Korištenje obleke po ovim super toplim danima

Lokalno sam u kratkom iako imam moto tenisice, rukavice i naravno kacigu na sebi. Prošle godine mi je stršljen uletio u kratke hlače i skoro gol sam se skinuo ispred kafića, tri puta me ubo. Tada sam rekao da više neću kratkome ali vruće je i baš me nervira kratke vožnje sa opremom raditi. Kad idem neki dalji đir ide i sva oprema, vruće je ali ne smeta mi previše.
 
  • Like
Reactions: CrispyKevin
Inace uvijek cizme, traperice, rukavice i kozna jakne...al evo vec tri mjeseca na posao i natrag 50km svaki dan u kratkim rukavima...nije pametno al jbg, gori i na magistrali guzva stalno
 
Oprema uvijek i svuda. Moto traperice, mesh jaketa, moto tenisice i vozi gdje hočeš. Kaciga i rukavice se podrazumjeva. Kada se ide na dulji put gortex odijelo cizme full oprema. E da i uvijek kornjača na meni...
Za vožnju po gradu filtriram se i nema problema ili vrućine. Osim ako si na Harleyu. Onda si najebao... harley i gradska vožnja no no....
 
hladnije vrijeme kozna jakna, preko ljeta mesh. uvijek moto traperice sa stitnikom za koljena, uvijek rukavice. jedino nemam nikakve moto tenisice nego vozim u povisenim starkama. jucer sam kupio mesh jaknu novu i moram u obucu ulozit
 
  • Like
Reactions: Fyodor and Octane
Lokalno sam u kratkom iako imam moto tenisice, rukavice i naravno kacigu na sebi. Prošle godine mi je stršljen uletio u kratke hlače i skoro gol sam se skinuo ispred kafića, tri puta me ubo. Tada sam rekao da više neću kratkome ali vruće je i baš me nervira kratke vožnje sa opremom raditi. Kad idem neki dalji đir ide i sva oprema, vruće je ali ne smeta mi previše.
hah, 1:0 za tebe
meni je uletjela osa, isto sam reko da vise necu u kratkim gacama, pa se nisam toga drzo ko ni ekipa koja kaze da nece vise pit
 
  • Haha
Reactions: CrispyKevin
ATTGATT ovdje, kinda...

Prije sam imao 2 jakne, hlače, pa kombinirao. Rev'it Sand jaknu i hlače na sebe, Rev'it mesh jaknu u kofer, i na put. Npr. dok si visoko u Alpama gore je normalna jakna, kad se spustim niže u talijansku nizinu ljeti na 35+ onda skinem jaknu i obučem mesh jaknu.

Sada eksperimentiram s konceptom jedne jakne za sve, plus hlače.
Jedna jakna za sve je Alpinestarsova Halo Drystar jakna koja je normalna all season adv jakna, ali s koje se mogu skinuti rukavi (bez da se gube protektori, oni su na unutrašnjem layeru) i koja se može otvoriti skroz na leđima i na prsima - ne samo par proreza, nego cijela fronta i leđa. Meni ovo u praksi funkcionira super, idem sada ljeti i na posao u toj jakni (ali dolje su ipak traperice). Jedino loše što mogu reći o njoj jest da je osjetno teža od npr. Rev'it Sandice, pa nije zabavno u njoj obilaziti neke znamenitosti...

Na nogama su uvijek TCX urban čizme.

Alpinestars Halo Drystar jakna
 
Rev't Tornado 3 mesh bijela jakna, podstava u koferu. Trilobite Parado farmerice i TCX urbane čizme. Dvoje rev't rukavice, jedne za toplije jedne za malo hladnije doba. Sve riješeno. Od 15ak do 40 stupnjeva.
 
  • Like
Reactions: Nexie
🤔 kad kreneš, nije više toliko vruće,
što je sporija vožnja, teže je,

kad su ove vrućine, nosim samo
hlače od kišnjaka ako idem na dulji put,

jedino je "problem" što više piješ tekućine, pa moraš i češće stati 😁

BTW
danas mi je na displeju pokazao
39 C vanjsku temp. 😵‍💫
a temp. agregata, bez problema
dok sam u pokretu 87 C 😎

SB-OS-SB 39C DHMZ

Screenshot_20240814-184946.png
 
Last edited:
  • Like
Reactions: diesel power
Dakle, danas 12h na motoru na 38 stupnjeva. Full oprema, i preživio! 😉 Ima netko fotku da se toliko vozio u majici kratkih rukava po ovakvoj paklenoj vrućini?
 
  • Like
Reactions: Fyodor and nigda_vz
kod vrućina, ispod opreme (koža, sa ventilacijom i rokker rebatinke) navučen posebnu majicu dugih rukava i duge mudante od firme Craft, koji - hlade... to mi je preporučia jedan prijatelj, mislia san prvo da me zeza, ali stvarno je obrnuto nego šta bi čovik očekiva, nema znojenja i stalno je friškasto
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Luke
Ma na kraju, vise mi niti nije gust voziti po ovim vrucinama, Ja sam kupio i vozim motor jer mi je gust, a sa ovim temperaturama to gubi smisao. Jebes mi sve, parkirati cu motor od 6. do 9. mjeseca. Ostatak godine mi je jos ljepo za voziti, i voziti cu. Ovo nema smisla vise.
 
Ma na kraju, vise mi niti nije gust voziti po ovim vrucinama, Ja sam kupio i vozim motor jer mi je gust, a sa ovim temperaturama to gubi smisao. Jebes mi sve, parkirati cu motor od 6. do 9. mjeseca. Ostatak godine mi je jos ljepo za voziti, i voziti cu. Ovo nema smisla vise.
Takodjer. Ja odem sa svojim ujutro na posao i bude cak i malo prohladno u kratkom rukavu, ali kad se vracam bude prevruce. Eventualno se odem malo proluftati oko 8 navecer kad vrucina malo popusti, ali i to izbjegavam.
Zimi hladno, ljeti vruce. Ostane par prozor od par mjeseci godisnje kad je ugodno voziti, ali i taj prozor se sve vise i vise suzava.