Kombinezon Perforirani ili ne!!!

Ivan_ZG said:
Presavinutom stanju radi viska kg ili? :misli:

NKP je s obzirom na cijenu vrh..steta sto je bitnije prodavat kozu za aute nego odijela :mrgreen:

Nakon vožnje ga normalo osušiš i spremiš u torbu za Grobnik. Na mjestu gdje je bio presavinut ostajala je crta. Sreća da sam ih često mijenjao pa nije stigao puknut do kraja. :mrgreen:

Inače mi je žao što se ne mogu prisiliti ponovno voziti u kombinezonu po cesti. Da stvar bude još gora, zadnje dvije sezone za vikende na moru nisam nosio čak ni kožnu jaknu. Bilo je svaki put preko 34 i samo mesh. Vrhunac je bio pretprošle godine sa Beverlyjem, kratki rukavi cijelim putem i jurnjava po magistrali. :mrgreen:
 
Koliko dojde odijelo po mjeri? Gdje se to naruci?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 
mate said:
. Vrhunac je bio pretprošle godine sa Beverlyjem, kratki rukavi cijelim putem i jurnjava po magistrali. :mrgreen:

cuj jurnjava :mrgreen:, sa bevrlijem :mrgreen:..cuce te splitska sekta i gotov si..priznaj koliko Tmaxova te pRReteklo :mrgreen:
 
gastajbarter said:
cuj jurnjava :mrgreen:, sa bevrlijem :mrgreen:..cuce te splitska sekta i gotov si..priznaj koliko Tmaxova te pRReteklo :mrgreen:

:hehehe:
 
dovla said:
Npr http://www.gimoto.com/en/cs/racer
Bogami papreno...
Kad smo kod šivanja, da li se odijelo može skratiti jedan konfekcijski broj?  Imam jedan kombinezon na piku ali mislim da će mi biti malo velik u širinu dok bi mi dužina odgovarala..
Uvjeren sam da se ne može zbog protektora iznutra ali možda me netko razuvjeri...  :neznam:

Puno :mrgreen:
 
mate said:
Nakon vožnje ga normalo osušiš i spremiš u torbu za Grobnik. Na mjestu gdje je bio presavinut ostajala je crta. Sreća da sam ih često mijenjao pa nije stigao puknut do kraja. :mrgreen:

Inače mi je žao što se ne mogu prisiliti ponovno voziti u kombinezonu po cesti. Da stvar bude još gora, zadnje dvije sezone za vikende na moru nisam nosio čak ni kožnu jaknu. Bilo je svaki put preko 34 i samo mesh. Vrhunac je bio pretprošle godine sa Beverlyjem, kratki rukavi cijelim putem i jurnjava po magistrali. :mrgreen:

Mislim da smo po mjeri napravili jedno 30 komada za utrke i niti jedan nije imao crtu :mrgreen: sumnjam da su samo uspravno bili na vjesalicama, a niti ostali mi nisu rekli za ovo, ali ajde dobro (y)

Inace..75% ljudi stane u konfenkcijski broj..to sto negdje malo steze/siroko je, s vremenom ispadne sasvim ok..a rekao bi da celavom q i dlaka smeta :mrgreen: ko ima pare za po mejri nek radi po mjeri..danas su kombinezoni cak i lakse i vise dostupni nego priej, a kvaliteta je izjednacenija no sto je bila prije koju godinu..cak i hrpa firmi siva na istim mjestima, pogotovo po mjeri (y)
 
gastajbarter said:
cuj jurnjava :mrgreen:, sa bevrlijem :mrgreen:..cuce te splitska sekta i gotov si..priznaj koliko Tmaxova te pRReteklo :mrgreen:

O da, prava pravcata jurnjava s nemogućnošću jakih otvaranja na ravnicama. :jesus:

TMax je bolji od 350 ali po gradu nije baš nešto brži. :mrgreen:
 
vozio u mtechu, dajnezeu, alpajnstarsu čak i u tom rs tajčiju od dve milje eura ... dajnez nebi ni na poklon, Astars je ok al ne vidim da vredi tu lovu za koju se prodaje, a i po mom mišljenju su jebeno preteški i imaju neka full retard rješenja na nekim modelima ... tajči je fkt po udobnosti na razini nkp, al za duplo više para ...

a ovo perforacija il ne ... s perforacijom po ljeti nije ništa manje vruče nego bez, čak i u tom svemirskom tajčiju mi na +35 bilo čevru za popizdit tak da perforacija pomaže, al kad je vruće je vruće i tad jedino jaRRunaš oprema prolazi :mrgreen: kad te ulovi noć je po ljeti još i izdržljivo s perforacijom ak ispod imaš kvalitetan podsloj tipa windstopper il sl

e da ako netko slučajno ima bijelo crveni nkp u broju 50 da mu doma smeta nek se javi :mrgreen:
 
Davno sam imao FLM iz Pola , smeće .
Dainese dvodjelo , kad stojim dobro , sjednem tada na CBR900 kolje me ispod pazduha u preponama i na pregibu koljene i to toliko da bi znao imat podlive .
Nakon toga švapski ERBO šivan po mjeri izuzetno dobra koža - dizajn švapski  , dvodjelni bez perforacije , na grobniku ljeti za krepat , idalno zimsko odijelo za dalmaciju  :mrgreen: .
Arlen Ness jednodjelni navodno perforirani , taj me nije stezao ali u njemu sam imao osijećaj da mogu micat samo oči ostalo ne , bio je perforiran ali te rupe ko da su bile probušene do pola a ne skroz , efekt perforacije 0 zato kažem trebalo je valjda svaku rupicu probit još jednom ručno debelom iglom .
RS Taichi kupio tada u magnetixu , crni jednodjelni bio je oko 9000kn znači nije 2000 + €, navodno je premazano nekom kemijom koja odbija sunce , sve u svemu radi izvrsno , ne steže nigdje i nije vruće ni po najvećem zvizdanu . Windstoper treba obavezno , smrzo se usred ljeta na + 28 i to nije puhala neka bura već je samo bilo burno vrijeme .
Da ne mislite da reklamiram magnetix , firme već dugo nema.

Ono o čemu sam razmišljao je Schwabenleder samo i njih jebe švapski dizajn , drugo što još nikad nisam imao a svi tvrde da je izvrsno je ALNE njemačka firma koja je šivala odjela od klokana još kad sam ja bio dijete ( a to je bilo davno) . ALNE ima od svih sve moguće preporuke ali i cijena im je od 2000€ na gore ovisno o željicama , ti doslovno naprave što god ti padne na pamet .

Osim Taichija japanci još imaju Kushitani te još jednu firmu koje se sad ne mogu sjetit .

Danas svi više manje šiju u istim kinesko/pakistansko/vijetnamskim tvornicama osim što Taichi radi sve u japanu a švabske firme koje sam naveo  u D.
 
klokan..ne znam kak bi se slikovito izrazio, ali od cijelog klokana, samo sa trbuha se moze uzeti koza koja je dobra da se radi odijelo..hipotetski, znaci od 1 klokana nemres napraviti nista..90% kombinezona na trzistu (da ne kazem i vecu brojku) koji imaju napisano kangaroo, imaju od klokana neki komad(ic), kao i rukavice, jakne, te sve ostalo...

odijelo i kada se obuce nije namijenjeno tome da se stoji uspravno, nego ipak malo pogrbljeno, makar ima odijela u kojima se moze stajat kak spada..

a sto se tice premaza..MTech je to imao na svim odijelima..no refraction..i stvarno se koza na suncu zagrijavala pun k manje..da ne kazem bas da nije uopce :mrgreen:

a odijela se siju i po rumunjskoj, ceskoj itd..
 
tibor_zg said:
a ovo perforacija il ne ... s perforacijom po ljeti nije ništa manje vruče nego bez, čak i u tom svemirskom tajčiju mi na +35 bilo čevru za popizdit tak da perforacija pomaže, al kad je vruće je vruće i tad jedino jaRRunaš oprema prolazi :mrgreen:

Postoje momenti kad perforacija posebno dolazi do izražaja, napraviš 10-15 krugova na R-u pa izađeš van i vratiš se na Tuonu. Wellness bike i kombinezon. :mrgreen:
 
I onda je zakljucak da bez obzir perforirano ili ne dode na isto ? ili ne? Hmmm...
Svakako imam jaknu i hlace koji se daju spojiti ziperom i nisu perforirani. A razlog kupovine novoga je jer mi je jakna malo velika.

Kada je vec tolika rasprava o kombinezonima da pitam misljene o Rev'it? Npr ovo: https://www.fc-moto.de/en/Revit-Masaru-2PC
 
I ako nema perforacije, svaki kombinezon ima neki stretch na sebi gdje ti zrak ulazi da se ne usaftaš ko sarma. Drugo, ako te ulovi kiša, možda će ti malo kasnije propustit neperforirani kombinezon... Osim za trkače, ne vidim baš ikakvu prednost full rupičastog odijela...
 
Evo o opremi kroz prizmu jedne bajkerice,sve vizualno podkrijepljeno  :mrgreen: (y)

https://www.youtube.com/watch?v=hvy5TfVFRIQ&t=2s
 
Bogami uh, uh...
 
Jel neko ovo vidio u živo na što to liči. Znam da za 300 eura to ne moze bit neki vrhunski proizvod nego.me čisto.zanima jel to vrijedi bar te novce.
Lipo izgleda ovako na slici

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Bogotto-ST-Evo-2-Piece-Leathersuit&Currency=GBP&Locale=en_GB&utm_source=Affiliates&utm_medium=Criteo&utm_term=Bogotto%20ST-Evo%20Two%20Piece%20Leather%20Suit&utm_campaign=Criteo_GB&iccm=CRI_GB
 
Evo da zatvorim,
Hvala svima na savjetima, odjelo kupljeno perforirano i vozeno jučer, prekjučer i danas. Sva tri dana samo dainese basic layer ispod I da nije da je vruće ali nije ni hladno. Osim kad sam se prekjučer vraćao kući u 9 navečer kad je temp već bila ispod 10 je bilo malo neugodno i ne bi bilo dobro duže od 30 Min tako. Ali čim je oko 15 sve 5.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk