Krov

šindra ti je parna brana, a folija je paropropusna. S tim kaj bi stavljal foliju bi samo bacio lovu u vjetar pošto ona nebi vršila svoju funkciju.
 
vladof said:
Ajmo ispocetka, posto svaki svoje mlati. Imam na krovu: grede
                                                                                          daske
                                                                                          šindru
koja jelte malo kaplje na par mjesta, nije alarmantno ali do iduce zime bi bilo dobro prekriti.
Ona ideja s limom mi se sve manje sviđa, pošto je taj lim sve tanji i sve slabije kvalitete, tako da vidim na par mjesta koji su ga metnuli pred par godina da je vec pohrđal.
Druga ideja bi bila crijep, ali posto mi je kroviste kao slabije za sindru koji crijep bi tu dolazil u obzir zbog svoje tezine,tj. koji je laksi.
Sindru bi ostavil gore zbog izolacije i samo metnul foliju i na to letvu i kontraletvu.

Izmjeril sada grede 12x14 razmak 80 cm.

Gledaj ovako limeni pokrovi nisu ni blizu crijepu!A ako za godinu dvije počinje hrđat to je zato jer svi misle da su majstori pa ploče režu sa kutnom brusilicom(fleksom). A ako misliš crijep stavljat, njuhova  težina po kvadratu ti je po prilici ista jer ako uzmeš Tondach Continetal plus on je najlaksi al do ide 15kom na kvadrat,Bramac 10 a Creaton Rapido 8,5 (to je po meni i najbolji crijep). A ako imaš rogove 12*14 i na svakih 80cm i nije ti krov ispod 15 stupnjeva onda možes stavit bilo koji crijep! A kaj se tiče folije tebi netreba, samo na šindru stavit kontraletve za zračni prostor ,letve i pokrit!
 
E sad jos samo financije rijesiti, kolko recimo dođe cm2 toga crijepa, tj. to se u konacnici podeblja za letve, limariju, majstora itd. Ugrubo cm2 krova = ?

Jel tko zna su mozda prozori kaj jeftiniji u susjednim zemljama ?
 
vladof said:
E sad jos samo financije rijesiti, kolko recimo dođe cm2 toga crijepa, tj. to se u konacnici podeblja za letve, limariju, majstora itd. Ugrubo cm2 krova = ?

Jel tko zna su mozda prozori kaj jeftiniji u susjednim zemljama ?

1,2-1,5 lp :jesus:
 
vladof said:
E sad jos samo financije rijesiti, kolko recimo dođe cm2 toga crijepa, tj. to se u konacnici podeblja za letve, limariju, majstora itd. Ugrubo cm2 krova = ?

Jel tko zna su mozda prozori kaj jeftiniji u susjednim zemljama ?

Ugrubo u cm2 ? :LOL: :LOL:
 
dobro, dobro, mam ste to videli, mislim da znate na kaj mislim
delal sam 15 godina s betonom pa mi je ostalo cm3,  i evo greska je tu
uglavnom  :piva:
 
Po kvadratu ti je materijal oko 21€(znači crijep,ozračnici,snjegobrani,slemenjaci,rešetka za okapnicu,...)Creaton Rapido, a s poslom oko 32€!
 
a ti znaš kakvi razvedeni krov on ima da možeš bubnut takvu cijenu ili?!?!  :misli: :mrgreen:

Mi smo radili krov gdje su žljebnjaci bili skuplji od crijepa  (y)
 
Ja čovjeku govorim ugrubo za neki dvostrešni krov! A kaj se krovišta tiče radio sam i ja svakakve pa se ne hvalim samo želim čovjeku pomoć!
:jesus:
 
opce mi nije bila namjera hvalit se, nego samo da skrenem pažnju da cijena ne mora opce biti takva  :0648:

 
Ma sve ok, ja sam reko neku okvirnu cijenu a bez izmjere krovišta točno nemože znat!
 
Samo bez panike, krov je kak vi velite dvostrešni, cca 11x6, po strehi, i tri kucice, tj. golubarniki, kak ja to zovem. Cijena me zanima onak okvirno.  (y)
 
nemoj da te zavede niska cijena jednog crijepa vulgaris po komadu...zračnicii, sljemenjaki, snjegobrani, i završni crijepovi...kod mene sam crijep koštal jeftino, creaton balance mislim...al ovo gore navedeno košta da košta..i ak nije ugrađeno sve od njih - nemaš garanciju, jbga
 
Lovro Vz said:
nemoj da te zavede niska cijena jednog crijepa vulgaris po komadu...zračnicii, sljemenjaki, snjegobrani, i završni crijepovi...kod mene sam crijep koštal jeftino, creaton balance mislim...al ovo gore navedeno košta da košta..i ak nije ugrađeno sve od njih - nemaš garanciju, jbga

blažena bila mediteranska klima, sve s 1 crijepom se radi :mrgreen:
 
jolly the roger said:
blažena bila mediteranska klima, sve s 1 crijepom se radi :mrgreen:

I na svaki crijep fangla morta da ga bura ne odnese  :mrgreen:  :jesus:
 
Limeni pokrov u obliku crijepa, ima tko štogod povoljno, gdje i kolko ?
 
bregovljan said:
http://www.limarija-sebastijan.hr/
Vidio, skupljam ponude.
Ajmo dalje  :mrgreen: