komunikacija za kacigu

zokx said:
Je, ali npr. 20s zbog obruba ne ide na C4, pa moraš koristiti ovu SC1A.
Tek sam uzeo za ženu pa ne mogu usporediti sa 20s koju smo u paru koristili, ali ova C4/SC1A kombinacija super izgleda


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da, C4 i SC1 kombinacija je zbilja vrhunski riješena. Molio bi te da kada je isprobaš napišeš par riječi o funkcionalnosti. (y)
 
TIS said:
Da, C4 i SC1 kombinacija je zbilja vrhunski riješena. Molio bi te da kada je isprobaš napišeš par riječi o funkcionalnosti. (y)

(y)

Malo je zima sad, ali vježbat ćemo po kući  :)
 
Tpeko said:
Rjesenje je da uparis i njen uredaj sa svojim mob za navigaciju, pa onda ona bar ne slusa tisinu vec zna zasto te prekinulo :D

A to se može? Znači mobitel može poslat istovremeno glas od GPS-a na dva BT uređaja? Pa to je bolje, i onda se možemo svađat šta je teta rekla. Teška zabava, samo da u jarku ne završimo.
 
Cvitalo said:
A to se može? Znači mobitel može poslat istovremeno glas od GPS-a na dva BT uređaja? Pa to je bolje, i onda se možemo svađat šta je teta rekla. Teška zabava, samo da u jarku ne završimo.
Evo ovako, konkretno ovi moji uredaji to ne mogu jer su bluetooth 3.0. Znam da vecina ovih Sena uredaja moze ali to ipak kosta dosta. Mislim da ce uskoro i to bit dostupna opcija na ebayu kad se ovi uredaji pojave sa 4.1 ili 5.0 bt opcijom.
Znam 100% da kad su mi 2 uredaja uparena za razgovor, razgovor se prekida zbog dojave od navigacije ili gps kamere. A bio je slucaj di je cura slusala muziku dok smo mi pricali...
 
TIS said:
Schuberth nudi dvije vrste komunikacije, prva je "kao" orginalna Schuberth i ustvari je daleko najlošija od brand name komunikacija, druga je komunikacija koju Sena radi za Schuberth i u stvari je SMH 10 u drugom obliku (prilagođena za Schuberth kacige). Kod ove druge je zbunjujuće da su izbačene neke funkcije i da upgrade ide preko Schubertha kao i aplikacija za mob, pa je onda puno bolje uzeti SMH 10.

Hvala ti za info, sad si mi dao misliti, ova opcija gdje je komunikacija integrirana u ovratnik kacige ("original schubeth") mi je činila kao odlična.  (y) :misli:
 
tom007 said:
Hvala ti za info, sad si mi dao misliti, ova opcija gdje je komunikacija integrirana u ovratnik kacige ("original schubeth") mi je činila kao odlična.  (y) :misli:

Mislim da je riječ o dvije/ tri različite stvari.

Prvo je bila riječ o tzv. Schuberth Bluesonic sustavu koji sam imao na S1 seriji. Ne znam koja je firma radila to za Schuberth, ali sustav je bio loš. Teško se uparivao sa drugom kacigom, a za telefon se i ne sjećam je li postojala mogućnost ili jednostavno nije radila. Bio je neki daljinski za funkcije i sve je bilo komplicirano i loše kvalitete.
Slijedeća generacija ugrađena u okovratnik kacige bila je od firme Cardo. Navodno je sve bilo puno bolje, ali nisam probao jer sam prešao na Senu koja je za Bluesonic svemirski brod. I tu se u setu kupovala komunikacija (modul) i zvučnici i mikrofon koji se trebao ugraditi u kacigu.
Sadašnja generacija je Sena made. U C4 su zvučnici i mikrofon tvornički unaprijed ugrađeni u sve kacige, a kupuje se samo modul elektronike i baterija koji se uštekaju u kacigu u predviđene slotove bez rastavljanja kacige. Kako to radi ne znam još, ali imam ženinu kacigu pa kad probam, javim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zokx said:
Mislim da je riječ o dvije/ tri različite stvari.

Prvo je bila riječ o tzv. Schuberth Bluesonic sustavu koji sam imao na S1 seriji. Ne znam koja je firma radila to za Schuberth, ali sustav je bio loš. Teško se uparivao sa drugom kacigom, a za telefon se i ne sjećam je li postojala mogućnost ili jednostavno nije radila. Bio je neki daljinski za funkcije i sve je bilo komplicirano i loše kvalitete.
Slijedeća generacija ugrađena u okovratnik kacige bila je od firme Cardo. Navodno je sve bilo puno bolje, ali nisam probao jer sam prešao na Senu koja je za Bluesonic svemirski brod. I tu se u setu kupovala komunikacija (modul) i zvučnici i mikrofon koji se trebao ugraditi u kacigu.
Sadašnja generacija je Sena made. U C4 su zvučnici i mikrofon tvornički unaprijed ugrađeni u sve kacige, a kupuje se samo modul elektronike i baterija koji se uštekaju u kacigu u predviđene slotove bez rastavljanja kacige. Kako to radi ne znam još, ali imam ženinu kacigu pa kad probam, javim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislio sam na Schuberth SRC System C3 Pro / E1. Kakva su iskustva sa uparivanjem sa drugim uređajima i da li podržava istovremeni razgovor i gps tetu?  :LOL:
 

Attachments

  • schuberth-src-system-c3-pro_ml.jpg
    schuberth-src-system-c3-pro_ml.jpg
    43.1 KB · Views: 94
tom007 said:
Mislio sam na Schuberth SRC System C3 Pro / E1. Kakva su iskustva sa uparivanjem sa drugim uređajima i da li podržava istovremeni razgovor i gps tetu?  :LOL:

To je taj Cardo made sistem. Pogledaj Cardo modele od pred koju godinu, i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
tom007 said:
Mislio sam na Schuberth SRC System C3 Pro / E1. Kakva su iskustva sa uparivanjem sa drugim uređajima i da li podržava istovremeni razgovor i gps tetu?  :LOL:

Znam da bi htio jednostavan odgovor na jednostavno pitanje ali ga nemam, nisam probao!

Ako ti može pomoći:

Frend i ja smo kupili GS-a sa TFT-om isti dan. On je imao SRC system a ja SMH 10 R. Uparivanje je: mob-tft, kaciga-tft, gps-kaciga. Kod mene sve radi savršeno a frendu:

- nema zvuka dolaznog poziva (odlazni pozivi rade)
- nema zvuka navigacije sa tft-a
- prekasno uključuje upute sa gps-a (kasni par sekundi)
- uparili smo kacige poslije valjda 100 pokušaja

Poslije tri mjeseca pokušaja uparivanja, kontaktiranja Schubertha, upgradea, frend odustaje, kupuje SC 10 U i riješava problem.
Da ne ispadne sve tako crno SRC system je radio dobro kada je uparen samo sa telefonom i gps-om.
 
TIS said:
Znam da bi htio jednostavan odgovor na jednostavno pitanje ali ga nemam, nisam probao!

Ako ti može pomoći:

Frend i ja smo kupili GS-a sa TFT-om isti dan. On je imao SRC system a ja SMH 10 R. Uparivanje je: mob-tft, kaciga-tft, gps-kaciga. Kod mene sve radi savršeno a frendu:

- nema zvuka dolaznog poziva (odlazni pozivi rade)
- nema zvuka navigacije sa tft-a
- prekasno uključuje upute sa gps-a (kasni par sekundi)
- uparili smo kacige poslije valjda 100 pokušaja

Poslije tri mjeseca pokušaja uparivanja, kontaktiranja Schubertha, upgradea, frend odustaje, kupuje SC 10 U i riješava problem.
Da ne ispadne sve tako crno SRC system je radio dobro kada je uparen samo sa telefonom i gps-om.

Još jednom ti se zahvaljujem na odgovoru, moj gsa je 2014 i nemam tft i gps je navigator V. Koja je veličina tvoje kacige, čitam po nekim forumima da postoji problem sa L veličinama, navodno ne sjeda dobro SC10 i žulja na vratu.
 
tom007 said:
Još jednom ti se zahvaljujem na odgovoru, moj gsa je 2014 i nemam tft i gps je navigator V. Koja je veličina tvoje kacige, čitam po nekim forumima da postoji problem sa L veličinama, navodno ne sjeda dobro SC10 i žulja na vratu.

Ja imam X-Lite, frend C3 veličina L i kaže da ga ništa ne žulja. Ja sam više puta probao njegovu kacigu i  isto tako nisam primijetio da nešto smeta.
 
mate said:
Mislim da ne bi.

Izgleda da je ovo https://shop.iasus-concepts.com/product/xsound-3-helmet-speakers/ jedino praktično rješenje za bolji zvuk. Nije baš jeftino!!!
 
Imam u planu kupiti komunikaciju za kacigu, a tek kad uzmem sebi i isprobam, plan je uzeti i za ženu.
Pa me zanima sljedeće, da li je moguće povezati dva različita proizvođača komunikacija ili moraju biti istog, npr neka brendirana i neka kineska komunikacija?
Možda smiješno nekom pitanje ali nemam iskustva s time.
 
Cvitalo said:
Prema onom šta su dosad pisali, teško i rizično.

Znači i ako se hoćeš s nekim vozit i taj drugi ima drugačiju komunikaciju, nije moguće povezat jednu s drugom?? :misli: :misli:
To mi onda nema smisla  :palacdolje:
 
Novije brandirane komunikacije bi se trebale bez problema povezati sa drugim proizvodjacima. Za ove kineze nisam siguran

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 
dane2606 said:
Imam u planu kupiti komunikaciju za kacigu, a tek kad uzmem sebi i isprobam, plan je uzeti i za ženu.
Pa me zanima sljedeće, da li je moguće povezati dva različita proizvođača komunikacija ili moraju biti istog, npr neka brendirana i neka kineska komunikacija?
Možda smiješno nekom pitanje ali nemam iskustva s time.
U manualu za Senu piše da bi trebala raditi i sa drugim komunikacijama, ali bi trebalo probati. Teoretski može, ali nisam siguran da ne bi bilo problema.
 
Po mom iskustvu se različite "brand name" komunikacije spajaju, sa manje ili više problema, međutim problemi nastaju kada se spoje dodatni uređaji. Za kineske ne znam, nisam imao - probao.
 
TIS said:
Po mom iskustvu se različite "brand name" komunikacije spajaju, sa manje ili više problema, međutim problemi nastaju kada se spoje dodatni uređaji. Za kineske ne znam, nisam imao - probao.

Na što misliš kad kažeš dodatni uređaji, dvije različite komunikacije i mob ili?
 
dane2606 said:
Na što misliš kad kažeš dodatni uređaji, dvije različite komunikacije i mob ili?

Upravo to, mob, gps, mp3.....
Npr. frend Cardo, i moja Sena, sve radi savršeno dok frend ne uključi muziku sa mp3 playera, kada uključi i kod mene se čuje muzika a intercom se prekida. Još bi bilo podnošljivo da ton ne luduje, pojačava se, stišava, nestaje...