Kupovina preko Ebay-a

maRRin 06 said:
Nisi mi puno pomoga' ali svejedno ti hvala.
Zanima me iskustvo iz "prve ruke" za davanja na motodijelove.

Nema ti tu prve, druge ili treće ruke. Računaj uvijek da ti se može dogoditi najgora opcija, a to je 14% carine + 25% PDV-a. Nekad prođeš lišo, kao što je i napisano, ali to je upitno. Za točan postotak carine za dijelove moraš pogledati tablicu. Samo, tablica je sranje. Prevelika i previše je to sve usitnjeno. Nema stavke "moto dijelovi", nego imaš dijelovi ovjesa, prijenos, kotači, bla bla tako to.
 
balky1 said:
Nema ti tu prve, druge ili treće ruke. Računaj uvijek da ti se može dogoditi najgora opcija, a to je 14% carine + 25% PDV-a. Nekad prođeš lišo, kao što je i napisano, ali to je upitno. Za točan postotak carine za dijelove moraš pogledati tablicu. Samo, tablica je sranje. Prevelika i previše je to sve usitnjeno. Nema stavke "moto dijelovi", nego imaš dijelovi ovjesa, prijenos, kotači, bla bla tako to.
Pricam o najgoroj(najskupljoj) opciji.
Znaci 14% je max carina, a ovo da pojedini dijelovi imaju razlicitu carinu mi nema logike.
Hvala ti (y)
 
maRRin 06 said:
Znaci 14% je max carina, a ovo da pojedini dijelovi imaju razlicitu carinu mi nema logike.

Ovo da ti nema logike da pojedini dijelovi imaju različitu carinu...to nema logike. Pa neće "motodijelovi" imat neku univerzalnu carinsku tarifu, zašto bi imali? Za obračunat worst case scenario, uzmi neki broj tipa 46% to ti je takozvano "Valentinovo na carini" i dodaj 46% na to šta kupuješ, ako te na kraju svega ispadne manje od te cifre, eto dobro si prošo.

Pred koji mjesec naručio sam rukavice u američkom webshopu...70 dolara koštale, 90 dolara sa dostavom, 120 dolara dao u lokalnoj pošti. Ne znam šta naručuješ, ali mislim da nećeš izbjeći Valentinovo.
 
nisam siguran za ameriku ali bila je kod njih neka opcija da platis sve troskove unaprijed,mislim da znas koliko te izadje sve ukupno
 
Ebay ima Global shipping program za kupovinu sa podrucja USA-e. Ako vam pise u postagr import charges to vam je to. Tocno vam sve pise prilikom check outa. Nema nikakvih skrivenih troskova vec dobivate naruceno na kucnu adresu. Vise puta narucivao... Jedino sta je global shipping malo spor...
e9f5050caee19436a07ff1b04af958ec.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 
AnteK said:
Dakle ovako, roba kupljena na ebayu, dobavljač iz Italije, poslano je njihovom poštom ( www.poste.it ), po
tracking broju se vidi da je došlo u HR ima 8 dana. Da li tko zna koja dostava u HR to razvozi? Pošta i HP ekspres
po tracking broju nemaju paket zaveden. Paket cca. 5 kg.

Pitanje je da li je poslano kao paket ili kao pismo.
Ako je poslano kao pismo, možeš pratiti direktno na posta.hr ili ips.posta.hr
Pošto nemaju zavedeno, sigurno je poslano kao paket, jer paketi od hpekspresa u HR dobivaju drugi broj.
Znači odeš na stranicu od onoga s kim je poslano. U tvojem slučaju poste.it.
Upišeš broj koji si dobil od dobavljača i na stranici ti negdje piše broj od hpekspresa (npr. CL123456789IT).
S tim brojem možeš pratiti na stranici pošte/hpekspresa: posta.hr
Ako ne vidiš broj, onda je još na carini i hpekspres nije zaprimil.
Bez obzira kaj je to EU, sve ide preko carine.

Pretpostavljam da ti je paket već dostavljen, no evo tek toliko da se zna jer je ista stvar iz većine EU.
 
nikad brže :shock:
 

Attachments

  • Screenshot_2019-06-24-20-09-14.png
    Screenshot_2019-06-24-20-09-14.png
    91.8 KB · Views: 279
Može to valjda i brže  :mrgreen:

http://www.poslovni.hr/hrvatska/hrvatska-posta-bit-ce-centar-amazona-za-regiju-355764
 
http://hr.n1info.com/Vijesti/a447007/Hrvatska-posta-vise-ne-moze-naplacivati-4-5-kune-za-urucenje-malih-paketa.html
 
Još da zabrane DHLu i sličnima da naplaćuju špediterske usluge za carinjenje ispod 5000kn.
"Pošiljke do 5000kn za fizičke osobe se carine po skraćenom carinskom postupku i nisu potrebne usluge špeditera."
Dok nismo bili u EU derali su nas ko male majmune.
 
pikacu88 said:
http://hr.n1info.com/Vijesti/a447007/Hrvatska-posta-vise-ne-moze-naplacivati-4-5-kune-za-urucenje-malih-paketa.html
Nije mi do te 4.5kn koliko do toga da ne mogu sve sto zele. 
Jos da iz Zg-Vrg ne putuje paket 4 puta duze nego V.Britanija-Bergamo-Zg...
 
Face_Off said:
Nije mi do te 4.5kn koliko do toga da ne mogu sve sto zele. 
Jos da iz Zg-Vrg ne putuje paket 4 puta duze nego V.Britanija-Bergamo-Zg...
A koliko dugo su naplacivali te 4,50kn? Jedno 2-3 godine?
 
fawlty82 said:
A koliko dugo su naplacivali te 4,50kn? Jedno 2-3 godine?
Moguce i duze :misli:
 
Malo sam se pogubio u svemu tome, meni paketići sa Alija i eBaya sve kasnije dolaze, jel moguće da ima veze s tim što je otvoren novi poštanski centar u VG ili su se paketići jednostavno zagubili tamo u starom skladištu? I kako se informirati? Za neke paketiće imam tracking number, za većinu nemam...
 
drazen 39 said:
Malo sam se pogubio u svemu tome, meni paketići sa Alija i eBaya sve kasnije dolaze, jel moguće da ima veze s tim što je otvoren novi poštanski centar u VG ili su se paketići jednostavno zagubili tamo u starom skladištu? I kako se informirati? Za neke paketiće imam tracking number, za većinu nemam...
Dolaze sve kasnije jer nema dovoljno ljudi da to sve rasortiraju i podijele, a paketića je svaki dan cca 5-6 tona, i svakim danom sve više.
Skoro pun šleper pošto su lagani
 
drazen 39 said:
Malo sam se pogubio u svemu tome, meni paketići sa Alija i eBaya sve kasnije dolaze, jel moguće da ima veze s tim što je otvoren novi poštanski centar u VG ili su se paketići jednostavno zagubili tamo u starom skladištu? I kako se informirati? Za neke paketiće imam tracking number, za većinu nemam...

vecinu robe po novom salju preko Turske,to im je jeftinije ali i puno sporije.Tak mi je prodavac objasnil
 
vladof said:
Dolaze sve kasnije jer nema dovoljno ljudi da to sve rasortiraju i podijele, a paketića je svaki dan cca 5-6 tona, i svakim danom sve više.
Skoro pun šleper pošto su lagani

Kako misle od 2021 ili kad vec naplacivati pdv za svaki iznos\vrijednost da mi je znati.