Krov

Znači, 6x5 metara. Sa svake strane po tri stupa 80x80x2, prva, središnja i zadnja prečka zbog širine od 6 metara je 80x100x3, ostale prečke 80x40x2 i bočne gornje su 80x80x2.

Za stupove sam uštemao rupu u betonu na dubinu cca 15 cm, stavio željezne ploče 150x150x10  sa 4 rupe. To fino zašarafio u beton sa sidrenim vijcima, zavario stupove i zabetonirao.
 
Meni je za sad čvrsto ovako kako sad stoji. Čekam da stigne lim pa da puknem gore. Mogao sam i sa manjim profilima, ali bolje malo jače pa sam miran. Ako mi jednom dopizdi lim, na ovakvu konstrukciju mogu i crijep staviti.
 
stavi sendvič panel i neces pogrijesiti sigurno....naravno imitacija crijepa...izolacija zvucna i toplinska tocno tamo gdje treba (y) i jako lijepo izgleda...radim sa limom vec dugo godina i mogu reci da su paneli pun pogodak
 
Meni pri adaptaciji kuce u centru nisu dozvolili ništa osim biber crijepa  :misli:
 
mrgud- said:
stavi sendvič panel i neces pogrijesiti sigurno....naravno imitacija crijepa...izolacija zvucna i toplinska tocno tamo gdje treba (y) i jako lijepo izgleda...radim sa limom vec dugo godina i mogu reci da su paneli pun pogodak
Meni za nadstresnicu ispred garaze ne trebaju zvucni niti toplinski izolatori a i 3puta su skuplji. Takve panele bi stavio na kuću kad bi radio.
 
Kažu 15m2 ali to prvenstveno vrijedi za garaže. I to ne svuda tako da bi netko potpuno stručan trebao dati konkretan odgovor. :mrgreen: Zato i razgovaramo o montažnim varijantama, što god to značilo jer nisu na kotačima. :mrgreen:
Navodno je u pripremi zakon koji bi dozvolio gradnju "nečega" do 50m2 bez građevinske dozvole.
 
mate said:
Kažu 15m2 ali to prvenstveno vrijedi za garaže. I to ne svuda tako da bi netko potpuno stručan trebao dati konkretan odgovor. :mrgreen: Zato i razgovaramo o montažnim varijantama, što god to značilo jer nisu na kotačima. :mrgreen:
Navodno je u pripremi zakon koji bi dozvolio gradnju "nečega" do 50m2 bez građevinske dozvole.
Cekam boldano :mrgreen:
 
mate said:
Kažu 15m2 ali to prvenstveno vrijedi za garaže. I to ne svuda tako da bi netko potpuno stručan trebao dati konkretan odgovor. :mrgreen: Zato i razgovaramo o montažnim varijantama, što god to značilo jer nisu na kotačima. :mrgreen:
Navodno je u pripremi zakon koji bi dozvolio gradnju "nečega" do 50m2 bez građevinske dozvole.
meni arhić tumačil,15m2 bez zidova :mrgreen: to je nadstrešnica- može niti naslonjena na jedan zid
 
Ja nisam docekao taj zakon - za obje nadstresnice (45 jedna i 27 druga) morao legalizirat.
Inace, mislim da i manje od 15m2 je podlozno legaizaciji ako je naslonjeno na kucu


EDIT:
prpa me pretekao  :D
 
3alfa3 said:
Ja nisam docekao taj zakon - za obje nadstresnice (45 jedna i 27 druga) morao legalizirat.
Inace, mislim da i manje od 15m2 je podlozno legaizaciji ako je naslonjeno na kucu


EDIT:
prpa me pretekao  :D

Ako je naslonjeno na kucu onda je dio kuce bez obzira na kvadraturu, a kuca nije izvedena po projektu i trebalo se legalizirati dok se moglo. Graditi sad bez dozvole je prekasno.
Do 15m2 kao samostalna gradjevina prolazi bez dozvole.