komunikacija za kacigu

vickodu said:
Plati pa ces cut vjesticu kako kvoca i na vecim brzinama  :mrgreen:

Ionako je to bila njena ideja... fino sam joj objasnio da te komunikacije nisu baš dobre, u što se i uvjerila, tako više nikakve ne dolaze u obzir. Da ona slučajno zna da postoje dobre za 300 €, sigurno bih ju dobio pod bor.... ovako nema dobrih i ja miran.
Iskreno, na svaki duži put što idemo s autom, barem dva puta se posvađamo, te bi ona piškila, te pila kavu, pa stani vidi ono, a ja nju ljepo u rodni kraj, pa kakav sam ja to, više ju ne volim, onda lažna suza, a rodila mi troje djece, jel se sjećam...... onda ja još više popizdim itd. A na motoru se nikad nismo posvađali.... doduše bez komunikatora. Ili možda nabaviti samo s jednim mikrofonom, njoj samo slušalica pa da ja gunđam :mrgreen:
 
Ma, u stvari, kome je do razgovora nek stane i razgovara, ili nek ide autom. Svako zlo je i započelo razgovorom.
 
kalimero said:
Ionako je to bila njena ideja... fino sam joj objasnio da te komunikacije nisu baš dobre, u što se i uvjerila, tako više nikakve ne dolaze u obzir. Da ona slučajno zna da postoje dobre za 300 €, sigurno bih ju dobio pod bor.... ovako nema dobrih i ja miran.
Iskreno, na svaki duži put što idemo s autom, barem dva puta se posvađamo, te bi ona piškila, te pila kavu, pa stani vidi ono, a ja nju ljepo u rodni kraj, pa kakav sam ja to, više ju ne volim, onda lažna suza, a rodila mi troje djece, jel se sjećam...... onda ja još više popizdim itd. A na motoru se nikad nismo posvađali.... doduše bez komunikatora. Ili možda nabaviti samo s jednim mikrofonom, njoj samo slušalica pa da ja gunđam :mrgreen:


To ti nije problem Pritisnes pucu i slusas muziku a ne nju kako kvoca a ona to ni nezna  :mrgreen:
 
bregovljan said:
Ma, u stvari, kome je do razgovora nek stane i razgovara, ili nek ide autom. Svako zlo je i započelo razgovorom.

Istina! "Adame, gdje si.... Probaj ovu finu jabuku...."    :mrgreen:
 
Da si se držal domaćih puca ne bi ti se to dogodilo  :LOL: Inače je uređaj savršenstvo, ja sam ga uspio ''natjerati'' do 40km/h,  a poslije toga ženi rekao da nema smisla da se zajedno vozimo  :LOL:
 
kalimero said:
Ionako je to bila njena ideja... fino sam joj objasnio da te komunikacije nisu baš dobre, u što se i uvjerila, tako više nikakve ne dolaze u obzir. Da ona slučajno zna da postoje dobre za 300 €, sigurno bih ju dobio pod bor.... ovako nema dobrih i ja miran.
Iskreno, na svaki duži put što idemo s autom, barem dva puta se posvađamo, te bi ona piškila, te pila kavu, pa stani vidi ono, a ja nju ljepo u rodni kraj, pa kakav sam ja to, više ju ne volim, onda lažna suza, a rodila mi troje djece, jel se sjećam...... onda ja još više popizdim itd. A na motoru se nikad nismo posvađali.... doduše bez komunikatora. Ili možda nabaviti samo s jednim mikrofonom, njoj samo slušalica pa da ja gunđam :mrgreen:


Evo ja sam dobio  :x od cure pod bor Sena SMH10 (evo i link: http://www.senabluetooth.com/ ) Stvarcica izgleda super i jako je jednostavna za ugradit....mozes je ili zaljepit ili prcvrstit za kacigu, kako god ti je volja.... jos nisam uspio isprobat niti mislim da ocu do ljeta, ali kad probam javit cu kak je  :mrgreen:  Ali mislim da ce na BMW-u radit uredu, a na Harley-u nema sanse da dobro radi posto je malo preglasan  :mrgreen:
 
nba163 said:
Evo ja sam dobio  :x od cure pod bor Sena SMH10 (evo i link: http://www.senabluetooth.com/ ) Stvarcica izgleda super i jako je jednostavna za ugradit....mozes je ili zaljepit ili prcvrstit za kacigu, kako god ti je volja.... jos nisam uspio isprobat niti mislim da ocu do ljeta, ali kad probam javit cu kak je  :mrgreen:  Ali mislim da ce na BMW-u radit uredu, a na Harley-u nema sanse da dobro radi posto je malo preglasan  :mrgreen:
koliko to piva u oirima :misli:,ili je cura skinila cjenu :)
 
jerryST said:
koliko to piva u oirima :misli:,ili je cura skinila cjenu :)

Skinula je cjenu ali sam nasao ja kad sam geldao po internetu neke recenzije i to  :D  Kosta 225$, uglavnom ja nikad nebi dao tolko za to da se mene pita...osobno najradje nebi ni imao to al eto kad je doslo pod bor onda cu koristit!  :mrgreen:  uvjek je mogu iskljucit ako pocne zanovjetat  :LOL:
 
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SENA-SMH10D-Motorcycle-Helmet-Intercom-Bluetooth-2-Pack-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem20b650cd59QQitemZ140497702233QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories


http://www.youtube.com/senabluetooth#p/u/3/1hKWfEYr5Wk
 
Ovo je jako dobra stvar, diskretna,kvalitetna.  (y)

Kosta otprilike kao cardo scala g4, tocnije set za dvi kacige 399 eurona.

http://www.louis.de/_201fea806c9c32ce2805e784aa9a877716/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=590&wgr=910&list_total=3&anzeige=0&artnr_gr=10004741
 
Elias said:
Ovo je jako dobra stvar, diskretna,kvalitetna.  (y)

Kosta otprilike kao cardo scala g4, tocnije set za dvi kacige 399 eurona.

http://www.louis.de/_201fea806c9c32ce2805e784aa9a877716/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=590&wgr=910&list_total=3&anzeige=0&artnr_gr=10004741


Meni izgleda malo komplicirano ta dugmeta pogodit tako odozdo napamet... al to je samo moje individualno misljenje
 
Elias said:
E jesi li ti uspija testirat tvoju senu??


Ma nisam...nemam kako tu dok sam u americi kad se stalno sam vozim... tamo negdje u 5-6 mjesec bi trebalo ic na testiranje kad se vratim u HR i kad mi motor stigne tamo.
 
Gledam bas u Louisu, imaju od 20-500€ , e sad , mislim da ne treba pretjerivati u cijenama, ovi aparatici za do 100€ , bezicni odlicno rade vozac-suvozac ,  za dva vozaca imaju domet do 5 km sto je sasvim dovoljno , a imaju mogucnost nadogradnje, dakle moze se povezati vise ljudi. To znaci da svako sebi moze kupiti i prijaviti se na frekvenciju. Ali detaljne informacije se dobiju u trgovini, tu je Louis ipak odlican.
 
alibaba said:
Gledam bas u Louisu, imaju od 20-500€ , e sad , mislim da ne treba pretjerivati u cijenama, ovi aparatici za do 100€ , bezicni odlicno rade vozac-suvozac ,  za dva vozaca imaju domet do 5 km sto je sasvim dovoljno , a imaju mogucnost nadogradnje, dakle moze se povezati vise ljudi. To znaci da svako sebi moze kupiti i prijaviti se na frekvenciju. Ali detaljne informacije se dobiju u trgovini, tu je Louis ipak odlican.

Taj za 100 eur ne valja nista i nije stvar cijene nego kavalitete zvuka  :wink:
 
Cardo scala G4 je na usa ebay-u trenutno oko 300 dolara.
Za tu kvalitetu i njezine mogucnosti nije bas ni puno.
 
alibaba said:
Gledam bas u Louisu, imaju od 20-500€ , e sad , mislim da ne treba pretjerivati u cijenama, ovi aparatici za do 100€ , bezicni odlicno rade vozac-suvozac ,  za dva vozaca imaju domet do 5 km sto je sasvim dovoljno , a imaju mogucnost nadogradnje, dakle moze se povezati vise ljudi. To znaci da svako sebi moze kupiti i prijaviti se na frekvenciju. Ali detaljne informacije se dobiju u trgovini, tu je Louis ipak odlican.

U petak sam u Louisu kupio frendu Albrecht set za dvije kacige za knap 100€ (-11€Mwst.). Nije bežični, ali sve skupa izgleda OK. On se bacio na montiranje u kacige i na motor, a ja ću postati rezultate..