Krute karike na lancu šta sad?

yatasaki said:
avionski/helikopterski kerozin/petrolej je tamne boje
ima ga i prozirnog
za traktore je bio crvene ili ljubičaste boje (imam ga doma)
nemoj petrolej mješati sa avgasom koji je imao 110 oktana i više što su koristili klipni avioni, a dan danas postoje zabune radi tog
jer otto motori rade i pale na avgas dok za petrolej/kerozin trebaju biti dobro ugrijani i pomaknutog paljenja
ali zato stavi petrolej u diesela pa da vidiš (y)


Namjeso sam se toga 110 oktana sa obicnom benzinom po utrkama za tri zivota .A i znam da je kerozin slican nafti grubo govoreci  :wink:
 
  a neznam sto se koristi po vojnim helikopterima i avionima u hr....
    radim na finijim strojevima tako da  mi je jet a-1 mi je cesto u rukama i znam da je bezbojan.....
 
   
 
cdawg said:
ili amputacijom noge  :?

tako da bolje ne pokušavat..

ali pranje lanca ivasolom bi nazvao krajnje glupim (sori, al odkud ti ideja???)

Čitaj postove paš vidit odkud mi ta ideja, uostalom daj mi molim te neki argument protiv osim "krajnje glupo".
 
aurellie said:
kupi lanac od mene. ima oko 1500km. 108 karika, 525 tip. Odlično stanje, DID original za hondu. Meni sad prekratak jer imam novu vilicu, pa ako te zanima i ima ti ga tko spojit natrag, javi. 200kn.
,

Hvala na ponudi ali lanac je jedna od stvari koje ne bih polovne stavljao na motor. BTW; zašto si uopče morao rezat lanac?  :misli:
 
Perem lanac ivasolom jer je litra 30 kn a skida mast ko ludo, oni sprejevi za pranje lanca su jebeno skupi, potrošim skoro cijeli na jedno pranje, a između ostalog pola na tržištu ih je nizašta  :? :? :?

Btw : dosad mi niti jedan lanac niti na bilo kojem motoru nije sjebao ivasol, nego isključivo bezvezno nadrkavanje i zadnjak  :mrgreen: :wink:
 
Znam da nije za pranje lanca, višenamjensko je sredstvo  :mrgreen:, recimo perem motor od auta, motor od kamiona, motor od traktora, jednom riječju sve što je masno, tako da dok ne izume lanac koji se neće morat podmazivat, ivasol, ispiranje sa dobrom starom H2O i sprej za podmazivanje jedino je što će lanci na mojim motorima ikad vidjet  8)
 
Tomos said:
,

Hvala na ponudi ali lanac je jedna od stvari koje ne bih polovne stavljao na motor. BTW; zašto si uopče morao rezat lanac?  :misli:

stavio sam vilicu od 600rr na cbr-f pa je lanac bio prekratak i morao sam kupit novi, duži. Sad imam set lanac-zupčanici jedva malo korišteno. Znači polovno jest, ali kao novo. Bude t oveć netko kupio cijeli set, kad vidi da novi košta 1500kn  :mrgreen:
 
Tomos said:
,

Hvala na ponudi ali lanac je jedna od stvari koje ne bih polovne stavljao na motor. BTW; zašto si uopče morao rezat lanac?  :misli:

Ali neispravne komponente na motoru te ne smetaju??

Uostalom nekuzim, novi bandit a nema se love za lanac. Ali nema veze nije moja briga.
 
Ghostrider-SB said:
Znam da nije za pranje lanca, višenamjensko je sredstvo  :mrgreen:, recimo perem motor od auta, motor od kamiona, motor od traktora, jednom riječju sve što je masno, tako da dok ne izume lanac koji se neće morat podmazivat, ivasol, ispiranje sa dobrom starom H2O i sprej za podmazivanje jedino je što će lanci na mojim motorima ikad vidjet  8)

Sve to stoji, samo puno je bolje prati petrolejom nego ivasolom, iz razloga
što ivasol puno dublje prodire i ispire mast koja je između O/X ringova, što
kod petroleja nije slučaj, on čisti više površinski. U cilju je očistiti lanac od
površinskih nečistoća, a ne izvući ono malo masti iznutra.  (y)
 
AnteK said:
iz razloga
što ivasol puno dublje prodire i ispire mast koja je između O/X ringova, što
kod petroleja nije slučaj, on čisti više površinski. U cilju je očistiti lanac od
površinskih nečistoća, a ne izvući ono malo masti iznutra.  (y)

onda i ja s ivasola prelazim na petrolej (y)
 
Bob Rock said:

I za njega kazu da ostecuje o-ringove. Pretpostavljam da je veci problem ako prodre u njih, jer WD40 je odlican odmascivac
Petrolej/kerozin, diesel.... To bi od jeftinijih sredstava bilo prihvatljivo, ali cak i za njih proizvodjac kaze da se ciscenje obavi u sto kracem roku i lanac dobro osusi poslije.
 
Ja bi promjenio lanac i zupcanike  :oops:

Previse cijenim svoju guzicu da bi se zajebavao i riskirao da mi se lanac omota tamo di nebi tribao.  :mrgreen:
 
glede krutih spojeva. slijedeće što će se događati je da će se lanac neravnomjerno rastezati eksponencijalnom brzinom. i nakon nekog vremena ćeš osjetiti "cukanje". to govorim iz "prve ruke". moj savjet je da uzmeš dvoja jaka kliješta, to mjesto našpricaš wd-om i pokušaš kliještima razraditi. pitanje je koliko je zahrđalo i koliko ćeš uspjeti. lanac neće puknuti tako lako tvojim načinom vožnje ali stavljaj novce na stranu. ovako napamet... još 2-8000km, ako ne pukne :).
inače, ja sam odustao od pranja lanca jer ovako subjektivno mi se čini da sam postigao kontra efekat. nafta, petrolej, nešto treće jako dobro operu lanac i kada našpricaš sprejom on ne dođe gdje je najvažnije jer lanac ne možeš osušti do kraja. od kako koristim wd i sprej imam puno bolje rezultate, mislim na dugovječnost lanca. nakon svakog 3-4 špricanja sprejom našpricam wd-om, vozim se cca 50-200km dok se ne "posuši" lanac i tada našpricam sprejom.
 
Krunek said:
vozim se cca 50-200km dok se ne "posuši" lanac i tada našpricam sprejom.
trebalo bi ga probat prati i sa slanom vodom, nakon 40km vožnje po posoljenoj cesti i bljuzgi začudil sam se kak mi je lanac fino oprani i suhi, ma milina (y)
:LOL: :mrgreen:
opral motor i lanac još miniwashem (dok mi se nije smrznul miniwash :mrgreen:) i našprical i sad čeka bolje dane
hehe
 
3alfa3 said:
Smrt za el. kontakte, a pogotovo lanac

ne pretjerivat, ipak vozim Yamahu :mrgreen: nije to tam neki...neki, no, neznam :mrgreen:
moj lanac ima 20000km i baš je več lijepi, dugi :mrgreen:
 
I benzin i ivasol su agresivni na gumice... od benzina popucaju, a od ivasola nabubre.... ali samo ako ih ubacite u ta dva sredstva... ako namočite krpicu u benzin ili ivasol i tako očistite lanac, O/X ringama neće niti ništa... ;)
 
strasilo said:
I benzin i ivasol su agresivni na gumice... od benzina popucaju, a od ivasola nabubre.... ali samo ako ih ubacite u ta dva sredstva... ako namočite krpicu u benzin ili ivasol i tako očistite lanac, O/X ringama neće niti ništa... ;)

Aleluja  (y)