komunikacija za kacigu

Nije ni mikrofon problem sa noice cancelling slušalicama, ovo ljeto nisam imao intercom nego smo frend i ja povremeno koristili obični poziv preko mobitela kad nismo bili u offu. Oboje originalne samsungove in-ear slušalice i njihov mikrofon. Glas se čuo perfektno bez zvuka motora i bez šumova vjetra, jedino kad se kod lošeg pozicioniranja mikrofona čuo povremeno šum vjetra je kada se ne razgovara, a i to je bilo slabo. Probao sam sa drugim slušalicama, 40kn iz elipsa obične, to je bilo katastrofa, nije bilo iskoristivo uopće u ovu svrhu.
 
Do prije par mjeseci sam i ja bio u dilemama koji brend odabradi, gdje kupiti. Na kraju sam se odlucio za kupnju preko ebaya i to za T9 https://www.ebay.com/itm/T9S-Bluetooth-Motorcycle-Communication-System-Helmet-Intercom-Interphone-Headset/142822120177?hash=item2140dc9af1:g:N~4AAOSwhT1bEf9T

Uzeo sam dva komada, isproban je sa suvozacem na putu od 2000km, baterija pplriva cijeli dan bez ikakvih problema. U isto vrijeme sam imao ne samo ta dva uredaja sinkronizirana vec i mobitel koji je sluzio za navigaciju na volanu, te aplikaciju za kamere.
Nemam se na sta pozalit, istina jedino to da pri brzini preko 100kmh prica u dvoje i ne bas, al to pripisivam djelomicno i shark kacigama te mom niskom viziru.
 
Jel netko probao spojiti i nekako uglazbiti prave velike slušalice u kacigu normalne veličine? L, za ove sjebane trolere u zasjedi... :jesus: :LOL:

Sad u svim kacigama koristim Senu i nemam primjedbi na rad ali bi htio probati neke top slušalice. A baš slučajno imam jedne viška samo ne bi htio biti prvi koji je sjebo tepsiju. :mrgreen:
 
Ukupni trosak tri bt recivera 6$ + 3$ slusalice radi ko violina svira 20 sec prije svake kamere [emoji12]
 
mate said:
Jel netko probao spojiti i nekako uglazbiti prave velike slušalice u kacigu normalne veličine? L, za ove sjebane trolere u zasjedi... :jesus: :LOL:

Sad u svim kacigama koristim Senu i nemam primjedbi na rad ali bi htio probati neke top slušalice. A baš slučajno imam jedne viška samo ne bi htio biti prvi koji je sjebo tepsiju. :mrgreen:

Što bi htio dobiti? Glasniji ili bolji zvuk?
 
Ja svoja dva kineska headseta dobija ima 2 tjedna al ne stignem niti iz kutije izvadit. Pitanje: kada pricate sa suputnikom te ste ujedno povezani s mobitelom za razgovore i gps, sto druga osoba cuje kada se javi gps teta? Također sta radite sa whatsapp i svim mogucim dojavama o porukama? Jel to pojedinacno utisavate ili kako?
 
TIS said:
Što bi htio dobiti? Glasniji ili bolji zvuk?

Bolji zvuk, basove... Kažu da su zvučnici od SMH10 među najboljima, i ne mogu reći da su loši ali...  8)
 
mate said:
Bolji zvuk, basove... Kažu da su zvučnici od SMH10 među najboljima, i ne mogu reći da su loši ali...  8)

Ista stvar kod mene, iako imam “premium” zvučnike od Sene. Zvuk je čak i preglasan ali su basovi loši. Na netu sam gledao da ugrađuju zvučnike od slušalica i navodno je bolje, treba probati, čak i ako ne uspije nije neki gubitak!
 
Imam jedne studijske AKG viška i nisu preširoke tako da sam se mislio poigrat ali ne vjerujem da mogu stati.
 
mate said:
Imam jedne studijske AKG viška i nisu preširoke tako da sam se mislio poigrat ali ne vjerujem da mogu stati.

Ja sam gotovo siguran da zvučnici mogu stati. Da li se slušalice mogu rastaviti a da ih ne potrgaš?
 
Zvučnik bi stao ali bez svega okolo opet nemaš bas. I onda opet problem s navlačenjem kacige... :mrgreen:... tak da ne znam koliko bi to moglo biti praktično.
Ako si mislio na rastavljanje naglavne konstrukcije,.mislim da ne može bez trganja.
 
Cvitalo said:
Ja svoja dva kineska headseta dobija ima 2 tjedna al ne stignem niti iz kutije izvadit. Pitanje: kada pricate sa suputnikom te ste ujedno povezani s mobitelom za razgovore i gps, sto druga osoba cuje kada se javi gps teta? Također sta radite sa whatsapp i svim mogucim dojavama o porukama? Jel to pojedinacno utisavate ili kako?
Ja imam podeseno da svira samo app za kamere dok je blutut aktivan :)
 
Cvitalo said:
Ja svoja dva kineska headseta dobija ima 2 tjedna al ne stignem niti iz kutije izvadit. Pitanje: kada pricate sa suputnikom te ste ujedno povezani s mobitelom za razgovore i gps, sto druga osoba cuje kada se javi gps teta? Također sta radite sa whatsapp i svim mogucim dojavama o porukama? Jel to pojedinacno utisavate ili kako?

Kineske imam dvije godine i u principu za taj novac rade ok, do 90-100 kmh se može razgovarati, baterija traje oko 7 sati. Najveći nedostatak je upravo to što kada se javi gps teta ubije komunikaciju sa suvozačem.
 
Ma ok neka ubije samo jel ima neki zvuk koji drugoj osobi dojavi da je komunikacija "pauzirana". Isto tako i druga osoba se moze javit nekome na poziv pa bi ka vozac volija ne bit zbunjen kada mi zena ne odgovara. Odma se pripadnem da se sta naljutila jer zenu se mora slusat.  :undecided: :mrgreen:
 
mate said:
Zvučnik bi stao ali bez svega okolo opet nemaš bas. I onda opet problem s navlačenjem kacige... :mrgreen:... tak da ne znam koliko bi to moglo biti praktično.
Ako si mislio na rastavljanje naglavne konstrukcije,.mislim da ne može bez trganja.

Misliš da sam zvučnik ne bi ništa poboljšao?
 
Cvitalo said:
Ma ok neka ubije samo jel ima neki zvuk koji drugoj osobi dojavi da je komunikacija "pauzirana". Isto tako i druga osoba se moze javit nekome na poziv pa bi ka vozac volija ne bit zbunjen kada mi zena ne odgovara. Odma se pripadnem da se sta naljutila jer zenu se mora slusat.  :undecided: :mrgreen:

Na mojima se čuje neki bipp kad se žena javi na mobitel i ona isto čuje bipp kad se gps uključi, ali me to prilično nervira bilo bi puno bolje rješenje kad bi se moglo  istovremeno razgovarati i slušati gps. Pitanje za vlasnike Schuberth original komunikacije za c3pro, može li se istovremeno razgovarati i slušati gps. :misli:
 
tom007 said:
Na mojima se čuje neki bipp kad se žena javi na mobitel i ona isto čuje bipp kad se gps uključi, ali me to prilično nervira bilo bi puno bolje rješenje kad bi se moglo  istovremeno razgovarati i slušati gps. Pitanje za vlasnike Schuberth original komunikacije za c3pro, može li se istovremeno razgovarati i slušati gps. :misli:

Schuberth nudi dvije vrste komunikacije, prva je "kao" orginalna Schuberth i ustvari je daleko najlošija od brand name komunikacija, druga je komunikacija koju Sena radi za Schuberth i u stvari je SMH 10 u drugom obliku (prilagođena za Schuberth kacige). Kod ove druge je zbunjujuće da su izbačene neke funkcije i da upgrade ide preko Schubertha kao i aplikacija za mob, pa je onda puno bolje uzeti SMH 10.
 
Cvitalo said:
Ja svoja dva kineska headseta dobija ima 2 tjedna al ne stignem niti iz kutije izvadit. Pitanje: kada pricate sa suputnikom te ste ujedno povezani s mobitelom za razgovore i gps, sto druga osoba cuje kada se javi gps teta? Također sta radite sa whatsapp i svim mogucim dojavama o porukama? Jel to pojedinacno utisavate ili kako?

Moje iskustvo sa "kinezima" je da se prica prekine dok se ubacuje navigacija ili dojava o kameri. Meni to ne smeta, al je cura nakon par dana izgubila volju ponavljat recenice nakon sto navigacija prekine razgovor da svoje odbroji. Rjesenje je da uparis i njen uredaj sa svojim mob za navigaciju, pa onda ona bar ne slusa tisinu vec zna zasto te prekinulo :D
 
TIS said:
Schuberth nudi dvije vrste komunikacije, prva je "kao" orginalna Schuberth i ustvari je daleko najlošija od brand name komunikacija, druga je komunikacija koju Sena radi za Schuberth i u stvari je SMH 10 u drugom obliku (prilagođena za Schuberth kacige). Kod ove druge je zbunjujuće da su izbačene neke funkcije i da upgrade ide preko Schubertha kao i aplikacija za mob, pa je onda puno bolje uzeti SMH 10.

Je, ali npr. 20s zbog obruba ne ide na C4, pa moraš koristiti ovu SC1A.
Tek sam uzeo za ženu pa ne mogu usporediti sa 20s koju smo u paru koristili, ali ova C4/SC1A kombinacija super izgleda


Sent from my iPhone using Tapatalk