komunikacija za kacigu

Lani u 6mj. sam kupio na Ali Expresu EJEAS V6 PRO komunikaciju (dvije u paketu su bile 40 eura).
Danas sam montirao meni i malome i napravili smo đir da ih testiramo. Sve radi bez greške, nema šumova, dobro se čuje. Nisam probao udaljenost jer smo si stalno blizu.
Inače ne volim pričati dok se vozim a ovo je u edukativne svrhe. Cilj je da ga pokušam na što više stvari uputiti dok se vozimo.

Naručio sam sebi još jednu Sena 5R za drugu kacigu a koju planiram upariti samo sa navigacijom da me upozorava za radare, mikrofon neću ni staviti ako ne budem morao.
 
  • Like
Reactions: Danijel 23
Čuje se na cca 800, provjereno. Bateriji je teško naškoditi.
 
  • Like
Reactions: toecutter
ima l netko jos kakvu svjezu preporuku za aliex komunikaciju?
 
Da bacim kratki osvrt pa možda nekome pomogne.
Nikada nisam imao nikakve pizdarije na kacigi pa sam za probu tražio nešta da nije preskupo a da bude OK za navigaciju i radare. Polako je to prešlo i na slušanje radia i glazbe po putu, a tu i tamo odgovorim na koji poziv. Uglavnom koristim sve osim interfona jer se sam vozim.

Ne znam kakve su ostale jer mi je ova prva ali meni osobno ništa bolje ne treba. Radi bez greške a glasnoća mi je i sa čepićima u ušima taman i za glazbu i za navigaciju.

Dok pričam na mob nitko mi se nije žalio da se loše čuje ili da sam nerazumljiv.

Baterija super, danas 4.5h vožnje sa stalno upaljenom glazbom i bat je na 80% (bar tako pokazuje mobitel).

Uglavnom moja preporuka.


Ja sam ju uzeo na Aliex:
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€67.11 43%OFF | Fodsports M1-S Plus Motorcycle Intercom Helmet Bluetooth Headset 8 Riders 2000M Interphone Communicator FM Radio Music Sharing
 
  • Like
Reactions: SP/161cc
Prosle godine kupija 4 komada i sve radi super. Baterija izdrzi 2-3 dana, a poprilicno brzo se napuni. Na 130kmh krecu prvi sumovi sa drugin motoron, a sa suputnicon se cuje bez problema. Razmak varira ovisno o konfiguraciji terena i preprekama npr u albaniji bi se u 100m izmedu kamiona izgubija signal, a na otvorenoj cesti 500-600m bez ikakvih problema. Ugl proporuka za dobru i relativno jeftinu komunikaciju
 
evo kratko i od mene,
ko kolega iznad, prva komunikacija pa reko daj sto jeftinije da ne bacam pare ak mi nece pasati i uzeo EJAS v6+.
taj sam nasao za najmanje para a da su recenzije na aliju bile dobre.
i nisam se zajebo.... za moje potrebe sve 5. zvuk za muziku i razgovore odlican (nje BOSE al nije ni cijena )
intercom nisam isprobao jer nemam prijatelja :mrgreen:
baterija traje zauvijek....

jedina zamjerka, to su i ostali rekli, konstruiro ga je neko ko nikad na motor nije sjeo.... 400 malih gumbica na 3 centimetra pa ti pogodi u voznji s rukavicom :eek:
s vremenom se navikavas s mentalnom mapom kako doci do pravog al je zajebancija.... al to nije sve... ako kupite odmah dobijete i gumb za gasenje smjesten taman izmedju svih ostalih gumbica za javljanje, volumen itd... tak da sansa da si zgasite uredjaj rastee na 98%.

al ja i dalje zadovoljan i preporuka svima koji zele isprobati prije neke ozbiljnije masine...

e da, naletio za cca 20 eurica na nakoj akciji.... (to ponistava sve mane gore navedene)
 
ja sam za rođendan od ekipe dobija Sena dual S20... sebi ja to nebi nikad kupija, dat tolike novce da slušam ženu kako je njena mater bila u sestre, a rodica nije tila doć, pa je mater bisna na sestru, jer rodicu nije poslala kod jetrve...
meni nema lipše od zvuka motora i vitra i kad mi žena vikne kroz vizir "stanimo na pivo"

al sad ozbiljno, radi odlično, šta za tolike novce i mora... opet, naputovao sam se i bez toga.
mobitel i muziku ne spajam, navigaciju ako koristim stavim mobitel u tank torbu i pogledam tu i tamo, sa kamerama i policijom više-manje nemam problema, vozim kako vozim, pa ne tribam ona upozorenja..., samo kao intercom to koristim...
čak je i opcija da se spojim sa ostalima sa ovima što se stalno vozimo, pa kao interkom može do 8 ljudi... ma moš mislit.. pa nesmin rutnit u kaciigu, ni ogovarat...