škripanje kočnica

RSbikerica

New member
eo da i ja otvorim jednu temu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: motor mi oko oko 4500km i u zadnje vrijeme kad kocim zadnjom mi se cuje skripanje. bila sam na servisu i rekla sam liku da vidi sta je to. promijenio je pakne ali i dalje skripi! jel se moze to ikako rijesiti? (zvuk stvarno iritira :roll: )
 
Izmedju plocica i kocionih klijesta obicno se nalazi tzv. "anti-squeal shim", tj. tanka limena plocica koja bi trebala sprijeciti skripanje kocnica. Ako kocnice i dalje skripe, treba namazati plocice i taj lim bakrenom ili keramickom pastom (naravno s odgovarajuce strane :wink: ) i sve vratiti na mjesto.

Ta pasta ne dozvoljava da plocice i lim vibriraju u klijestima i proizvode neugodne zvukove.
 
i ja bi ovaka sakata to trebala sama napravit? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ma pricekat cu ja svog da se opet zaleti do broda pa nek se igra s fenom. :D di se moze nabavit ta pasta i koliko kosta?
 
Neznam za Hrvatsku, ali u Deutschland-u u svakom moto-shopu. Mozda u ducanu s auto dijelovima ili nekoj mehanicarskoj radioni.

Cijena, prava sitnica. Cirka-oko 4-5 EUR-a za tubu (ostane ti puno).

Vidi na http://www.louis.de - trazi kupferpaste ili keramikpaste.
 
RSbikerica said:
i ja bi ovaka sakata to trebala sama napravit? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ma pricekat cu ja svog da se opet zaleti do broda pa nek se igra s fenom. :D di se moze nabavit ta pasta i koliko kosta?

lazy
 
Ja mislim da škripi zato što ti je stavio pakne na disk. :mrgreen:
 
Ma i ti se na svašta obazireš, pa šta ako škripe, budu i prestale. Tak je i meni škripalo pa je poslije nekog vremena i prestalo. Ako se budeš obazirala na takve gluposti budeš samo šarafala. 8)
 
Hiti vun disk pločice...i nebuju više škripale :mrgreen:
 
zemi mast i podmaži disk

kad zakočiš u Sl.Brodu taman buš se kod Pit Stopa zaustavila





srki
 
GussRadWixer ti je dao dobar odgovor.Ako mislis nabaviti u Deutschlandu,zove se Kupferpaste(100g=3,95) ili Keramikpaste(50g=4,95).Cudi me da takve stvari nema u HR.Ako je problem nabaviti javi mi,takve sitnice cu ti poslati sa postom.
 
Gizmo said:
GussRadWixer ti je dao dobar odgovor.Ako mislis nabaviti u Deutschlandu,zove se Kupferpaste(100g=3,95) ili Keramikpaste(50g=4,95).Cudi me da takve stvari nema u HR.Ako je problem nabaviti javi mi,takve sitnice cu ti poslati sa postom.

Ima :!: , zove se Fuchs super C bakrena pasta (y) 300 grama 63,30 kn :mrgreen: plus PDV.
:?: 01 3380 525.

M900
 
hm.............ipak.......................zanima me riješenje........mislim da bi mekša smjesa pločica riješila škripanje a da ne govorim o boljem kočenju :wink:
 
4rijeke said:
hm.............ipak.......................zanima me riješenje........mislim da bi mekša smjesa pločica riješila škripanje a da ne govorim o boljem kočenju :wink:
A dok isprobas sve te plocice dok ne nadjes prave koje ne skripe... malo skupo, ne? :roll:

A i inace sve vibriraju u klijestima dok ih ne pritisnes "do jaja". A zadnju ne volimo stiskat "do jaja", ili ...? :?:
 
RSbikerica said:
eo da i ja otvorim jednu temu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: motor mi oko oko 4500km i u zadnje vrijeme kad kocim zadnjom mi se cuje skripanje. bila sam na servisu i rekla sam liku da vidi sta je to. promijenio je pakne ali i dalje skripi! jel se moze to ikako rijesiti? (zvuk stvarno iritira :roll: )

Isto tako zavisi koje plcive kristis i u kakvon je stanju disk,a ako je imali istrosen onda ce skripat ki ludo kod plocice ne nalegnu na disk.Tako da ta skripa ovisi o par stvari......pa ces morat vidiri sta se desava tamo s tin diskon ili klistima :mrgreen:
 
Je je, hvala svima, ali sad mi manje skripe. Netko mi je rekao da ce to otici s vremenom. Se malo zajebo ili je to stvarno tako? :wink: