kupnja hayabuse, na sto pripaziti ?

Aureus

New member
Nasao sam u oglasu hayabusu povoljno ,

no kako i nemam iskustvo neko sa suzukijem, na sto treba paziti kod kupnje ? sto najcesce moze otici na tom motoru ....i kako se kilometri mogu provjeriti ? 2001 je godiste a ima oko 14 000 km ,
sta mogu utvrditi tamo na licu mjesta da nevozim kod majstora nikakvog....

Inace motor nisam ni isao pogledati ali izgleda ok .. cijena oko 5000 eur.
 
Aureus said:
Nasao sam u oglasu hayabusu povoljno ,

no kako i nemam iskustvo neko sa suzukijem, na sto treba paziti kod kupnje ? sto najcesce moze otici na tom motoru ....i kako se kilometri mogu provjeriti ? 2001 je godiste a ima oko 14 000 km ,
sta mogu utvrditi tamo na licu mjesta da nevozim kod majstora nikakvog....

Inace motor nisam ni isao pogledati ali izgleda ok .. cijena oko 5000 eur.

Premalo kilometara za tu godinu....
 
i cijena je po meni premala , ali kako provjeriti te kilometre efikasno ? servis ili ?
 
Aureus said:
i cijena je po meni premala , ali kako provjeriti te kilometre efikasno ? servis ili ?

Cijena je onakva kakvu stavi vlasnik...
Po meni nije ni previse  premala...
Ja svoju isto prodajem, pa nema bas nekog interesa...
Mislim da se kilometri mogu provjeriti preko kompa...
 
a zašto ne kupiš novi motor iz dućana, možda manje kubikaže... al znaš kako se kaže novo je novo  :wink:
 
Jelky za tu lovu slab mi je izbor novih , a i kad ja sjednem na 600 ccm recimo sa svojih 195 cm visine i 100 kg neizgleda bas lijepo :)

a i brzina je brzina ....


kober, cijena? godina? km ?  moze i na pm ;)
 
Jelky said:
a zašto ne kupiš novi motor iz dućana, možda manje kubikaže... al znaš kako se kaže novo je novo  :wink:

to nekako vrijedi za aute i kamione, al moje osobno misljenje je da vise nikad novi motor...
puno platis a ne dobijes mnogo.. to vrijedi za "obicne", cestovne korisnike motora..
bit ces zadovoljniji kasnije ako uzmes polovni, ali zato jaci, udobniji motor...
 
Aureus said:
Nasao sam u oglasu hayabusu povoljno ,

no kako i nemam iskustvo neko sa suzukijem, na sto treba paziti kod kupnje ? sto najcesce moze otici na tom motoru ....i kako se kilometri mogu provjeriti ? 2001 je godiste a ima oko 14 000 km ,
sta mogu utvrditi tamo na licu mjesta da nevozim kod majstora nikakvog....

Inace motor nisam ni isao pogledati ali izgleda ok .. cijena oko 5000 eur.
Jel ova:

Motor je u savršenom stanju,kupljen novi u HR 2001 god.Bez padova,bez ogrebotine,uredno servisiran i garažiran.Zamjene za drugi motor me ne zanimaju.Cijena je fiksna i nikakve zamjene me ne zanimaju,a ako želite zamjenu cijena je 7000 eura.Razgovora o cijeni nema.

Čovik je sokol.
 
kz 900 said:
Jel ova:

Motor je u savršenom stanju,kupljen novi u HR 2001 god.Bez padova,bez ogrebotine,uredno servisiran i garažiran.Zamjene za drugi motor me ne zanimaju.Cijena je fiksna i nikakve zamjene me ne zanimaju,a ako želite zamjenu cijena je 7000 eura.Razgovora o cijeni nema.

Čovik je sokol.


:LOL: :LOL: reka je u prvom postu da je cijena 5 a ne 7 tis eura
:mrgreen:
 
ova je prijatelju u BiH , a kako imam dvojno drzavljanstvo mogu tamo kupiti motor i voziti ...
 
Aureus said:
ova je prijatelju u BiH , a kako imam dvojno drzavljanstvo mogu tamo kupiti motor i voziti ...
Koja u BiH ili čija mozda jos neko zna vise o tom motoru
mozda pitas Šileta iz Vk
 
Aureus said:
Nasao sam u oglasu hayabusu povoljno ,

no kako i nemam iskustvo neko sa suzukijem, na sto treba paziti kod kupnje ? sto najcesce moze otici na tom motoru ....i kako se kilometri mogu provjeriti ? 2001 je godiste a ima oko 14 000 km ,
sta mogu utvrditi tamo na licu mjesta da nevozim kod majstora nikakvog....

Inace motor nisam ni isao pogledati ali izgleda ok .. cijena oko 5000 eur.
Lepo pošto je prvi vlasnik pitaj za broj tablice, odeš na tehnički i pošto je regan svake godine pogledaš kolko su zapisani kilometri (naravno ako nema nekog svoga) al ne vjerujem jer je 2001!!
 
        Ako pričamo o istoj busi i ja to gledam već neko vrijeme jer mi zanimljivo,ali bar godinu dana prodaje,u početku je pisalo čini mi se godina proizvodnje 2000 i 6 tis. km,a cijena je bila nešto preko 6,onda je skidao do 5.5,a nakon što ju je opet registrirao je tražio prvo 5900,pa 5600 jedno dugo vrijeme a sad traži kao 5100 fiksno,nisam zvao,al mi sumnjivo kad vidim na slikama RI tablice vide se i brojevi detaljno a piše da je iz splitsko-dalmatinake županije neka netko provjeri onda km tko je u mogućnosti ako hoće ili se to može preko tehničkog,uglavnom da je tako super kako piše onda bi to odavno prodao ja vjerujem jer nema nikakav drugi izbor tih prvih 99/00 modela koji imaju brzinomjer do 340.

                        http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/suzuki-gsx-1300-r-hayabusa-1300-cm3-oglas-1478794
 
Na slici jako lijepo izgleda  (y) Treba pogledati kakva je uzivo,ali za tu cijenu ako i ima ulaganja do 500/700 eura isplati se po meni,ipak je to busa
 
Peter ta Busa ti se prodaje najmanje cca godinu i pol ,ak ne i vise
 
          Hvala,znam i ja to pratim,i kažem sumnjiva mi je već radih samih tablica iako možda postoji jednostavno rješenje poput odselio se a nije prebivalište promijenio.
          Ali i ti mali kilometri i činjenica da nije nitko drugi to već odavno kupio mi dodatno nekako sumnju pobuđuju,jer cijena nije loša regana godinu dana već to samo vrijedi 500 eura a ako ima tako malo km lanac bi isto trebao biti ok,ostaje možda gume i ulje a to se da za 300 eura riješiti,i prijenos bi isto trebao biti malo jer ne vrijedi puno po katalogu,tako da cijena je ok ako je sve istina što se navodi al nekako ne vjerujem.
          A upravo mi je taj prvi model najzanimljiviji zbog brzinomjera,znam zvuči djetinjasto al vidjeti 340 na brzinomjeru dok se voziš je sigurno jeb... osjećaj.
 
Jelky said:
:LOL: :LOL: reka je u prvom postu da je cijena 5 a ne 7 tis eura
:mrgreen:

a da je citat sa razumjevanjem  :jesus:
 
ako se odlučiš, ima jedna stvar koja se dešava na mnogim busama tog godišta, problem druge brzine, jednostavno zubi između zupčanika u mjenjaču imaju trapezaste vrhove i oko 7-8 t okr u drugoj motor cukne, ko da preskoči lanac,a u biti se izgubi kontakt između zupčanika u mjenjaču, to ti se dešava pogotovo u vožnji sa dvoje ili uz brdo na tim okretajima, kvar je popravljiv, i postojao je od suzukija komplet 2 i 6 brzine koji se na reklamacijama u garanciji rješavalo,, ali za to promjeniti treba skinuti mašinu i raskopati skoro pa sve :)
inače ostalo sve ok, ne bi je više mijenjao ni za koji drugi motor..
pozdrav..