kupnja hayabuse, na sto pripaziti ?

Janko said:
ako se odlučiš, ima jedna stvar koja se dešava na mnogim busama tog godišta, problem druge brzine, jednostavno zubi između zupčanika u mjenjaču imaju trapezaste vrhove i oko 7-8 t okr u drugoj motor cukne, ko da preskoči lanac,a u biti se izgubi kontakt između zupčanika u mjenjaču, to ti se dešava pogotovo u vožnji sa dvoje ili uz brdo na tim okretajima, kvar je popravljiv, i postojao je od suzukija komplet 2 i 6 brzine koji se na reklamacijama u garanciji rješavalo,, ali za to promjeniti treba skinuti mašinu i raskopati skoro pa sve :)
inače ostalo sve ok, ne bi je više mijenjao ni za koji drugi motor..
pozdrav..
prijatelju... to što navodiš uopče nije tipični kvar koji se često pojavljuje na tim motorima ! 
naravno da niti ijedan mijenjač neče preživiti nepravilno korištenje...a znamo kakva su to korištenja
 
zvonko situm said:
prijatelju... to što navodiš uopče nije tipični kvar koji se često pojavljuje na tim motorima ! 
naravno da niti ijedan mijenjač neče preživiti nepravilno korištenje...a znamo kakva su to korištenja

slažem se da nepravilno korištenje može biti uzrok tom kvaru, to svakako stoji, ali me isto kopka informacija koju sam dobio od Suzuki Europa da je u garantnom roku kod motora kod kojih je to reklamirano, vršena zamjena parova zupčanika 2 i 6 brzine i to je kasnije bila stalna modifikacija, promjena broja zubaca koji prenose vrtnju sa 3 na 5 čini mi se.. i na mnogim stranim forumima to se pojavljuje kao jedini nedostatak na motoru,, ali sve ovisi naravno i o stilu vožnje, kako smo i rekli na početku.. :bananapivo:
 
kod rabljenih motora sve je relativno...nema pravila
 
Peter Stingray said:
        Ako pričamo o istoj busi i ja to gledam već neko vrijeme jer mi zanimljivo,ali bar godinu dana prodaje,u početku je pisalo čini mi se godina proizvodnje 2000 i 6 tis. km,a cijena je bila nešto preko 6,onda je skidao do 5.5,a nakon što ju je opet registrirao je tražio prvo 5900,pa 5600 jedno dugo vrijeme a sad traži kao 5100 fiksno,nisam zvao,al mi sumnjivo kad vidim na slikama RI tablice vide se i brojevi detaljno a piše da je iz splitsko-dalmatinake županije neka netko provjeri onda km tko je u mogućnosti ako hoće ili se to može preko tehničkog,uglavnom da je tako super kako piše onda bi to odavno prodao ja vjerujem jer nema nikakav drugi izbor tih prvih 99/00 modela koji imaju brzinomjer do 340.

                        http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/suzuki-gsx-1300-r-hayabusa-1300-cm3-oglas-1478794


Evo ja cu vam rec sve o ovoj Hayabusi jer sam je tija ja kupit.
Ova Hayabusa je kupljena u Splitu i nakon kratkog vrimena prodana negdi u Istru,covik koji ju je kupija je mazija i pazija i ulaga puno u nju.
Posto je puno volija putovat uokolo jednom je negdi vani radija servis i nisu mu dobro ulili ulje u masinu i kad je dosa kuci makinja je blokala.Covik je bez razmisljanja stavija motor u kombi i odveja u ZG na generalku,na nju je potroseno 29 800 kuna,ja sam vidija racune na svoje oci.I ovo su sve informacije iz prve ruke jer poznajem i prvog i drugog vlasnika.Motor je stvarno u savrsenom stanju i kome ne smeta sta je radena generalka na njoj neka je slobodno razmisli o kupnji iste.Ja kad sam sija na nju i upalija je i kad sam vidija kilometrazu zahvalija sam se i isa ca.Odlucija sam kupit noviju godinu i ako Bog da za koji dan stize bijela limited edition u garazu.Kazem ako nekome ne smeta sta je radena generalka neka slobodno pogleda ovi motor.Kad sam je ja gleda imala je na satu 56 tisuca kilometara.Eto Peter Stingray,nadam se da sam ti pomoga.
 
triumf said:
Evo ja cu vam rec sve o ovoj Hayabusi jer sam je tija ja kupit.
Ova Hayabusa je kupljena u Splitu i nakon kratkog vrimena prodana negdi u Istru,covik koji ju je kupija je mazija i pazija i ulaga puno u nju.
Posto je puno volija putovat uokolo jednom je negdi vani radija servis i nisu mu dobro ulili ulje u masinu i kad je dosa kuci makinja je blokala.Covik je bez razmisljanja stavija motor u kombi i odveja u ZG na generalku,na nju je potroseno 29 800 kuna,ja sam vidija racune na svoje oci.I ovo su sve informacije iz prve ruke jer poznajem i prvog i drugog vlasnika.Motor je stvarno u savrsenom stanju i kome ne smeta sta je radena generalka na njoj neka je slobodno razmisli o kupnji iste.Ja kad sam sija na nju i upalija je i kad sam vidija kilometrazu zahvalija sam se i isa ca.Odlucija sam kupit noviju godinu i ako Bog da za koji dan stize bijela limited edition u garazu.Kazem ako nekome ne smeta sta je radena generalka neka slobodno pogleda ovi motor.Kad sam je ja gleda imala je na satu 56 tisuca kilometara.Eto Peter Stingray,nadam se da sam ti pomoga.

              Hvala za info,nisi meni pomogao toliko jer je ja ne planiram kupiti,samo R-ove priznam dok ne dođem u ozbiljnije godine ali me ta prva hayabusa prvenstveno zbog brzinomjera do 340 zanimala pa bi ju ipak i htio jednog dana ali ne zasad,nego sam se samo javio kad je bila tema o kupnji hayabuse pa da komentiram zašto ova nije još prodana a tako se dugo prodaje znači nešto je očito sumnjivo.
              Ali uglavnom dobro da si dao taj info bar ćeš nekome uštedjet put ili olakšat odluku ako je želi kupiti.  (y)
 
Evo ja sam svoju novu igracku parkira u garazu.
Kupija je u poznanika sa 3100 km,2008.godiste.
Prezadovoljan sam sa motorom
 
....
 
triumf said:
Evo ja sam svoju novu igracku parkira u garazu.
Kupija je u poznanika sa 3100 km,2008.godiste.
Prezadovoljan sam sa motorom

  (y) 8) jako lijepo,

  i nemoj samo da ti padne na pamet, da ovako nešto napraviš od "buse"  :mrgreen:  :wink:
 
Necu Dado,vec sad mi je savrseno ruzna  :mrgreen:
 
triumf said:
Necu Dado,vec sad mi je savrseno ruzna  :mrgreen:

 (y)

- meni jedino nešto, premalo km, pogotovo za takav  8) motor i to god.  :?

  ak je poznanik i to stvarno tako: ne znam šta ju je toliko "šparao"
 
DADO+ said:
  (y)

- meni jedino nešto, premalo km, pogotovo za takav  8) motor i to god.  :?

  ak je poznanik i to stvarno tako: ne znam šta ju je toliko "šparao"

pa ne voze se svi non stop kao ti  8)
 
Silvio said:
pa ne voze se svi non stop kao ti  8)

e putniče,


- našao si kog ćeš ...  :LOL:



                            DADO-caffe racer  :wink:
 
DADO+ said:
e putniče,


- našao si kog ćeš ...  :LOL:



                            DADO-caffe racer  :wink:

pa tko će kog ako neće svoj svog  :wink:

jel te još pali busa ? :LOL:
ovaj bijeli je pravo zgodan motorić... a siguran sam da se i solidno hoće zakotrljat..  :mrgreen:
 
Silvio said:
pa tko će kog ako neće svoj svog  :wink:

jel te još pali busa ? :LOL:
ovaj bijeli je pravo zgodan motorić... a siguran sam da se i solidno hoće zakotrljat..   :mrgreen:

Hayabusa je jedan od ...  (y) i bilo bi lijepo i njega parkati u garažu,

pa pratim temu,

ali ova kilometraža za takav tip motora i cca 2 god. je stvarno premalo  :?
 
DADO+ said:
Hayabusa je jedan od ...  (y) i bilo bi lijepo i njega parkati u garažu,

pa pratim temu,

ali ova kilometraža za takav tip motora i cca 2 god. je stvarno premalo  :?

moj kum je nedavno prodao ZZR -a 2008g sa cca 3000 km...  :neznam:
nije vidio ni prašine a gdje kiše..  :?
jednom ga potjero 200 km/h i reko fajrunt što se tiče te motoristike  :mrgreen:
istina da je to "grijeh" i motohuljenje al može se uvijek nać takvih "nevinih" motora...

kawa u srcu al lijepa mi ova busa... rado bih ju malo procjedio kroz prste  :LOL:

 
Silvio said:
moj kum je nedavno prodao ZZR -a 2008g sa cca 3000 km...  :neznam:
nije vidio ni prašine a gdje kiše..  :?
jednom ga potjero 200 km/h i reko fajrunt što se tiče te motoristike  :mrgreen:
istina da je to "grijeh" i motohuljenje al može se uvijek nać takvih "nevinih" motora...

kawa u srcu al lijepa mi ova busa... rado bih ju malo procjedio kroz prste  :LOL:
o, daaaaaaa  8)