Kreta - Santorini 2015

Ja svoju vezem s
7af0207e520988342a18231cb5f62a83.jpg

Za volan.
Nije neka sigurnost ali bolje od nicega.
 
esso_sa said:
Hvala na korisnim informacijama !  (y)
Sto se tice skidanja kofera, gdje sa kacigama ako ides u jednodnevnu setnju, a nemas kofera? Nekad i nije prakticno cijelo vrijeme nositi kacigu sa sobom dok setas...
Sjetim se odmah jedne grupe Slovenca od prije par godina ovdje u Sarajevu... Zaustavili me da pitaju gdje mogu kupiti kacige. Razlog - kratko parkirali na Bascarsiji da pojedu cevape, vratili se do motora, zatekli da im je neko obio kofere i ukrao kacige koje su ostavili u njima... :(

Zadnji kufer nikada ne skidam, mada je full aluminijski i nije ga baš lako obiti...
Imas i ovih lockova sa šifrom da je zaključaš na motoru, kao što ti je lex pokazao...
Kažem ti, sve zavisi od situacije, Slovenci su vjerovatno imali neke Schubert-e ili slično, pa je nekome upalo u oko...

Meni su jednom kolegi ukrali čitav motor sa kuferima (stara Afrika Twin) dok je bio u Pragu prije nekoliko godina... Međutim, rekli su mu iz policije da je to organizovana grupa, koja snimi bajkera npr već negdje od granice, prati ga, i onda utovare motor tokom noći i slično...

Tako da sve je moguće, ali opet ako je čovjek oprezan može značajno smanjiti taj rizik...
 
Fifi wifi me ubija, napokon sam se spojio.
Slicno kao incognito, ovisi o vise faktora. Ciljmo za noc garazu ili privatni parking.
Nije uvjet, ako je dobra cijena sobe. Ako ocijenim da je frka stavljam lanac (bez ograde i stupa) i disc lock.
Dnevna razgledavanja mozda disc lock ili nista. Gledaj kako su osigurani domaci i to ti puno govori.
Jucer sam na Siciliji vidio domaceg Transalpa vezanog i lancem i disc lockom. To nesta govori.
Oko kofera se ne brinem, kacige po danu vezemo sajlom i na sicu su.
Valjda treba i malo srece.
 
Jura jel moze otprilike koliko si para sve skupa potrosija za ovo putovanje

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 
Mario T said:
Jura jel moze otprilike koliko si para sve skupa potrosija za ovo putovanje

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

c/p
Suma-sumarum troškova:

U 13 dana uspjeli smo napraviti ukupno 4200 kilometara (od toga oko 3200 u 4 dana), na benzin smo potrošili ukupno 405 eura, na hotele smo potrošili ukupno 560 eura za 11 noćenja, a na trajekte 345 eura u što je uključeno jedno noćenje (trajekt za Kretu). Jeli smo i pili za 450 eura.
Na autoceste smo potrošili ukupno 72,15 eura, a na ulaznice 32 eura.


Svaki puta napomenemo, to su naši troškovi. A može se potrošiti i više i manje :wink:
 
Super Jura said:
c/p
Suma-sumarum troškova:

U 13 dana uspjeli smo napraviti ukupno 4200 kilometara (od toga oko 3200 u 4 dana), na benzin smo potrošili ukupno 405 eura, na hotele smo potrošili ukupno 560 eura za 11 noćenja, a na trajekte 345 eura u što je uključeno jedno noćenje (trajekt za Kretu). Jeli smo i pili za 450 eura.
Na autoceste smo potrošili ukupno 72,15 eura, a na ulaznice 32 eura.


Svaki puta napomenemo, to su naši troškovi. A može se potrošiti i više i manje :wink:
Tnx na infu stari!

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk