće...
3.Za perforirani ti treba i windstopper i kišno odijelo za ovaj drugi ne treba (u pravilu ).
4.Perforirani je teže za održavati..
Nadam se da sam ti pomogao...  (y)
 
RRi said:
Ja imam perforirani i kad bi opet kupovao nebi više bio perforirani...
1. U vožnji ti neće biti vruće ni u jednom ni u drugom...  Kad sides s motora bit  će ti vruće i u jednom i u drugom.
2. Ako te opere kratki pljusak po ljeti, perforirani će ti promociti u dijelu gdje je perforirani, ovaj neće...
3.Za perforirani ti treba i windstopper i kišno odijelo za ovaj drugi ne treba (u pravilu ).
4.Perforirani je teže za održavati..
Nadam se da sam ti pomogao...  (y)

Generalno bi se slozio. Vrlo rijetko nosim kombinezon, uglavnom za stazu, i imam perforirani. Laksi je, meksi i prozracniji ali za dvodjelni i vecinu voznje po cesti bi uvijek odabrao zatvoreni.
 
RRi said:
Ja imam perforirani i kad bi opet kupovao nebi više bio perforirani...
1. U vožnji ti neće biti vruće ni u jednom ni u drugom...  Kad sides s motora bit  će ti vruće i u jednom i u drugom.
2. Ako te opere kratki pljusak po ljeti, perforirani će ti promociti u dijelu gdje je perforirani, ovaj neće...
3.Za perforirani ti treba i windstopper i kišno odijelo za ovaj drugi ne treba (u pravilu ).
4.Perforirani je teže za održavati..
Nadam se da sam ti pomogao...  (y)
Daj mi molim te samo reci koliko je u vožnji hladniji?
Da li je nepodnošljiv ispod 18? Jer generalno u jakni koju imam i koja je zatvorena ispod 15 nosim wind stopped svakako.
Da li primjerice ljeti kad ideš od zg ka moru u gorskom kotaru bude potrebe za stati i oblačiti dodatni sloj?
A u kišno imam koje je kompaktno i stane ispod sica di je uvijek za ne daj Bože.

Hvala

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 
Pa recimo u rano proljeće i kasnu jesen kad nestane sunca osjeti se u predjelu prsa da ti puse hladno,dok je po danu 20 + stupnjeva  u windstopperu mi je osobno vruće vozit, čim suce padne znaš i sam da temperatura padne na nekih 15-ak stupnjeva i onda trebaš stat obući windstopper, tlaka...  Da ne pričam kad te kiša opere, svugdje suh ko barut osim na prsima...  Opet trebaš stat oblačiti kišno odijelo.,opet tlaka...  Vozim se otprilike 10 mjeseci u godini a perforirano ima prednosti  3 mjeseca ako ne brojimo kišu, ostatak samo minus...
A za istu cijenu imaš kvalitetnije i čvršće odijelo u slučaju pada, mislim na zatvoreni model...
Zakljucak: ako se voziš striktno ljeti i samo ljeti i moraju ti tri sunca svijetliti, onda uzmi perforirano...  Ako voziš proljeće i jesen, definitivno zatvoreni...  (y)
 
evo da ne otvaram novu temu jel mi moze tko sto reci o ovom odijelu jer ga mislim uzeti, ili ako imate bolji prijedlog za nesto u tom rangu
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-Orbiter-1-Piece-Leather-Suit/SubProducts/Alpinestars-Orbiter-1-Piece-Leather-Suit-0004
 
Sa Alpinestarsom nemres fulat. Mozes pogledat novu IXS kolekciju kod Šepića a vjerojatno ce i cijena biti bolja.
 
Imao Dainese , stiskalo (dvodjelini) .
Arlen Ness jednodjelni (navodno perforirani, trebalo je valjda brukvom probit rupu po rupu).
I još neke druge .
Za cestu bi uzeo dvodjelni ne perforiani (iako je ljeti u tome prevruće).
Na grobniku u neperforiranom odijelu ili perforiranom Arlen Ness ljeti za krepat , dvojica bi me vadila iz toga .
I na kraju sam negdje 2008 ili 9 kupio RS Taichi perforirani jednodjelni , najbolje što sam ikad imao.
Ljeti ni na cesti niti na grobniku nije vruće , pokretljivost ko u kupćim gaćama .
Jednom sam se usret ljeta smrzo sunce svijetli pun gas temp 28+ ali bura a vind stoper ostavio doma , tek kad sam prošao Sv. Rok na morsku stranu prestao sam cvokotat zubima .

Ti odluči što ti njviše odgovara , uglavnom jedno odijelo ne može pokrit sve potrebe .
Meni je RS Taichi dan danas mrak i nebi ga mijenjao za ništa.
Imam više jakni za ljeto  i goretex odijelo i rukavice sve termo za zimu .
 
Danas skoro 100 km na 8 stupnjeva u perforiranom,ispod njega samo vulgaris Under Armour ljetne tajice za noge i gornji dio hot-cold,osjetiš hladnoću, ali da se izdržati.
Imam dvodjelni zatvoreni Clover i to ti je od 6 do 20 stupnjeva ,iznad toga je koma,a to sve moraš gledati kroz prizmu koliko ćeš dugo nositi kombinezon,1 sat se da izdržati u zatvorenom po ljeti ,ali ako visiš u njemu od 8 ujutro do 8 navečer ,tj. 12 sati ,onda ti je sigurno bolje uzeti perforirani,nemoj se zeznuti ,pogotovo ako misliš imati samo jedan komad,meni koji sada imam tri komada to nije problem.
 
Jurke94 said:
evo da ne otvaram novu temu jel mi moze tko sto reci o ovom odijelu jer ga mislim uzeti, ili ako imate bolji prijedlog za nesto u tom rangu
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-Orbiter-1-Piece-Leather-Suit/SubProducts/Alpinestars-Orbiter-1-Piece-Leather-Suit-0004

Slika izgleda dobro , samo svi su ljudi različiti a rijetko tko odgovara konfekcijskim brojevima .
Odijelo nebi kupio bez probe (ako nije šivano po mijeri) , najvažnije je da ne stiska .
S odijelima sa štange sam uvijek imao problema , negdje stiska a negdje preveliko .
Na kraju sam dao šivat po mjeri, tako svi završe prije ili kasnije :).
Probat obavezno , ako paše i ne stiska nigdje a niti ne klapa na tebi onda kupit .
 
ja sam imo tu suplju jaknu i ko sto neko rece opet vruce a cim noc padne zima, po malo hladnijem vremenu trazi drugu jaknu..nekaze se dzabe suplja prica :mrgreen:..tj nema nista od toga  to je napravljeno za lovatoe koji imaju para pa mjenjaju po potrebi..danas mi se nosi ovo sutra ono :mrgreen:
 
Ovo me podsjeca na pricu mog prijatelja njemca koji je godinama imao HG shop u D i njegovog ispaljivanja na zivce sa svabama kupcima . Dakle covjek vidi reklamu i dođe u dućan te bi za 100€ jaknu da izgleda mrak , da je za ekstremne vrucine i hladnoće , naravno i za kišu. Kad mu objasni da tako nešto košta puno više onda mu ovi tvrde da nema pojma , ili im proda takvu robu gdje na reklami piše da sve moze pa mu ovi dođu reklamirati nakon prve kiše. Ljudi ne postoji prpertum mobile , kad ga izmisle molim javite mi .
 
Ninja said:
Alpinestars i IXS u istoj recenici....

:mrgreen:

Dofuram ti 5 kombinezona, sve ih probaj i kasnije mi reci koji je koji. Pogodis i dam ti kaj hoces. Jedini uvjet je da bude mrak.  :LOL:

Žota  :mrgreen: , RS Taichi ili popularnije Tajči je stvarno mekan ali kostao je kao dva top Alpine modela. Po udobnosti se jedino priblizio Miljcev NKP samo taj bi u presavinutom stanju puko ko drvo.  :mrgreen:
 
jota said:
Slika izgleda dobro , samo svi su ljudi različiti a rijetko tko odgovara konfekcijskim brojevima .
Odijelo nebi kupio bez probe (ako nije šivano po mijeri) , najvažnije je da ne stiska .
S odijelima sa štange sam uvijek imao problema , negdje stiska a negdje preveliko .
Na kraju sam dao šivat po mjeri, tako svi završe prije ili kasnije :).
Probat obavezno , ako paše i ne stiska nigdje a niti ne klapa na tebi onda kupit .

Kod mene obrnuto, sve pase ko na lutku u izlogu, samo treba pogoditi broj.  :LOL:
 
Presavinutom stanju radi viska kg ili? :misli:

NKP je s obzirom na cijenu vrh..steta sto je bitnije prodavat kozu za aute nego odijela :mrgreen:

 
mate said:
Dofuram ti 5 kombinezona, sve ih probaj i kasnije mi reci koji je koji. Pogodis i dam ti kaj hoces. Jedini uvjet je da bude mrak.  :LOL:

Žota  :mrgreen: , RS Taichi ili popularnije Tajči je stvarno mekan ali kostao je kao dva top Alpine modela. Po udobnosti se jedino priblizio Miljcev NKP samo taj bi u presavinutom stanju puko ko drvo.  :mrgreen:

Tajči je koštao međutim nakon pustih kombinezona i svakom je nešto falilo , Tajči šivan po mjeri jednostavno savršeno , platiš jednom i imaš pravu stvar ovaj moj je od 2008 i ne mislim ga mienjat tako da na kraju opet nije skupo . Prije bi svakih par godina kupio novi , u dućanu Ok ali u praksi uvijek nošto ili steže ili klapara ili vruće ... , pa ga onda prodam polovnog za kikiriki i kupim sljedeći . Tajči je bolja opcija .
 
Imao sam arlen ness i spidi kombinezone, to je sve tu negdje.. ako zelite najudobniji i najlaksi kombinezon probajte mvd ili gimoto. Doduse dosta su specijalizirani za supermoto/mx ili slicno ali za nekoga kome ne trebaju slideri na koljenima su fantasticni. Imam mvd i preporodio sam se u njemu. Pokretljivost, lakoca, mekoca ma fantazija! Gimoto sam probao na sajmu i u tom rangu je.
Mvd ima odlicne dvodjelne kombinacije ali opcenito sam oduvjek zagovornik jednodjelnih..

https://www.mvdracewear.eu/en/

Www.gimoto.com