Krov

Posto su se strucnjaci nepovoljno izjasnili ne ostaje mi drugo nego pricekat novi zakon.
Mate,kad bi to tribalo biti :mrgreen:
 
Ajmo krovni znalci: koji je način izvedbe kosog krova ako želim izolaciju izvana(da se vide rogovi)? I ima li itko neka iskustva sa onim pločama za izolaciju od bramaca, ili slično? Na koji se način letve na to pričvršćuju i vrijedi li to išta?
 
Novi pravilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima čl 2. st. 1 kaže da se može bez građevinske dozvole i bez glavnog projekta graditi slobodnostojeća ili sa zgradom konstruktivno povezana nadstrešnica do 15m2 u smislu pomoćne građevine na čestici na kojoj postoji glavna zgrada - postojeća (dakle legalna)

ak to još koga zanima.. vidim da kasnim sa raspravom  :mrgreen:
 
mate said:
Kažu 15m2 ali to prvenstveno vrijedi za garaže. I to ne svuda tako da bi netko potpuno stručan trebao dati konkretan odgovor. :mrgreen: Zato i razgovaramo o montažnim varijantama, što god to značilo jer nisu na kotačima. :mrgreen:
Navodno je u pripremi zakon koji bi dozvolio gradnju "nečega" do 50m2 bez građevinske dozvole.

ak nekog i to zanima, isti, gore navedeni, pravilnik dopušta izgradnju prizemne pomoćne zgrade do 50m2, bez građevinske dozvole, ali u skladu sa glavnim projektom, također se mora nalaziti na čestici postojeće glavne zgrade, inače treba dozvola (čl.4 st.1)
ak i to nekog zanima...

ostale savjete naplaćujem  :mrgreen:
 
Pa vidis da i ovdje obmanjuje napaceni hrvatski narod, ne spominje da pomocna gradevina treba biti u skladu s prostornim uredenjem i izgradenoscu sto u praksi znaci da mozes graditi u vukojebini gdje inspekcije nije bilo nikad...  :mrgreen:
 
mate said:
Pa vidis da i ovdje obmanjuje napaceni hrvatski narod, ne spominje da pomocna gradevina treba biti u skladu s prostornim uredenjem i izgradenoscu sto u praksi znaci da mozes graditi u vukojebini gdje inspekcije nije bilo nikad...  :mrgreen:
Ako je u skadu s glavnim projektom onda je valjda i sa prostornim.....  :mrgreen:

 
Da i ne :mrgreen: jer glavni projekt znaci da je procedura ista kao i za gradevinsku dozvolu osim sto ne treba suglasnost susjeda dok prostorni plan odreduje bruto izgradenost prema velicini cestice. E tu nastaje glavni problem jer ekipa cita samo onaj dio gdje se moze napraviti pomocna gradevina do 50m2 bez gradevinske dozvole.  :jesus: :mrgreen:
 
mate said:
Da i ne :mrgreen: jer glavni projekt znaci da je procedura ista kao i za gradevinsku dozvolu osim sto ne treba suglasnost susjeda dok prostorni plan odreduje bruto izgradenost prema velicini cestice. E tu nastaje glavni problem jer ekipa cita samo onaj dio gdje se moze napraviti pomocna gradevina do 50m2 bez gradevinske dozvole.  :jesus: :mrgreen:
Ti si tak pametan!!  :0648: :0648: to je nekaj nevjerovatno!  :0648: :0648: ostavi malo te pameti i drugima  :mrgreen:

DamirK je u pravu... jer ja u glavnom projektu dajem izjavu da sam u skladu sa prostornim planovima itd...

što se pravilnika tiče - on daje tu mogućnost, al dok se ne zakopaš u svaki slučaj pojedinačno, nemreš ni znat... jer svaka općina ima svoj prostorni plan itd..
(moram se i ja malo pravit pametna.... to tak volim  :mrgreen:)

 
Bandit said:
Ak savjete dajes ko i meni za moj upit od prije nekoliko godina... :mrgreen:
tko si ti?

tebe se ne sjećam više  :mrgreen:  :LOL:
 
I šalim se malo... neću vam naplaćivat savjete...  :mrgreen:

slobodno me pitajte kaj god vam treba uz gradnju i zakone... ak neću znati, znam koga pitat, pa možda i ja nekaj naučim  :wink:



(stvarno sam ozbiljna)... evo jedan ozbiljan smajlić ->  :!:
 
Zrile said:
Ti si tak pametan!!  :0648: :0648: to je nekaj nevjerovatno!  :0648: :0648: ostavi malo te pameti i drugima  :mrgreen:

DamirK je u pravu... jer ja u glavnom projektu dajem izjavu da sam u skladu sa prostornim planovima itd...

što se pravilnika tiče - on daje tu mogućnost, al dok se ne zakopaš u svaki slučaj pojedinačno, nemreš ni znat... jer svaka općina ima svoj prostorni plan itd..
(moram se i ja malo pravit pametna.... to tak volim  :mrgreen:)

Pričam jezikom za nas obične ljude, baš zato što te vi obični preseratori s tiulom. :jesus: :mrgreen:
 
mate said:
Pričam jezikom za nas obične ljude, baš zato što te vi obični preseratori s tiulom. :jesus: :mrgreen:
pa ti obično jezikom i pričaš, kad ne znas drugačije  :mrgreen: