Kupoprodaja rabljenog motocikla u RH od 01.01.2018?

Sada kada imam trazenu informaciju, mozemo nastaviti sa zajebancijom (dijelom i zbog toga volim ovaj forum).  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1177068935674593&id=941151425933013&refsrc=http%3A%2F%2Fwww.google.hr
 
koss said:
Da.
Dođeš s ukradenim motorom, prometnom i falsificiranim ugovorom na TP.
Daš svoju osobnu i registriraš motor na sebe.  :mrgreen:
Znači uzmimo da čovik radi negdi van doma, sezona, tjedan, bauštela u njemačka, još ako nema obitelji ili je odsutna..... Provali se lagano i u miru, pokupi se vozilo, ključevi i prometna....
I prvi radni dan ode se na tehnički....
Pa ti dokazuj sa slikom ispred sidnejske opere sa novinama u ruci da taj dana nisi uopce bio u rvackoj...
I nemoj te mi reći da OIB nije dostupan....
 
nda, vjerojatno ce se o tom problemu poceti razmisljati kad netko ostane bez vozila
knjizica vozila koju su ukinuli bi sad dobro dosla

ja imam losu naviku da prometnu drzim u autu, sad se to pretvorilo u vrlo losu naviku
 
To ce biti problematicno kod onih koji motor ne prepisu na sebe da bi izbjegli placanje poreza na promet motornih vozila (zada upravna pristojba). Ja osobno u ovoj situaciji ne bih kupovao motor od prodavaca a da motor ne glasi na njega u papirima (mogao ga je ukrasti skupa sa papirima i prodavati dalje, tesko bi bilo dokazati da ti nisi ukrao motor).
 
enduro said:
Sada kada imam trazenu informaciju, mozemo nastaviti sa zajebancijom (dijelom i zbog toga volim ovaj forum).  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1177068935674593&id=941151425933013&refsrc=http%3A%2F%2Fwww.google.hr

jer smo u temi do ove, dva dana krvavili  :mrgreen: i ako ništa, bar smo konstatirali da se sve riješava u stp.... i ti onda otvoriš temu i pitaš di treba ići.. :shock:
 
enduro said:
To ce biti problematicno kod onih koji motor ne prepisu na sebe da bi izbjegli placanje poreza na promet motornih vozila (zada upravna pristojba). Ja osobno u ovoj situaciji ne bih kupovao motor od prodavaca a da motor ne glasi na njega u papirima (mogao ga je ukrasti skupa sa papirima i prodavati dalje, tesko bi bilo dokazati da ti nisi ukrao motor).

Vjerovatno su i to promjenili.
Ne razumijem kako mozes dati novce i voziti motor koji nije na tebe.
Mislim, austriski point of view, kako cu ja dati tebi motor da vozis, a motor glasi na mene.
Das nekom da se vozi koji nema vozacku, taj padne i pogine sa mojim motorom, upalis 50 radara u gradu i sve kazne dodju meni.
Koliko ljudska glupost doseze ponekad je za nevjerovati.

 
do sada je taj ugovor kod javnog bilježnika bio jedini dokaz da si prodao taj motor i da faktički nemaš više ništa s njim. Kako će to funkcionirati sa ovim našvrljanim ugovorima treba tek vidjeti. Bojim se da ćetu biti svega
 
Jednostavno, provjeriš, ako nije sve kak treba ne kupuješ, tj. ako si prodal imaš odjavu i žig na prometnoj.
 
prodaš motor, lik obeća da će ga odjaviti uredno...  nakon nekog vremena počmu stizati kazne. Ti sa tim našvrljanim ugovorom dolaziš na sud... :misli:. Taj  kome si ti prodao motor tvdi da te nikad u životu nije vidio i da to nije njegov potpis a on je već prodao motor ko zna kome. Možda je tim motorom izvedena neka pljačka i već je u dijelovima? Ovjeru kod javnog bilježnika nije trebalo ukidati, to je bio koliiko toliko vjerodostojan dokument i ja kad budem kupovao ili prodavao ću inzistirati na ovjeri kod javnog bilježnika o mom trošku. Tih 50-60 kuna nije vrijedno mogućih komplikacija
 
geronimo43 said:
prodaš motor, lik obeća da će ga odjaviti uredno...  nakon nekog vremena počmu stizati kazne. Ti sa tim našvrljanim ugovorom dolaziš na sud... :misli:. Taj  kome si ti prodao motor tvdi da te nikad u životu nije vidio i da to nije njegov potpis a on je već prodao motor ko zna kome. Možda je tim motorom izvedena neka pljačka i već je u dijelovima? Ovjeru kod javnog bilježnika nije trebalo ukidati, to je bio koliiko toliko vjerodostojan dokument i ja kad budem kupovao ili prodavao ću inzistirati na ovjeri kod javnog bilježnika o mom trošku. Tih 50-60 kuna nije vrijedno mogućih komplikacija
Kako je mogao prodati motor ako nije vlasnik?
 
našvrljanim ugovorom i prometnom. Neko ti proda motor, našvrljate taj ugovor bez svjedoka, ti kreneš kući on nazove policiju i tvrdi da mu je motor ukraden(ili auto, još lakše), prometna bila u njemu, i da on nije potpisao ni sa kim nikakav ugovor? U ostalom ja sam lani kupio motor od čovjeka koji nije bio vlasnik ali je imao urednu punemoć ovjerenu kod javnog bilježnika da može prodati taj motor.
 
geronimo43 said:
našvrljanim ugovorom i prometnom. Neko ti proda motor, našvrljate taj ugovor bez svjedoka, ti kreneš kući on nazove policiju i tvrdi da mu je motor ukraden(ili auto, još lakše), prometna bila u njemu, i da on nije potpisao ni sa kim nikakav ugovor? U ostalom ja sam lani kupio motor od čovjeka koji nije bio vlasnik ali je imao urednu punemoć ovjerenu kod javnog bilježnika da može prodati taj motor.
I to je moguče,ali vjerujem da bi to završilo na sudu a neznam baš da se itko voli igrati na sudu.
A tu ti je odgovor i na ono tvoje pitanje od prije,ako nekome prodaš motor a on ga ne želi prepisati i počnu srizati kazne,ako i on tvrdi da motor nije njegov lijepo uzmeš motor doma i opet ga prodaš i podmiriš kazne i ako imaš sreće još ti i ostane  :mrgreen:
 
da ako motor nije recimo već u kojoj susjednoj zemlji u dijelovima ili ga policija traži. Sve se svodi na to dali će taj ugovor na sudu vrijediti kao onaj potpisan u javnog bilježnika ili će pravno biti obični komad papira.
 
vladof said:
Jednostavno, provjeriš, ako nije sve kak treba ne kupuješ, tj. ako si prodal imaš odjavu i žig na prometnoj.
kad prodaš nemaš više prometnu, pa dokle.. :palacdolje:
imaš samo neovjereni ugovor sa potpisom kupca..
 
Bilo je lopovluka prije bit će ga i sad.
Sve ovisi o sudu i kako će se te malverzacije kažnjavati.
Primjer su vam čekovi. Nitko nije odgovarao za potpis bez pokrića.
U nekim zemljama je to u rangu falsificiranja novca.

 
Vez said:
Znači uzmimo da čovik radi negdi van doma, sezona, tjedan, bauštela u njemačka, još ako nema obitelji ili je odsutna..... Provali se lagano i u miru, pokupi se vozilo, ključevi i prometna....
I prvi radni dan ode se na tehnički....
Pa ti dokazuj sa slikom ispred sidnejske opere sa novinama u ruci da taj dana nisi uopce bio u rvackoj...
I nemoj te mi reći da OIB nije dostupan....
Zaboravio si na falsificiranje potpisa.
Govoriš o teoriji.
U praksi ti je taj motor već neđe u dijelovima.
 
go-go said:
jer smo u temi do ove, dva dana krvavili  :mrgreen: i ako ništa, bar smo konstatirali da se sve riješava u stp.... i ti onda otvoriš temu i pitaš di treba ići.. :shock:
Pratio sam i tu temu, ocito mi je promakla ta informacija. Nije bitno, sada po naslovu ove teme ljudi mogu naci informaciju za kupoprodaju motornog vozila, a da ne citaju sve dosad otvorene teme.  :wink:
 
geronimo43 said:
da ako motor nije recimo već u kojoj susjednoj zemlji u dijelovima ili ga policija traži. Sve se svodi na to dali će taj ugovor na sudu vrijediti kao onaj potpisan u javnog bilježnika ili će pravno biti obični komad papira.
Prijaviš da ti je ukraden i da je lopov napravio prekršaje s njim. Kad nađu motor i lopova nači će tko je napravil i prekršaj.
 
go-go said:
kad prodaš nemaš više prometnu, pa dokle.. :palacdolje:
imaš samo neovjereni ugovor sa potpisom kupca..
da tocno nema prometne, jbga, :embarrassed: ja sam ustvari  slikal žig odjave
 
vladof said:
da tocno nema prometne, jbga, :embarrassed: ja sam ustvari  slikal žig odjave
pa nemaš ni žig odjave, kupac sve riješava sa važećom prometnom i ugovorom.. :paper: