Kupoprodaja rabljenog motocikla u RH od 01.01.2018?

Dene said:
Prijaviš da ti je ukraden i da je lopov napravio prekršaje s njim. Kad nađu motor i lopova nači će tko je napravil i prekršaj.
da samo će te panduri pitati zašto nisi prijavio krađu prije nego su počinjeni prekršaji. a ovo da policija pronađe motor recimo u dijelovima u bih je ravno znanstvenoj fantastici.
 
geronimo43 said:
da samo će te panduri pitati zašto nisi prijavio krađu prije nego su počinjeni prekršaji. a ovo da policija pronađe motor recimo u dijelovima u bih je ravno znanstvenoj fantastici.
Nisi primjetio prije,ako misle da nije ukraden neka ti nađu di ga skrivaš. A nisan ni mislio da bi ga našli u bosni ili gdje god u djelovima,ali ako si ga prodao dobio si novac, što se tebe tiće ne moraju ga naći samo da ti kazne ne dolaze. Na kraju kako češ dobivati kazne za rastavljeni motor ?
 
go-go said:
pa nemaš ni žig odjave, kupac sve riješava sa važećom prometnom i ugovorom.. :paper:
ne znam čemu natezanje, ja sam osobno odjavio motor i dao kupcu odjavljenu prometnu jer mu guska u xy stanici nije htjela odjaviti motor, tolko o tome kak su educirane radnice u Mup-u
 
Dene said:
Nisi primjetio prije,ako misle da nije ukraden neka ti nađu di ga skrivaš. A nisan ni mislio da bi ga našli u bosni ili gdje god u djelovima,ali ako si ga prodao dobio si novac, što se tebe tiće ne moraju ga naći samo da ti kazne ne dolaze. Na kraju kako češ dobivati kazne za rastavljeni motor ?
teoretski, u jednom danu možeš kupiti motor od nekoga, napraviti 10 prometnih prekršaja u HR i rastaviti isti motor do zadnjeg šarafića u bosni i praviti se lud da nisi kupio nikakav motor niti potpisao nikakav ugovor taj dan(tvoja riječ protiv njegove ako nije bilo svjedoka) :wink:
Isto tako teoretski ako imaš neko drlo i s njim napraviš prekršaj koji uveliko premašuje vrijednost motora (uključuje i oduzimanje vozačke). Ti sakriješ motor, našvrljaš neki ugovor sa odgovarajućim datumom, da si ga prodao Mati Matiću i dođeš na sud tvrditi da to nije više tvoj motor. Kako doći do Matinih podataka iz osobne? Vrlo lako ako imaš frenda koji radi recimo na recepciji nekoga hotela i na puno drugih načina. Misliš da bi na sudu to popušili bez ugovora ovjerenog u javnog bilježnika?
 
geronimo43 said:
teoretski, u jednom danu možeš kupiti motor od nekoga, napraviti 10 prometnih prekršaja u HR i rastaviti isti motor do zadnjeg šarafića u bosni i praviti se lud da nisi kupio nikakav motor niti potpisao nikakav ugovor taj dan(tvoja riječ protiv njegove ako nije bilo svjedoka) :wink:
Isto tako teoretski ako imaš neko drlo i s njim napraviš prekršaj koji uveliko premašuje vrijednost motora (uključuje i oduzimanje vozačke). Ti sakriješ motor, našvrljaš neki ugovor da si ga prodao Mati Matiću i dođeš na sud tvrditi da to nije više tvoj motor
Teoretski da,ali tko bi se igrao sa sudom i zakonom a vjerovatno i sa zatvorom tako da ili izmišlja da je prodao motor,jer nebi to samo tako prošlo ili u drugom slučaju da kod kupnje ispuniš svoje podatke(vjerujem da će svaki prodavatelj sada provjeravati šta kupac upisuje) i onda se praviš da ništa ne znaš na sudu do kojeg bi sigurno došlo jer bi kupac sigurno dao tvoje podatke sa ugovora.
 
geronimo43 said:
teoretski, u jednom danu možeš kupiti motor od nekoga, napraviti 10 prometnih prekršaja u HR i rastaviti isti motor do zadnjeg šarafića u bosni i praviti se lud da nisi kupio nikakav motor niti potpisao nikakav ugovor taj dan(tvoja riječ protiv njegove ako nije bilo svjedoka) :wink:
Isto tako teoretski ako imaš neko drlo i s njim napraviš prekršaj koji uveliko premašuje vrijednost motora (uključuje i oduzimanje vozačke). Ti sakriješ motor, našvrljaš neki ugovor da si ga prodao Mati Matiću i dođeš na sud tvrditi da to nije više tvoj motor
Nije li situacija u Njemačkoj, Italiji, Švicarskoj ... da isto nema ovjere kod bilježnika kod kupoprodaje motornih vozila ... osim kad ih prodaju "nama" jer smo do sad morali donositi ovjerene ugovore?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

 
Hoću reći da tih 60 kuna za bilježnika nije puno u odnosu na koja sranja možeš naletiti. Za Švabe i Švicarce smo mi ipak kraljevi muljanja a imamao i susjedstvo kao infrastrukturnu podršku :mrgreen:. 90% švaba ne drži original prometnu u autu, siguran sam da je u nas obrnuto
 
potpis 2 svjedoka sve rješava....
jasno
upiše se i njihov OIB, kao i OIB kupca
 
GSX 1402 said:
potpis 2 svjedoka sve rješava....
jasno
upiše se i njihov OIB, kao i OIB kupca
danas moze svaka stoka nabaviti dva svedoka  :mrgreen: :mrgreen:
 
Retired said:
Nije li situacija u Njemačkoj, Italiji, Švicarskoj ... da isto nema ovjere kod bilježnika kod kupoprodaje motornih vozila ... osim kad ih prodaju "nama" jer smo do sad morali donositi ovjerene ugovore?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Da, je... u njemackoj oduvijek.... i potpis na bilo kakvom papiru ili ugovoru, bez ovjere javnog biljeznika te moze strpat u prdekanu....

Al jebi ga, valjda malkice narmalniji narod od Balkana....
Kod mas sve samo prevare, krae, ovrhe i ostale pizde materine


Mi Hrvati!

Glup narod
 
svakome na volju, ja svoga ne dam niti kupujem drugoga bez javnog bilježnika ili skupa sa vlasnikom odnosno s kupcem na tehnički ili već di se treba ići. Nikakav drugi ugovor ne dolazi u obzir pa ko voli nek izvoli.
 
@Dene
Stalno spominjes instancu suda od koje kao svi zaziru....
Pa upravo smo svjedoci kako je sud najveci zajeb i rupa..
Likvi seizvlace za dvostruka ubojstva na najjeftinije fore...jos tuze djecu poginulih za dusevne boli ili umjesto zatvora dobiju nagradno skolovanje u svicarskoj...
A sad zamisli kakvi ce tek cirkusi bit kod objekata koji vrijede cirka 2-3 tisuce eura...cak i manje.
 
vladof said:
ne znam čemu natezanje, ja sam osobno odjavio motor i dao kupcu odjavljenu prometnu jer mu guska u xy stanici nije htjela odjaviti motor, tolko o tome kak su educirane radnice u Mup-u

zato što mi se ne da čekati negdje u redu cijeli dan, za nešto što je obveza kupca..

i zato što kao kupac ne želim čekati cijeli dan da ti odjaviš vozilo, a imam još 500 km puta, npr..,
ili hoću neodjavljenu prometnu da se mogu normalno dovesti do kuće, npr..i u roku 15 dana napraviti prijepis..

 
kukac said:
kakvi su porezi na stare motocikle od 1.1? Ja sam do sad placao za 999ccm 100 i sitno kw 01god 600kn.
Starost motocikla 15-18 godina, koeficijent 0,4 = cca 400 kn

http://www.motorevija.com.hr/vijesti/prijepis-na-motocikle-biti-ce-jeftiniji
 
enduro said:
Starost motocikla 15-18 godina, koeficijent 0,4 = cca 400 kn

http://www.motorevija.com.hr/vijesti/prijepis-na-motocikle-biti-ce-jeftiniji
a da ne pita za godisnji porez?
 
kukac said:
kakvi su porezi na stare motocikle od 1.1? Ja sam do sad placao za 999ccm 100 i sitno kw 01god 600kn.
preko deset godina bilo je govora da će ukinuti ali nisu :?
 
Vez said:
@Dene
Stalno spominjes instancu suda od koje kao svi zaziru....
Pa upravo smo svjedoci kako je sud najveci zajeb i rupa..
Likvi seizvlace za dvostruka ubojstva na najjeftinije fore...jos tuze djecu poginulih za dusevne boli ili umjesto zatvora dobiju nagradno skolovanje u svicarskoj...
A sad zamisli kakvi ce tek cirkusi bit kod objekata koji vrijede cirka 2-3 tisuce eura...cak i manje.
Krivo si zaključio,ja sam samo pokušao reći da nije to baš tako jednostavno i da neće biti baš puno onih koji će se zaj.... sa zakonom,da se razumijemo,tu je u pitanju prevara i lažiranje dokumenta i radi se o zatvorskim kaznama. Normalno da ima onih koji se s tim ne zamaravaju ali ti se neće zaj... sa motorima od 3tisuće eura a ovi koji hoće to su oni što misle da su ili bi željeli biti kriminalci a u biti su preglupi za to a do njih se lako dođe,to su oni koji ništa pametno nemogu smisliti i koji su više u zatvoru nego doma. Takve naša policija i sud rješava bez problema,oni im i služe da ispadne da naši sudci nešto rade
 
kukac said:
Strasno kakav lopovlik nakon 20god besprekidnog staza prodao sam motor razmisljam opet o nekom novom ali vise me to bas i ne drzi kad se samo sijetim poreza registracije i odrzavanja.... Lopovska drzava bila i ostala po svemu sudeci biti ce i gore.
nije to za tebe, sIJeti se samo kakva sranja si imao s onim rsv-om :( :LOL: :LOL: :LOL:
kakogod, ne moraš se nama pravdati, da ti je motor napet, imao bi ga taman da i nisu ukinuli godišnji porez i prepolovili porez na kupoprodaju stare krame (y)
 
pa jesu li ili nisu ukinuli taj ebeni godišnji porez na starije od 10 godina  :misli: :misli:
 
geronimo43 said:
pa jesu li ili nisu ukinuli taj ebeni godišnji porez na starije od 10 godina  :misli: :misli:
ako i jesu, nebuju jos dugo.