Kuka i prikolica na motoru

Malo sam zapostavio temu jer mi trenutno nije prioritet, ali olivox zašto je problem ako je prikolica na dva kola i zašto ju je teže/opasnije za voziti nego sa jednim kolom, nekužim :misli:, i daj stavi koju sliku od tvojih prikolica da vidimo kakve su.
 
stsoso said:
Malo sam zapostavio temu jer mi trenutno nije prioritet, ali olivox zašto je problem ako je prikolica na dva kola i zašto ju je teže/opasnije za voziti nego sa jednim kolom, nekužim :misli:, i daj stavi koju sliku od tvojih prikolica da vidimo kakve su.
Nije nikakav problem ako voziš po ravnom i jako polako... Pri većim brzinama (60, 90) ima vrlo jaku tendenciju prikolica da se baca lijevo desno... Zato jer je nepovoljan raspored "tragova",  kod vuče prikolice s jednom kotačem ako je sve u redu sa samom "kukom" nema nikakvih problema i u zavojima ima samo jedan trag... Malo je problem ako je prikolica prazna hoće na neravninama poskakivati, tako da potrebno je imati neki teret...
Ali inače ide glatko, najbrže što sam vukao prikolicu s jednim točkom bilo je 160km/h, naravno motor nije mogao brže...
Obično su gume od prikolice ograničene brzinom, PaV  80km/h, Motorkuli 70 km/h...

www.singlewheel.com

Evo na ovoj stranici ih ima dosta...

 
Zanima me kupnja ovakve ili slične prikolice.
 

Attachments

  • legacy3010.jpg
    legacy3010.jpg
    81 KB · Views: 219
Olivox stavi Slike od svojih


Poslano sa Crkvenog Zvonika
 
Ja bih isto volio vidjeti te prikolice koje ti imaš. :D
 
@ elias & stoso;
ne kužim vas baš najbolje, www.singlewheel.com, postavio sam link stranice na kojoj su mnoge prikolice, između ostalog i ove koje sam naveo da imam...
Tu su i fotke istih...
E sada pitanje je slijedeće, što vas zanima, fotke prikolica ili fotke baš mojih prikolica?
 
da se malo pohvalim
nakon godinu i nešto samo što nije
 

Attachments

  • 20170404_150304_resized.jpg
    20170404_150304_resized.jpg
    1.2 MB · Views: 242
  • 20170404_150310_resized.jpg
    20170404_150310_resized.jpg
    1.2 MB · Views: 229
  • 20170404_150319_resized.jpg
    20170404_150319_resized.jpg
    1.1 MB · Views: 221
stsoso said:
Ja bih isto volio vidjeti te prikolice koje ti imaš. :D
olivox said:
@ elias & stoso;
ne kužim vas baš najbolje, www.singlewheel.com, postavio sam link stranice na kojoj su mnoge prikolice, između ostalog i ove koje sam naveo da imam...
Tu su i fotke istih...
E sada pitanje je slijedeće, što vas zanima, fotke prikolica ili fotke baš mojih prikolica?

Pa ja mislim da sam dobro napisao :misli:, da volio bih vidjeti tvoje prikolice,
što će mi neke druge. :misli:
 
@clox stavi još koju sliku od spoja prikolice i kuke ili je to neki drugi spoj?
 
stsoso said:
Pa ja mislim da sam dobro napisao :misli:, da volio bih vidjeti tvoje prikolice,
što će mi neke druge. :misli:
Izvini, samo nisam dobro "upratio"... Nisam trenutno u radionici, ali prvom prilikom sredim fotke...
 
Više slika trenutno nemam, prixa je još kod majstora (frenda, kako god).
Nema to s kukom veze, ima samo jedan kotač.
Ima dvije slobode gibanja:
1. na mjestu učvršćenja na motor (suvozački fuzići) može se gibati oko horitontalne osi (kao stražnja vilica na mjestu učvršćenja)
2. ispred prikolice na rudu je zglob koji omogućava gibanje oko vertikalne osi (kao vilica+upravljač na rami)

Prednju amortizaciju odrađuje sam motor, a stražnja je vlastita.
 
Nema veze kada ti bude zgodno stavi koju još koju sliku.
 
Prixa je skoro gotova.
Par mehaničkih detaljčića, mačje oči, struja, farbanje.
Danas sam je vozio i jako sam ugodno iznenađen performansama. (verzija bez i sa 25kg tereta)

https://youtu.be/MZWomOPdNvY

https://youtu.be/X_p4hS0WJ8o

https://youtu.be/Kpn3nsCS_NM
 

Attachments

  • 1 - Copy.jpg
    1 - Copy.jpg
    515.7 KB · Views: 208
  • 2 - Copy.jpg
    2 - Copy.jpg
    530.7 KB · Views: 215
  • 3 - Copy.jpg
    3 - Copy.jpg
    511 KB · Views: 212
  • 4 - Copy.jpg
    4 - Copy.jpg
    496.1 KB · Views: 210
EnduroLab said:
Samo da te vidim da decu u tom voziš. Ne gine ti prijava....

Ti si jebena budaletina, nema pomoći  :mrgreen:
 
Zna on dobro za što to radim, a znaš i ti.

EDIT: a zna i Bea  :mrgreen: