KTM Brembo kocnica propada

maucina

New member
Pozdrav
Imam problem da mi zadnja brembo kocnica na ktm exc propada kad ju pomalo stišćem. Normalno drži pritisak ako ju jako stisnem i ako brže stisnem kocnicu ne propadne. Primjetio sam da se razina ulja u onoj posudici podiže dok propada dok ju tako pomalo stišćem. Probao sam odzračit i ne pomaže pa neznam šta više napravit.
 
Prvo promjeni ulje i dobro očisti klipiće. Ako ne riješiš onda ide novi zadnji cilindar, cca 700kn. Nema seta gumica za reparaturu kao za prednju, samo u komadu. Evo ja bas ovih dana moram sebi narucit, obe su riknule istovremeno....  :mrgreen:
 
Kako je naucio gradivo pa to je strasno 8)


Sa malom napomenom, zavisi koje godiste EXC-a :wink:
 
piška joj materina, bezobrazne li kočnice ...  :shock:
 
Jbg kad imam nesposobne mehanicare i savjetnike.  :jesus: :mrgreen:

Da, ovisi o godini ali sam isti problem imao na EXC '09 i kasnije na FE '10. Dakle od 2009 i noviji provjereni. :mrgreen:
 
mate said:
Jbg kad imam nesposobne mehanicare i savjetnike.  :jesus: :mrgreen:

Probaj gledati šire od "kaj" govornog područja, pa nećeš imati tih problema ..  :jesus: :LOL:
 
Bas sam zvao ktm servis u rijeci i navodno mogu nabavit klipić i gumice za oko 200 kn. Radi se o 2016 modelu sa brembo kocnicama. Vec sam vise puta odzracivo i mislim da ne pomaze jer ona normalno hvata i drzi pritisak. probat cu sve rastavit pa vidit.
 
problem se pojavljuje pri laganom pritisku na kocnicu :misli:..znaci jeftino i brzo rjesenje nemoj lagano stiskat nego kad treba kocit, koci.. ako ne treba nemoj :mrgreen:
 
Nemam pojma kako izgleda kocnica bas na 2016 toj ... na zalost... no iz prijasnjih iskustava pogledaj da li se klijesta nakrivljuju jako kad kocis, da li se micu jako ..naravno kad stojis u mjestu i motor na nogaru...ako se micu jako postoji mogucnost da je vodilica po kojoj cilindar klizi smotana...isto tako morao bi moci rukom pomaci klijesta toliko da odmaknes plocice od diska...
 
Filozofiraš, proširila se ona rupica na gumici.  :jesus:  :mrgreen:

A bremza kao bremza, zato me i zanimaju kodovi jer ih u katalogu nema, samo komplet cilindar.
 
mate said:
Filozofiraš, proširila se ona rupica na gumici.  :jesus:  :mrgreen:

A bremza kao bremza, zato me i zanimaju kodovi jer ih u katalogu nema, samo komplet cilindar.
Kakas... :LOL:  :LOL: :LOL: :mrgreen:
 
mate said:
Filozofiraš, proširila se ona rupica na gumici.  :jesus:  :mrgreen:

A bremza kao bremza, zato me i zanimaju kodovi jer ih u katalogu nema, samo komplet cilindar.

čuj ga, rupica na gumici mu se proširila :LOL:


ostavi te priče za svog dečka, mojne nas tu opterećivat




Srki
 
Pogledajte tu ... Ovi imaju svašta ...
https://www.greenlandmx.com/en
 
nisam htio naručivat dok se ne uvjerim da je u tome problem pa sam tek sad narucivo i na kraju ispada da se taj kit prodaje samo do 2012 godista tako da nista od kodova