krpanje rezervara ili nešto tako

DaRRth Vader

Active member
Znam da je negdje bila davno prije tema, ali ....

dakle pitanje glasi:

ima li netko da USPJEŠNO zakrpa metalni rezervar nekakvim kemikalijama iznutra ????

hvala  (y)
 
Imaš krepat rupu ili je propao iznutra  :misli:
 
ja cu ti ga pokrpat mukte dvokomponentnim veneciani primerom , ako platis postarinu u oba smjera(ili ga posaljes nekako drukcije), i moras se strpit do kraja prvog miseca da dojem doma  :mrgreen:
 
Ako je željeza puklo zbog naoprezanja ne vjerujem da će epoksid izdržati  :?
 
bole said:
ja cu ti ga pokrpat mukte dvokomponentnim veneciani primerom , ako platis postarinu u oba smjera(ili ga posaljes nekako drukcije), i moras se strpit do kraja prvog miseca da dojem doma  :mrgreen:
ovo zvuči zanimljivo  (y) .. ali NE VOLIM ništa džabe..... na kraju je uvijek skuplje...  :?
 
vickodu said:
Ako je željeza puklo zbog naoprezanja ne vjerujem da će epoksid izdržati  :?

racunam da ce on prije puknuce zavarit da drzi lim, te rijesit nekako da se toliko naprezanje ne javlja na tom mjestu,....  (y)
 
DaRRth Vader said:
ovo zvuči zanimljivo  (y) .. ali NE VOLIM ništa džabe..... na kraju je uvijek skuplje...  :?

za svoj rezervar sam kupia dva pakiranja, ovog prvog primera mi je ostalo vise od pola, pa nemam gdje s njim, a ima neki rok trajanja pa da ne propadne bezveze,....
Ako oces, mogu ti i to pakiranje poslat pa se sam zabavi,.....
 
DaRRth Vader said:
Znam da je negdje bila davno prije tema, ali ....

dakle pitanje glasi:

ima li netko da USPJEŠNO zakrpa metalni rezervar nekakvim kemikalijama iznutra ????

hvala  (y)

zakrpo ja MIG/MAG varenjem. nekako ne vjerujem u te kemikalije...  :mrgreen:
 
ma problem je to što su već prije pokušavali zavariti, a benzin je vrag ... prođe i tamo gdje zrak i voda ne prolaze... :palacdolje:
 
DaRRth Vader said:
ma problem je to što su već prije pokušavali zavariti, a benzin je vrag ... prođe i tamo gdje zrak i voda ne prolaze... :palacdolje:

A rezervar je od.... :misli:          Reci vlasniku da kupi drugi i mir  :mrgreen:
 
DaRRth Vader said:
ma problem je to što su već prije pokušavali zavariti, a benzin je vrag ... prođe i tamo gdje zrak i voda ne prolaze... :palacdolje:

oprati sapunom i vodom, osušiti, prije varenja napuniti argonom. očistiti metal do sjaja (y)
 
DaRRth Vader said:
ma problem je to što su već prije pokušavali zavariti, a benzin je vrag ... prođe i tamo gdje zrak i voda ne prolaze... :palacdolje:

Nece proci kroz epoksid
 
DaRRth Vader said:
ma problem je to što su već prije pokušavali zavariti, a benzin je vrag ... prođe i tamo gdje zrak i voda ne prolaze... :palacdolje:
umjesto zavarivanja, tvrdo lemljenje. lem će prodrijeti u pukotinu
 
Ja sam ljetos na TDM imao slican problem,sigurno je 20-tak sitnih rupica bilo,sve sam rijesio jacom lemilicom i kalajom!
 
DaRRth Vader said:
Znam da je negdje bila davno prije tema, ali ....

dakle pitanje glasi:

ima li netko da USPJEŠNO zakrpa metalni rezervar nekakvim kemikalijama iznutra ????

hvala  (y)

jel pukotina veća od ovoga .... ?

154817_1557687777134_1083427906_31317363_7853254_n.jpg


a ovaj još nije procurio ..  :jesus: :LOL:
 
ima samo jedan problem koji nisam neveo, a očito sam trebao...jer lako je zavariti nepropusno kad smiješ šmirglati oi grijati i šta ja znam šta sve ne...
MOTOR JE ORIGINALNOM STANJU I LAKIRANJE NAKON KRPANJA NE DOLAZI U OBZIR...  VEĆ SU LEMILI I TVRDO I MEKO I TAKO TO....  NO BRZO PUKNE JER JE TO NA UŠICAMA KOJE DRŽE REZERVAR ZA RAMU... :?
 
DaRRth Vader said:
ima samo jedan problem koji nisam neveo, a očito sam trebao...jer lako je zavariti nepropusno kad smiješ šmirglati oi grijati i šta ja znam šta sve ne...
MOTOR JE ORIGINALNOM STANJU I LAKIRANJE NAKON KRPANJA NE DOLAZI U OBZIR... VEĆ SU LEMILI I TVRDO I MEKO I TAKO TO....  NO BRZO PUKNE JER JE TO NA UŠICAMA KOJE DRŽE REZERVAR ZA RAMU... :?

ovo sad ne ide direktno tebe... ali ...  :?

mnogi su govorili (za razne stvari) "ne dolazi u obzir" .... ali su se ipak "obzirali" na kraju kad se MORALO ...

na kažem da će i ovdje biti takav slučaj ... ali ...  (y)
 
Zalemi ponovo i uli epoksid unutra .Epoksid je elastican pa mozda i ne odljepi na tim mjestima (nisam bas siguran da neće ali treba pokusat ).Mogu li se na ističe staviti nekakvi gumeni "amortizeri" da smanji naprezanje na njih  :misli: