Krčki most - ponovo ?

Neću komentirati u RIP temi, jer nije u redu...
Sad ću bit kreten, al moram primjetiti kako novo-postavljene ploče ovaj vikend nisu pomogle. Treba skinuti natpise i staviti kamere, to bi spasilo koji život.
 
Nije mi jasno ako je kredit za most otplacen pred xx godina, kakve veze ima spajanje dvije lopovske firme i odobrenje banke za prekid naplate? Dakle prevara na prevaru i tako u krug... lopovska minijaturna nebitna drzavica, brat bratu jos 50 godina necemo izronit na povrsinu, ako uopce i hocemo.

A u taj prekid naplate cu vjerovat tek kad dignu rampe
 
Hooligan said:
Nije mi jasno ako je kredit za most otplacen pred xx godina, kakve veze ima spajanje dvije lopovske firme i odobrenje banke za prekid naplate? Dakle prevara na prevaru i tako u krug... lopovska minijaturna nebitna drzavica, brat bratu jos 50 godina necemo izronit na povrsinu, ako uopce i hocemo.

A u taj prekid naplate cu vjerovat tek kad dignu rampe

lijepo ti je Getriba napisao kakve veze ima  :mrgreen:
 
Naplatom cestarina vraćamo kredit za izgradnju autoputa.
A firma na čije je ime dignut kredit nije kredtno jaka da ugasi naplatu cestarine.
I sada se spajaju dvije firme da mogu podnesti kredit bez naplate mostarine.
Iz šupljeg u prazno.
 
megbuX7.png
 
Znači... jedna zahtjevna dionica za motoriste manje?
To je to.
Kročimo smjelo, i dižemo čelo!

:cool:
 
Koliko ono dugo su oni naplaćivali tu mostarinu ? 40 godina ,četrdeset godina .Taj most je trebao pozlatiti sam sebe i kompletnu okolicu sa svim ljudima koji tamo žive. Smisliti će se drugi namet ,na drugom mjestu ,pod drugim imenom.
 
Koliko ono dugo su oni naplaćivali tu mostarinu ? 40 godina ,četrdeset godina .Taj most je trebao pozlatiti sam sebe i kompletnu okolicu sa svim ljudima koji tamo žive. Smisliti će se drugi namet ,na drugom mjestu ,pod drugim imenom.
Je, i na telki u podne rekli da će ga sad obnavljat jer je oronuo, ali koliko sam shvatio lova za obnovu neće ići od 40 godina mostarine (valjda nisu uspjeli uštedit za obnovu) :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Tunel ucka je jos gori...

Starci su isto placali samo doprinose. Poklonjeno Francuzima za 1000000 dem. Oni digli cijenu tunela puta 2 odmah. I drzava im daje cca 150-200 milijuna kuna godisnje radi ne ostvarivanja planiranog prometa... Naplacuju pdv koji im drzava vraca...
I sad digli cijenu na 3kn tunela radi sezone. Ulaganja minimalno, izvlačenja vreca love maksimalno.

Bas me zanima da li ce tunel ostat 30kn kad naprave autoput do njega jer ce cijela istra bit pokrivana autocestom koja se placa cca 80-90 lipa po km. A tunel je bio za financiranje ostalog autoputa. Bit ce 100kn malo za doc iz Ri do Pule autom. I jos ce država morat potpomognuti malo izdasnije radi korona krize.

Zlatna koka takva firma.