Krute karike na lancu šta sad?

strasilo said:
I benzin i ivasol su agresivni na gumice... od benzina popucaju, a od ivasola nabubre.... ali samo ako ih ubacite u ta dva sredstva... ako namočite krpicu u benzin ili ivasol i tako očistite lanac, O/X ringama neće niti ništa... ;)






Zar se Ivasol ne treba isprat vodom? Malo mi je blesavo ispirat lanac vodom nakon Ivasola...
 
Krunek said:
glede krutih spojeva. slijedeće što će se događati je da će se lanac neravnomjerno rastezati eksponencijalnom brzinom. i nakon nekog vremena ćeš osjetiti "cukanje". to govorim iz "prve ruke". moj savjet je da uzmeš dvoja jaka kliješta, to mjesto našpricaš wd-om i pokušaš kliještima razraditi. pitanje je koliko je zahrđalo i koliko ćeš uspjeti. lanac neće puknuti tako lako tvojim načinom vožnje ali stavljaj novce na stranu. ovako napamet... još 2-8000km, ako ne pukne :).
inače, ja sam odustao od pranja lanca jer ovako subjektivno mi se čini da sam postigao kontra efekat. nafta, petrolej, nešto treće jako dobro operu lanac i kada našpricaš sprejom on ne dođe gdje je najvažnije jer lanac ne možeš osušti do kraja. od kako koristim wd i sprej imam puno bolje rezultate, mislim na dugovječnost lanca. nakon svakog 3-4 špricanja sprejom našpricam wd-om, vozim se cca 50-200km dok se ne "posuši" lanac i tada našpricam sprejom.

Ajde napokon! Hvala na KONKRETNOM savjetu iako nakon što sam lanac oprao,razgibao, našpricao i odvozio par100 km  primjetio da problema više nema. tj. malo je tvrđi na tom mjestu ali se da s rukom lagano ispravit.  (y)
 
flomaster said:
Ali neispravne komponente na motoru te ne smetaju??

Uostalom nekuzim, novi bandit a nema se love za lanac. Ali nema veze nije moja briga.

Upravo tako.