komunikacija za kacigu

Mislim da je skala rider set dobar i isprobat cu ga u sljedecoj voznji koju planiram.
Do sada sam imao sistem uzet kod luisa,sa kabelima i nije bio los ali svaki put kad bi se skidao sa motora morao sam ga istekavat sto me dodatno zamaralo,ovako cu imati sistem integriran na kacigi bez dodatnih komplikacija oko spajanja prije kretanja.
Mislim da je to puno bolje
 
zokx said:
Nije u originalu. Ja imam Schuberth Bluesonic sistem u kacigama, i nije baš nešto. Kompliciran za paljenje, uparivanje i podešavanje. Kad radi, radi OK. Ne šumi posebno do cca 140/160.

Navodno je to Cardo komunikacija  :neznam: Tu info sam dobio od frenda koji radi sa schuberthom a i sa cardo komunikacijama i jos nekim drugim Ako je on meni krivo rekao onda i ja krivo govorim
 
goodie said:
Ja imam onaj drek iz Louisa za 20 eura i OK je do 60-70 km/h, nakon toga - em zuji em šumi od vjetra...da ne pričam da smeta u kacigi :)

Stišaj ga koliko možeš jer na taj način stišavaš i šumove, a govoriš malo glasnije.

Uspio sam taj jeftilen iz Louisa dotjerati do 140  :wink:

 
vickodu said:
Navodno je to Cardo komunikacija  :neznam: Tu info sam dobio od frenda koji radi sa schuberthom a i sa cardo komunikacijama i jos nekim drugim Ako je on meni krivo rekao onda i ja krivo govorim

Djelomično je ipak u pravu. Naime Schuberth je proizvodio Bluesonic sustav samostalno, vjerojatno razvijan u suradnji/po preedlošku Baehr komunikacija. Kako sam i rekao zbog komplicirane uporabe odustali su negdje 2009 i predstavili nasljednika tzv. SRCS sistem (Schuberth Rider Communication System). On je za sada izašao samo za C3, a za ovu sezonu nisu izbacili SRCS za ostale modele.  :misli: SRCS je u stvari Cardo made odnosno Scala sistem prilagođen za C3.
 
Imate li kakav kvalitetan prijedlog komunikacije za Schubert S1pro i da je nabavljivo ovdje ili u blizini, a ne narudžba iz USA? Hvala!
 
Uštekaš ono u ovo i do nord capa.
Mjuza, navi, intercom inkl.

1454_eA.jpg
 
Sine BMW said:
Imate li kakav kvalitetan prijedlog komunikacije za Schubert S1pro i da je nabavljivo ovdje ili u blizini, a ne narudžba iz USA? Hvala!

Original Schuberthov Bluesonic je OK, jedino je kompliciran za uporabu.. Imaš ga kod Šepića, original paše u S1. Tamo imaš i Cardo pa odluči.
 
zokx said:
Djelomično je ipak u pravu. Naime Schuberth je proizvodio Bluesonic sustav samostalno, vjerojatno razvijan u suradnji/po preedlošku Baehr komunikacija. Kako sam i rekao zbog komplicirane uporabe odustali su negdje 2009 i predstavili nasljednika tzv. SRCS sistem (Schuberth Rider Communication System). On je za sada izašao samo za C3, a za ovu sezonu nisu izbacili SRCS za ostale modele.  :misli: SRCS je u stvari Cardo made odnosno Scala sistem prilagođen za C3.

Ja sam nesto nacuo a ovo je detaljno  (y)

Sine BMW said:
Imate li kakav kvalitetan prijedlog komunikacije za Schubert S1pro i da je nabavljivo ovdje ili u blizini, a ne narudžba iz USA? Hvala!

Ja sam uzeo cardo g4 u sloveniji i dosao me cca 310 eur za dvije kacige  Mislim da je to momentalno najpovoljnija cijena za taj uredaj
 
Cardo G4 je novi uređaj itrebao bi biti odličan. Reklama je da "ide" preko jedne milje u komunikaciji motor-motor  :shock:
 
Pa lipo ti piše brate sve na tečnom ingleskom.
A ima i slika, imaš valjda okice.
Dupli pujnač za dvi cardo jedinice, na dugim putovanjima zakon, jerbo se baterije isprazne nakon odrđenog vrimena.
Vako uštekaš ovo u šteker na motoru i ono u ovo i moš vozit na nord kap bez pauze.
Jesil sad razumi?
 
Koliko je jednostavna/složena ugradnja Carda G4 tj. mogu li to sam ili? :misli: Jbg., nemam nikakvih iskustava s tim pa pitam.
 
Pogledaj na cardo g4 homepage, triba biti uputa za montažu.
Sa dvi ruke tribaš moć i sam namontirat.
 
Elias said:
Pa lipo ti piše brate sve na tečnom ingleskom.
A ima i slika, imaš valjda okice.
Dupli pujnač za dvi cardo jedinice, na dugim putovanjima zakon, jerbo se baterije isprazne nakon odrđenog vrimena.
Vako uštekaš ovo u šteker na motoru i ono u ovo i moš vozit na nord kap bez pauze.
Jesil sad razumi?
(y)
toliko san razumija i prije al nema veze :mrgreen:

meni je to na prvi pogled izgledalo ko oni mp3 sta se usteka u upaljac u auto i onda priko radia slusas,samo mi nisu bile jasne one moto kacige na slici :) :mrgreen:
 
zokx said:
Cardo G4 je novi uređaj itrebao bi biti odličan. Reklama je da "ide" preko jedne milje u komunikaciji motor-motor  :shock:

Uredaj je odlican iako mu se zna dogoditi da nakon par sati upotrebe pocne se cuti neko suskanje u slusalici prilikom razgovora pa ga treba ugasiti i nanovo upaliti sto se bez problema napravi u voznji Nisam probao ali ne vjerujem da bi radio na toj daljini u voznji npr jadranskom magistralom



Sine BMW said:
Koliko je jednostavna/složena ugradnja Carda G4 tj. mogu li to sam ili? :misli: Jbg., nemam nikakvih iskustava s tim pa pitam.

Mozes sam i montaza je jako jednostavna i brza

 
jerryST said:
(y)
toliko san razumija i prije al nema veze :mrgreen:

meni je to na prvi pogled izgledalo ko oni mp3 sta se usteka u upaljac u auto i onda priko radia slusas,samo mi nisu bile jasne one moto kacige na slici :) :mrgreen:

Aj ti jerry lipo pročitaj sve ispočetka, tribalo bi ti onda biti jasnije.  :jesus:
 
Kupio sam u Lidlu onaj komunikator za nekoliko kuna(neznam više) i događa se slijedeće:
slušalica spojena sa mikrofonom ispada iz uha, na brzini preko 90 nečuje se više ništa osim šuma, ako se mikrofon savine i stavi malo više od ustiju da ne lovi šum vjetra, onda se niš ne čuje. Koristio sam ga dva puta i mislim da ću ga pokloniti prijatelju da se on malo živcira.
 
bregovljan said:
Kupio sam u Lidlu onaj komunikator za nekoliko kuna(neznam više) i događa se slijedeće:
slušalica spojena sa mikrofonom ispada iz uha, na brzini preko 90 nečuje se više ništa osim šuma, ako se mikrofon savine i stavi malo više od ustiju da ne lovi šum vjetra, onda se niš ne čuje. Koristio sam ga dva puta i mislim da ću ga pokloniti prijatelju da se on malo živcira.

jbg kolko para tolko muzike  :mrgreen:
 
bregovljan said:
Kupio sam u Lidlu onaj komunikator za nekoliko kuna(neznam više) i događa se slijedeće:
slušalica spojena sa mikrofonom ispada iz uha, na brzini preko 90 nečuje se više ništa osim šuma, ako se mikrofon savine i stavi malo više od ustiju da ne lovi šum vjetra, onda se niš ne čuje. Koristio sam ga dva puta i mislim da ću ga pokloniti prijatelju da se on malo živcira.

Ja sam slično govno kupio u metrou. Slušalica ne ispada, ali žulja kao da si zabio brokvu u mozak. Najviše što sam čuo je bžžžššššškrrrr. Ona moja vještica odozada se tako dere u taj šugavi mikrofončić da ju bolje čujem bez te komunikacije. Inače radi dobro do jedno 35 km/h, sve iznad bbbbžžžžšššškrrrrcccvvvrrrrršššš itd.
Užas!
 
kalimero said:
Ja sam slično govno kupio u metrou. Slušalica ne ispada, ali žulja kao da si zabio brokvu u mozak. Najviše što sam čuo je bžžžššššškrrrr. Ona moja vještica odozada se tako dere u taj šugavi mikrofončić da ju bolje čujem bez te komunikacije. Inače radi dobro do jedno 35 km/h, sve iznad bbbbžžžžšššškrrrrcccvvvrrrrršššš itd.
Užas!

Plati pa ces cut vjesticu kako kvoca i na vecim brzinama  :mrgreen: