Kupovina preko Ebay-a

aha, sad ja vidim gdje i zašto još mojih par paketića čeka :mrgreen:

b50cf65d75d74250f616.jpeg
 
c/p

"Od 1. srpnja 2021. ukida se oslobođenje od plaćanja PDV-a pri uvozu pošiljki male vrijednosti do 22 eura (160 kuna) te će sve komercijalne pošiljke koje pristižu u Hrvatsku iz trećih zemalja ili trećih područja biti oporezive PDV-om neovisno o njihovoj vrijednosti"
Isto ce biti par puta jeftinije...
 
Sad mi pada na pamet ako nesto dode kasnije od toga jesam li duzan to platiti ako odlucim da ne preuzmem?
 
Nisi.

Ako krajnji kupac kupi dobra vrijednosti do 150 eura od isporučitelja koji primjenjuje IOSS te pošiljka dolazi iz treće zemlje izravno krajnjem kupcu u Hrvatsku, isporučitelj će zaračunati hrvatski PDV po stopi koja se primjenjuje na ta dobra, naplatiti PDV od kupca kao dio prodajne cijene, a dobra prijavljena u IOSS-u bit će oslobođena plaćanja PDV-a pri uvozu, navode u Poreznoj upravi.

Znaci samo treba pripaziti da li je uracunat nas pdv i dolazi ti na vrata,a isto tako ako treba platit plati se u posti to se i pretpostavljalo.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
stigao mjerač pritiska za gume, (točan – probao kod vulkanizera) :cool:
stigli duži (0,5cm) utezi upravljača i 100g teži nego OEM :)
1620897715387.png



stiglo proširenje za moju nožurdu (47 ) kad sad druknem zadnju
hoću da osjetim ABS :mrgreen:
1620897554831.png


čekam još jednu zaštitu za ključ i ovu gumu,
baš da i to isprobam, hoće li mi bar malo poštedjeti čizme od mjenjača
1620897988826.png


aha.png
 
  • Like
Reactions: Paf
ma nema nista od toga,to je sica sve...a i tako ne virujem da te velike kooropracije more neko zahebati, nasima je bitno da ti otmu od 5.kuna sto si zaradio 3. kn.,i oni zadovoljni... ali i tako te firme kao i Amazon prave skladista po EU.,pa sad ce i China sigurno...tako da sad ce biti jos vise gratis...
 
Uh koliko se ljudi nasadilo na ta kineska skladista pa su im svejedno zvekli carinu jer ju kinezi nisu platili. A i da nema carine posto je made in china ide ti opet pdv
 
sa Aliexpressa narucio sam za Stroma 2012 god.od frienda zastitu hladnjaka,prednji kljun,mrizicu sjedala,zastitu lanca,maglenke i nosac mob.,doslo je 140 kn.platiti iz Zg. racun,platilo se i odmah sve stiglo...da je bilo i 200 kn...,na Njuskalu samo za zastitu hladnjaka traze 400 kn.,neki i 500 kn.
 
jebate drame...uzet nešto za 20kuna šta bi ovdi platija 150kn i onda na tih 20kn platit PDV...katastrofa....

mi 15 godina radimo sa englezima, mislio sam bit će sranje kad izađu iz EU... otvore ljudi "poslovnicu-skladište" u NL i sve je isto ko i lani, s tim da eto imamo delay 1dan, dok im roba iz UK dođe u NL, dok ju zaprime i proslijede.

tako će i kinezi ako nastane potres...otvore skladišta u EU i idu dalje, naravno govorim o velikim i ozbiljnim pošiljkama a ne o fejk starkama za 20 kuna ili nike... i ja sam uzimao peškafonda priko Alija, pa to je smišno...kod nas ih nema u butigu ispod 30-40kuna/komad, a tamo uzmeš 5-10 komada za taj iznos...i isto se lignja itne... i sad kao katastrofa što ide PDV...
 
Last edited by a moderator:
jebate drame...uzet nešto za 20kuna šta bi ovdi platija 150kn i onda na tih 20kn platit PDV...katastrofa....

mi 15 godina radimo sa englezima, mislio sam bit će sranje kad izađu iz EU... otvore ljudi "poslovnicu-skladište" u NL i sve je isto ko i lani, s tim da eto imamo delay 1dan, dok im roba iz UK dođe u NL, dok ju zaprime i proslijede.

tako će i kinezi ako nastane potres...otvore skladišta u EU i idu dalje, naravno govorim o velikim i ozbiljnim pošiljkama a ne o fejk starkama za 20 kuna ili nike... i ja sam uzimao peškafonda priko Alija, pa to je smišno...kod nas ih nema u butigu ispod 30-40kuna/komad, a tamo uzmeš 5-10 komada za taj iznos...i isto se lignja itne... i sad kao katastrofa što ide PDV...
Lako za PDV na 20 kn neke kineske olovke nego na to ide sigurno neki ''administrativni troškovi'' carine/pošte i to će bit samo 3 puta skuplje od te kineske olovke.