Kroz SLO i AUS do Graza bez vinjeta – update kolovoz 2010 6.str

Jel može i meni onda kratke instrukcije, išao bih auto-putem Lipovac-Zagreb, pa bih onda da se isključim sa auto-puta i da idem magistralom do Macelja, gde se isključujem sa auto-puta i kuda ide magistrala?
 
Meni je to patnja i za mene i za motor kupim polu godišnju vinjetu za 25 eurića kroz Sloveniju i nemam brige,a volim često potegnuti i do Italije tako da se itekako isplati.
 
Isplativa je ako potegneš samo jedan put do Trsta i nazad u usporedbi sa našom cestarinom napose ovom ZG-Macelj ali ako ideš samo do npr. Graza jedan do dva puta godišnje onda je to harač za tih par kilometara kojega uredno izbjegnem kako ovaj naš tako i ovaj od janeza pa tako ostane u đepu 96kn za ovaj naš dio i mislim 16€ za slovenski. Za poprilici dva sata više vožnje mislim da je to solidna satnica  :mrgreen:
 
Lolo said:
Isplativa je ako potegneš samo jedan put do Trsta i nazad u usporedbi sa našom cestarinom napose ovom ZG-Macelj ali ako ideš samo do npr. Graza jedan do dva puta godišnje onda je to harač za tih par kilometara kojega uredno izbjegnem kako ovaj naš tako i ovaj od janeza pa tako ostane u đepu 96kn za ovaj naš dio i mislim 16€ za slovenski. Za poprilici dva sata više vožnje mislim da je to solidna satnica  :mrgreen:
Idem ja često za Italiju najmanje 1 mjesečno. :mrgreen:
 
Zoleprole said:
Jel može i meni onda kratke instrukcije, išao bih auto-putem Lipovac-Zagreb, pa bih onda da se isključim sa auto-puta i da idem magistralom do Macelja, gde se isključujem sa auto-puta i kuda ide magistrala?
Kad siđeš s autoceste Lipovac-ZG voziš se obilaznicom i samo pratiš putokaz za Maribor. Nakon što obiđeš Zagreb (cca 20km) i prijeđeš mostom preko Save samo pratiš putokaz za West Gate. Nakon toga lokalnim cestama prema Zaboku, Krapini, Đurmanec, Macelj. Nemreš fulat.
 
BIKERZZR1400 said:
Idem ja često za Italiju najmanje 1 mjesečno. :mrgreen:

I ja idem često za Austriju, najmanje jednom godišnje  :LOL: zato mi i je skupa vinjeta, a kako je to obično u zimskom periodu kada idem autom onda ispadne još skuplja  :mrgreen: