Kupnja motora od pravne osobe

Status
Not open for further replies.
MUP Valpovo i Koprivnica onda vjerojatno nikada nisu čuli za npr. novinare, umjetnike, glumce, plesače i slične slobodne djelatnosti koji također koriste razna vozila, a nemaju pečat i prema zakonu ga nisu dužni koristiti.

A što je sa fizičkim osobama koje su odlučile ući u sustav PDV-a? Kaj i one imaju pečat?
A i svi poljoprivrednici isto imaju pečate?

Ista država, ali različita pravila od županije do županije... a sve zbog neznanja  :misli:
 
Dylan said:
Ljiki, ne znam te finese ali na vlastitoj kozi sam osjetio kako je kad se namjeris na tvrdoglavog sluzbenika. Teorija je jedno a praksa drugo!
Nažalost, znam o čemu pričaš...  :(

Nisu oni tvrdoglavi, nego neinformirani... ovo kaj sam napisala više je bilo informativno, ak se netko nekad nađe u sličnoj situaciji...  :wink:  iako, takve situacije su vrlo rijetke. Srećom.

Npr. na policiji u Samoboru čovjek normalno odjavio auto sa računom na kojem nema pečata, a kad ga je htio prijaviti u Varaždinu, teta na policiji je cijelu frku-paniku digla...
 
Ljiki said:
MUP Valpovo i Koprivnica onda vjerojatno nikada nisu čuli za npr. novinare, umjetnike, glumce, plesače i slične slobodne djelatnosti koji također koriste razna vozila, a nemaju pečat i prema zakonu ga nisu dužni koristiti.

Znam ja to, samo ti kažem kako šljaka stvar. I da bi ju riješili, traže
da vlasnik koji je izdao račun dođe.
 
makazica said:
Rezime opet:

1. Platim motor čovjeku na ruke

2. On mi izdaje račun ovjeren pečatom i potpisom te naglašava  da mi ostavlja tablice

3. Kako smo iz istog grada ( ZG - Trešnjevka - Vrbik ) uputim se lagano u Heinzelovu kako bih napravio prijenos koji ne plaćam 5 % , plaćam samo biljege i obrasce te mi policija izdaje prometnu i knjižicu vozila na moje ime

Jel tako?

Tako je  (y) Jedino nisam pročitao dali je motor možda pod nekakvim leasingom ili nije. U tom slučaju tablice su od leasing kuće!
 
Status
Not open for further replies.